Kurban Bayramı İzmir Çıkışlı Göller ve Güller Yöresi Turu (Fma)

Göller ve Güller Yöresi Turu 1. Gün: Kurban bayramı tatilini Güller ve Göller Yöresi turu ile değerlendirmek isteyen kurban bayramı turu misafirlerinin alınacakları saatler; ve belirlenen noktalar şu şekilde sıralanmaktadır: 06:30 – Ege Park, 06:45 – Bostanlı Vapur İskelesi, 07:00 – FMA TRAVEL Ofisi önü, 07:15 – Lozan Meydanı Atatürk Lisesi, 07:30 – Hatay – Üçyol, 07:45 – Ege Üniversitesi Kampüs kapısı… Belirlenen saatlerde belirlenen yerlerde olacak olan kurban bayramı turu misafirlerinin alınmasının ardından, kurban bayramı turu dahilinde Güller Ve Göller Yöresi turuna başlanacaktır.<!–adsense–> Yol üzerinde kahvaltı ve ihtiyaç molalarının verilmesinin ardından Akşehir’e doğru kurban bayramı turu yolculuğuna devam edilecektir. Akşehir’de görülecek olan yerler arasında, Akşehir Gölü, Nasreddin Hoca Türbesi, Gülmece Parkı yer almaktadır. Akşehir’deki gezilerin sonlanmasından sonra Yalvaç Kasabası’na gidilerek Pisidia Antiochia Antik Kenti ziyaret edilecektir. Yalvaç Kasabası gezisinin de tamamlanmasından sonra kurban bayramı turu yolculuğu Beyşehir ile devam edilecektir. Beyşehir’e akşam saatlerinde varıldığında otele gidilecek, akşam yemeği yenilerek konaklanacaktır.
2. Gün: Otelde sabah kahvaltısının yapılmasından sonra Beyşehir Gölü’ne doğru kurban bayramı turu yolculuğuna devam edilecektir. Beyşehir Gölü gezisi sırasında, Eşrefoğlu Cami ve Hamam da görülecektir. Beyşehir Gölü gezisinin tamamlanmasından sonra Eğirdir Gölü gezisi ile Güller ve Göller Yöresi turu yolculuğuna devam edilecektir. Eğirdir Gölü’ne öğle saatlerinde ulaşıldığında, Eğirdir Gölü kıyısında, göl levreklerinden oluşan bir öğle yemeği yenilecektir. Öğle yemeğinin ardından ise, Hızır Bey Cami, Eğirdir Kalesi; ve Dündar Bey Medresesi gezileri gerçekleştirilecektir. Belirtilen yerlerin gezilmesinin ardından Eğirdir Gölü kıyısında bulunan otele yerleşilerek akşam yemeği yenilecek; ve konaklanacaktır.
3. Gün: Otelde yapılacak olan sabah kahvaltısından sonra, Kovada Gölü, ve Yazılı Kanyon gezisini gerçekleştirmek üzere kurban bayramı yolculuğuna devam edilecektir. Kovada Gölü’nün kıyısında yürüyüş yapma imkanı bulacak olan kurban bayramı turu misafirleri, yollarının üzerinde olan Karacaören Baraj Gölü’nü de ziyaret edecek; ve daha sonra da Yazılı Kanyon’a gideceklerdir. Yazılı Kanyon’da alabalık çiftlikleri bulunmaktadır. Bu balık çiftliklerinden bir tanesinde öğle yemeği yenilecektir. Öğle yemeğinin yenilmesinin sonrasında ise, Yazılı Kanyon yürüyüşü gerçekleştirilecektir. Günün tamamlanmasından sonra ise Eğirdir’e dönülerek otele gidilip, akşam yemeği yenilecek; ve konaklanacaktır.
4. Gün: Otelde yapılacak olan sabah kahvaltısından sonra kurban bayramı turunun son gününde, Isparta’ya doğru kurban bayramı turu yolculuğuna devam edilecektir. Isparta Merkez’de kısa bir gezintinin yapılmasından sonra Gülbirlik mağazasına gidecek olan kurban bayramı turu misafirleri, Isparta güllerinden yapılan ürünlerin alışverişini yapma şansına ulaşacaklardır. Kurban bayramı turu yolculuğu daha sonra Sagalasos Kenti ile devam edecektir. Sagalasos, kurban bayramı turu rehberi tarafından, kurban bayramı turu misafirlerine tanıtılacaktır. Daha sonra ise, kurban bayramı turuna Burdur yolculuğu ile devam edilecektir. Burdur’a varış gerçekleştiğinde, kurban bayramı turu misafirlerine serbest zaman verilecektir. Bu serbest zamanda öğle yemeği yiyebilecek olan kurban bayramı turu misafirleri, ceviz ezmesi alışverişi de gerçekleştirebileceklerdir. Öğle yemeğinden sonra Yarışlı Gölü ziyareti gerçekleştirilecek; ardından da Salda Gölü’ne doğru kurban bayramı turuna devam edilecektir. Salda Gölü kenarında kısa bir yürüyüş yapacak olan kurban bayramı turu misafirleri, daha sonra Serinhisar Beldesi’ne doğru yola çıkacaklardır. Serinhisar Beldesi’nde leblebi alışverişi gerçekleştirecek olan kurban bayramı turu misafirleri, bunun sonrasında kurban bayramı turunu sonlandırarak İzmir’e dönüş yolculuğuna başlayacaklardır.
Kurban bayramı turu için belirlenen kişi başı ortalama ücret 399 TL iken, ücrete dahil edilmeyen ekstralar, öğle yemekleri; ve müzeler ile ören yerlerine giriş ücretleridir.

yazılı kanyon antalya,izmir çıkışlı günübirlik turlar,güller ve göller yöresi,izmir yöresinin bayram,kovada gölü,göller ve güller yöresi turu izmirden
etiketler:
2.349 okunma

YORUMLAR