Kurban Bayramında İzmir Çıkışlı Trakya ve Marmara Turu (Fma)

1. Gün: Kurban bayramı tatilinde, İzmir’de değil de Trakya Ve Marmara turunda olmak isteyen İzmir’liler için buluşma saatleri ve buluşma noktaları şu şekilde belirlenmektedir: 06:30 – Hatay – Üçyol, 06:45 – Alsancak Atatürk Lisesi önü, 07:00 – Karşıyaka FMA TRAVEL önü, 07:15 – Bostanlı Vapur İskelesi önü… Belirlenen saatlerde belirlenen noktalardan alınacak olan kurban bayramı turu misafirleri için yolculuk, Marmara ve Trakya yönünde başlayacaktır. İlk önce kısa bir kahvaltı molası verilecek; ve daha sonra Çanakkale’ye ulaşılacaktır. Çanakkale Boğazı feribot ile geçilecek; ve Eceabat sahilde bir öğle yemeği yenilecektir. Daha sonra, Avrupa kıtası yolculuğu sırasında, Korudağ, Saroz Körfezi manzarası eşliğinde bir çay molası verilecektir. Sonrasında ise, kurban bayramı turu yolculuğu Uzunköprü ile devam edecektir. Uzunköprü’nün görülmesi; ve bir fotoğraf molasının verilmesinden sonra Edirne’ye ulaşılacaktır. Edirne’ye gidildiğinde otellerine yerleşecek olan kurban bayramı turu misafirleri, gün batımında, Edirne ciğeri yemek için, kurban bayramı turu rehberinin belirlediği bir restouranta gideceklerdir. Yemekten sonra otele geri dönecek olan kurban bayramı turu misafirleri, otellerinde konaklayacaklardır.<!–adsense–>
2. Gün: Otelde yapılacak olan sabah kahvaltısından sonra ilk önce Sarayiçi’ne gidilecektir. Adalet Kulesi, Fatih Köprüsü, Şehitlikler, Saray Hamamı ziyaretleri gerçekleştirilecektir. Sonrasında ise, Kırkpınar Güreş Meydanı’na gidilecektir. Daha sonra da Beyazıt Şifahanesi ziyaret edilecektir. Daha sonra Edirne Merkez’e gidecek olan kurban bayramı turu misafirleri, öğle yemeğini yiyecek; ve Selimiye Cami ile kurban bayramı turuna devam edeceklerdir. Üç Şerefeli Cami, Çok Kubbeli Eski Cami, Karaağaç Ve Söğütlük Ormanı, Trakya Üniversitesi Rektörlük Binası, Meriç Köprüleri… Belirtilen yerlerin gezilmesinden sonra Arasta ve Kapalı Çarşı’ya gidecek olan kurban bayramı turu misafirleri, buralarda serbest zaman alarak, alışveriş yapma şansına erişeceklerdir. Daha sonra ise otellerine giderek dinlenecek olan kurban bayramı turu misafirleri, akşam yemeğini bir restourantta yedikten sonra, otellerine geri dönerek konaklayacaklardır.
3. Gün: Otelde yapılacak olan sabah kahvaltısından sonra Istranca Dağları gezisi için yola çıkılacaktır. İlk olarak Dupnisa Mağarası’na ulaşılacaktır. Sonra ise İğneada gezisi gerçekleştirilecektir. Mert Gölü Lagünü’nün görülmesi ile birlikte, burada öğle yemeği de yenilecektir. Öğle yemekleri, Karadeniz balığı menüsünden oluşacaktır. İğneada gezisinin tamamlanmasından sonra ise Kıyıköy yolculuğuna başlanacaktır. Kıyıköy gezisinin tamamlanmasından sonra ise kurban bayramı turu yolculuğu Tekirdağ ile devam edecektir. Tekirdağ’da ilk olarak konaklayacakları otele yerleşecek olan kurban bayramı turu misafirleri, Tekirdağ köftesi menülü bir akşam yemeği için, kurban bayramı turu rehberinin seçtiği bir restouranta gidecek; daha sonra da otellerine geri dönerek konaklayacaklardır.
4. Gün: Sabah kahvaltısını otelde yapacak olan kurban bayramı turu misafirleri, daha sonra yola çıkarak Şarköy’e doğru ilerleyecektirler. Şarköy’de öncelikle panoramik şehir turu gerçekleştirilecek; daha sonra da keyif çayları içilecektir. Daha sonra ise kurban bayramı turu yolculuğu Gelibolu ile devam edecektir. Gelibolu’ya giderken yol üzerinde, Bolayır Kasabası da ziyaret edilecektir. Bolayır Kasabası’nda, Namık Kemal’in mezarı ve anıtı görülecektir. Bayraklı Baba, Gelibolu Mevlevihanesi, Piri Reis Kulesi gezileri gerçekleştirilecektir. Sonrasında ise feribota binecek olan kurban bayramı turu misafirleri Lapseki’ye ulaşacaklardır. Daha sonra ise kurban bayramı turu sonlandırılarak İzmir’e dönüş yolculuğuna başlanacaktır.
Kurban bayramı turu için belirlenen kişi başı ücret 389 TL iken, öğle yemekleri, akşam yemeklerinin yanında alınacak olan içecekler, Dupnisa’da kiralanacak olan dolmuş ücreti ile, müze ve ören yerlerine giriş ücreti, belirtilen fiyata dahil değildir.

izmir çıkışlı trakya turları,izmirden trakya turu,izmir çıkışlı edirne turları,izmir çıkışlı edirne turu,edirne turu izmir kalkişli,izmir trakya turu
etiketler:
2.188 okunma

YORUMLAR