Kurban Bayramı İzmir Çıkışlı Bodrum Turu (Fma)

1. Gün: Kurban bayramında Bodrum ve koylarında keyifli bir tatil geçirmek isteyen kurban bayramı turu misafirleri için düzenlenecek olan kurban bayramı turu için belirlenen buluşma saatleri; ve buluşma noktaları şu şekildedir: 07:15 – Ege Park önü, 07:30 – Bostancı İskele, 07:45 – Karşıyaka FMA TRAVEL Ofisi önü, 08:00 – Lozan Atatürk Lisesi önü, 08:15 – Hatay – Üçyol…Kurban bayramı turu misafirleri ile belirtilen saatlerde belirtilen yerlerde gerçekleştirilecek olan buluşmanın ardından, Bodrum ve koyları turu başlayacaktır. <!–adsense–>Kurban bayramı turunda ilk olarak yol üzerinde bir kahvaltı molası verilecek; ve daha sonra Söke Güllübahçe’de yer alan Eski Doğanbey Köyü ziyaret edilecektir. Bu köyün gezilmesinden sonra ise Karina Kıyı Gölü ziyareti gerçekleştirilecektir. Karina Kıyı Gölü’nde Rumlar’ın döneminde Gümrük Binası olarak kullanılmış olan yerlerin ziyareti gerçekleştirilecektir. Daha sonra ise göl kenarındaki otantik restourantta balık menülü bir yemek yenilecektir. Yemeğin yenilmesinden sonra ise kurban bayramı turu Bodrum yolculuğu ile devam edecektir. Bodrum’a gidildiğinde Gümbet’te bulunan otele gidilerek yerleşilecek; ve akşam yemeği yenilerek konaklanacaktır.
2. Gün: Otelde sabah kahvaltısı yapıldıktan sonra ekstra olarak düzenlenecek tur ile, Bodrum koylarının tanınması amacı ile bir tekne turu gerçekleştirilecektir. Öğle yemeği de düzenlenecek olan ekstra turda yenilecektir. Koyların görülmesi ile geçen keyifli günün sonrasında otele geri dönülecek, akşam yemeği yenilerek konaklanacaktır.
3. Gün: Otelde sabah kahvaltısının yapılmasından sonra, otelin aktivitelerinden faydalanılacaktır. Öğle yemeğinin yenilmesinden sonra ise, panoramik bir tur gerçekleştirilecektir. Gerçekleştirilecek olan bu panoramik turda: Gümüşlük, Turgutreis, Yalıkavak gibi, Bodrum’un ünlü tatil bölgeleri görülecektir. Panoramik turun tamamlanmasının sonrasında otele geri dönülecek, akşam yemeği yenilerek konaklanacaktır.
4. Gün: Sabah kahvaltısının otelde yapılmasının ardından, Halikarnas Tiyatrosu, Barlar Sokağı, Bodrum Kalesi, Zeki Müren Evi, Su Altı Arkeoloji Müzesi gezileri gerçekleştirilecektir. Belirtilen yerlerin gezilmesinin sonrasında ise Bodrum geride bırakılarak kurban bayramı turuna, Bafa Gölü kıyısında yer alan Kapıkırı Köyü gezisi ile devam edilecektir. Kapıkırı Köyü’ne giderken de, öncelikle, Milas halılarının imalatının yapıldığı bir halı fabrikasına gidilecektir. Kurban bayramı turu misafirleri burada, Türk halılarının nasıl üretildiğine tanık olacaklardır. Daha sonra öğle yemeği yenilecek; ve sonrasında da Herakleia Antik Kenti ziyareti gerçekleştirilecektir. Herakleia Antik Kenti’nde görülecek olan yerler: Athena Tapınağı, Agora, Tiyatro, Meclis Binası… Belirtilen yerlerin gezilmesinden sonra ise Kapıkırı Köyü’ne veda edilerek, İzmir’e dönüş yolculuğuna başlanacak; kurban bayramı turu sona erecektir.
Kurban bayramı turu için belirlenen ortalama kişi başı ücret 339 TL’dir. Bu ücrete dahil olmayan hizmetler: öğle yemekleri, müze ve ören yerlerine giriş ücretleri; ve tekne turudur.

izmir çıkışlı bodrum turları,fma travel izmir kurban bayramı turları,karina kıyı gölü,kurban bayramında izmir cıkışlı turlar,izmir çıkışlı günübirlik turlar kasım 2011,bayram sonrası turlar izmirden çıkış
1.733 okunma

YORUMLAR