Kurban Bayramı İzmir Hareketli Kapadokya ve Kayseri Turu (Fma)

1. Gün: Kurban bayramı turunda, Kapadokya ve Kayseri keyfi yaşamak isteyen kurban bayramı turu misafirleri için düzenlenen kurban bayramı turunun buluşma noktaları, ve buluşma saatleri şu şekilde listelenmektedir: Mavişehir Ege Park önü – 06:00, Bostanlı Vapur İskelesi önü – 06:15, FMA TRAVEL önü – 06:30, Lozan Meydanı Atatürk Lisesi – 06:45, Hatay – Üçyol – 07:00, Bornova Ege Üniversitesi Kampüs girişi – 07:15… Belirtilen noktalardan, belirlenen saatlerde alınacak olan kurban bayramı turu misafirleri ile, Kapadokya; ve Kayseri’ye doğru keyifli bir yolculuğa çıkılacaktır. Kurban bayramı turu yolculuğunda ilk olarak Konya’ya gidilecektir. Konya’da otobüs ile gerçekleştirilecek olan şehir turundan sonra gezilecek yerler şu şekildedir: Karatay Medresesi, İnce Minareli Medrese, Sultanlar Sarayı, Alaattin Tepesi gezilerinin gerçekleştirilmesini takiben, Mevlana Türbesi ziyareti gerçekleştirilecek; daha sonra ise Konyadan ayrılacak olan kurban bayramı turu misafirleri Nevşehir’e doğru yolculuklarına devam edeceklerdir. Nevşehir’e ulaşıldığında otele yerleşecek olan kurban bayramı turu misafirleri, otelde akşam yemeği yiyecek; ve konaklayacaklardır.<!–adsense–>
2. Gün: Otelde yapılacak olan sabah kahvaltısından sonra Göreme Açık Hava Müzesi’ne gidilecektir. Göreme Açık Hava Müzesi ile ilgili bilgiler kurban bayramı turu rehberinden alındıktan sonra Güvercinlik Vadisi’ne gidilecektir. Güvercinlik Vadisi’nin ardından, Dervent Vadisi, Zelve; ve Paşa Bağları’ndaki peri bacaları görülecektir. Belirtilen yerlerin gezilmesinin tamamlanmasından sonra Ortahisar’a gidilerek öğle yemeği yenilecektir. Daha sonra da Avanos’a gidilecek; ve Çavuşin’de bulunan bir çölmek atölyesine misafir olunacaktır. Belirtilen aktivitelerin gerçekleştirilmesinin sonrasında ise otele gidilerek akşam yemeği yenilecek ve konaklanacaktır. Bununla birlikte, ikinci günün sonunda, kurban bayramı turu misafirlerinden, isteyenler için, Ekstra Türk Gecesi organizasyonu gerçekleştirilecektir.
3. Gün: Otelde sabah kahvaltısının yapılmasının ardından Hacı Bektaş-ı Veli Dergahı’na gidilecektir. Gezilecek olan yerler arasında: Hacı Bektaş-ı Veli Türbesi, Balım Sultan Türbesi, Külliye yer almaktadır. Hacı Bektaş-ı Veli gezisinin tamamlanmasının ardından ise kurban bayramı turu misafirleri kurban bayramı turu yolculuğunda Kayseri’ye doğru yollarına devam edeceklerdir. Huand Hatun Cami, Kayseri Kalesi, Huand Hatun Medresesi, Kurşunlu Cami, Gevheri Nesibe Şifahanesi gibi yerler, Kayseri’de ilk olarak gezilecek yerlerdendir. Kayseri mantısı menülü öğle yemeğinin yenilmesinin ardından ise, kurban bayramı turu misafirlerine, kale içi’nde alışveriş yapma olanağı tanınacaktır. Daha sonra ise kurban bayramı turu yolculuğunda sırayı Ürgüp alacaktır. Ürgüp’te Turasan Şarap Fabrikası; ve Asmalı Konak gezilecek; daha sonra ise otele gidilerek akşam yemeği yenilip konaklanacaktır.
4. Gün: Otelde yapılacak olan sabah kahvaltısından sonra otelden ayrılacak olan kurban bayramı turu misafirleri kurban bayramı sonu dönüşü için yola koyulacaklardır. Kurban bayramı turunun dönüşünde Derinkuyu Yer Altı şehrine gidilecek; ve yerin yedi kat altında eskiden insanların korunma amacı ile nasıl yaşadıklarına tanık olunacaktır. Derinkuyu gezisinin sonrasında Ihlara Vadisi gezisi gerçekleştirilecektir. Ihlara Vadisi gezisinden sonra ise kurban bayramı turu dönüş yolculuğu Sultan Han ile devam edecektir. Sultan Han’ın tanınmasından sonra Kurban bayramı turu dönüş yolculuğunda sırayı Akşehir alacaktır. Akşehir’de Nasreddin Hoca Türbesi ve Gülmece Parkı ziyaretleri gerçekleştirilecektir. Daha sonra ise İzmir’e doğru, kurban bayramı turu dönüş yolculuğuna devam edilecek; ve kurban bayramı turu sonlandırılacaktır.
Kapadokya ve Kayseri turu için belirlenen kişi başı ortalama tur ücreti: 329 TL’dir. Bu ücrete, Türk Gecesi organizasyonu, öğle yemekleri, müze ve ören yerlerine giriş ücretleri ile, otelde yapılan ekstra harcamalar dahil edilmemiştir.

izmir hareketli kapadokya turları,ramazan bayramında günübirlik kayseriden ürgüp turları,kurban bayramı 2011 turlari izmir hareketli,kurban bayramı 2011 izmir\den hareketle gezilecek yerler,konya mevlana türbesi ramazan bayramı 2012,kayseriden nevşehir e tek günlük turlar
etiketler:, ,
2.157 okunma

YORUMLAR