Kurban Bayramında Ankaradan Çanakkale-Bozcaada-Bursa Turu (Ayder)

1. Gün: Kurban bayramı turları dahilinde düzenlenen tura katılmak için akşam saat 21:30’da Atatürk Lisesi önünde; 22:00’da ise Ümitköy Galeria önünde buluşma gerçekleşecektir. Kurban bayramı turu misafirlerinin gerçekleştirecekleri buluşmanın sonrasında, Çanakkale’ye doğru, kurban bayramı turuna başlanacaktır.
2. Gün: Sabah kahvaltısı yapıldıktan sonra, Assos’a doğru yola çıkılacaktır.<!–adsense–> Öncelikle Behramkale’ye gidilecektir. Gezilecek olan yerleri şu şekilde sıralayabilmek mümkündür: Athena Tapınağı, Nekrapol, Mezarlık, Amfi Tiyatro, Agora kalıntıları, Gymnasion… Belirtilen yerleri gezerken, kurban bayramı turunun rehberi tarafından, bölgelerin hikayeleri ve gidilen yerler hakkında verilecek olan bilgiler de, kurban bayramı turu misafirleri tarafından dinlenecektir. Assos’tan ayrıldıktan sonra ise Truva Antik Kenti’ne gidilecektir. Truva Atı’nın ziyareti de gerçekleştirilecektir. Truva savaşı hakkında, kurban bayramı turu rehberinden detaylı bilgilerin alınmasından sonra otele gidilerek yerleşilecek, akşam yemeği yenilerek konaklanacaktır.
3. Gün: Otelde yapılacak olan sabah kahvaltısının sonrasında Çimenlik Kalesi’ne gidilecektir. Çimenlik Kalesi’nin sonrasında feribota binilecek; ve Eceabat’a gidilecektir. Eceabat’ta Milli park; ve şehitlikler gezilecektir. Kanlı Sırt, Anzak Koyu, 57. Alay Şehitliği, Mehmetçik Parkı İçerisinde bulunan Conkbayrı Anıtı, Kabatepe Müzesi, savaş siperleri, Morto Koyu, Alçı Tepe Köyü, Kilit Bahir Kalesi, Şehitler Abidesi Eceabat’ta görülecek olan yerler arasında yer almaktadır. Eceabat’tan sonra otele gidilecek; akşam yemeği yenilerek konaklanacaktır.
4. Gün: Otelde sabah kahvaltısının yapılmasından sonra Bozcaada’ya gidilecektir. Bozcaada’da, şarap fabrikası; ve Ayazma Plajı gezilecektir. Daha sonra ise, kurban bayramı turu misafirlerine serbest zaman verilecektir. Serbest zamanın sonunda ise, otele geri dönülecek; akşam yemeği yenilerek konaklanacaktır.
5. Gün: Otelde sabah kahvaltısının yapılmasından sonra Ankara’ya doğru yola çıkılacaktır. Ankara yolculuğu sırasında Bursa’ya uğranacaktır. Bursa’da Ulu Cami ve Yeşil Türbe ziyaretleri gerçekleştirilecektir. Öğle yemeği Bursa’da yenilecektir. Öğle yemeğinden sonra ise Ankara yolculuğuna devam edilecektir.
Kurban bayramı turu için belirlenen kişi başı ortalama ücret 585 TL’dir. Ücrete, öğle yemeği, ve diğer yemeklerin yanında alınacak olan içecekler dahil değildir.

bursa günübirlik turlar,çanakkale alçıtepe köyü,ayder turizm çanakkale turu,çanakkale eceabat ta nereye kahvaltıya gidilir,kurban bayramındaankaradan kapadokya turu,2013 kurban bayramı ankaradan çanakkale turları
2.131 okunma

YORUMLAR