Kurban Bayramı İzmir Çıkışlı Anadolu Kentleri Turu (Fma)

1. Gün: Kurban bayramı tatilini tarihten esintiler eşliğinde değerlendirmek isteyen kişiler için düzenlenen kurban bayramı turu ile Anadolu kentlerinin gezilmesi için, kurban bayramı turu misafirlerinin alınacağı noktalar ve saatleri şu şekildedir: Ege Park – 18:00, Bostanlı Vapur İskelesi – 18:15, FMA TRAVEL ofisi önü – 18:30, Lozan Atatürk Lisesi önü – 18:45, Hatay – Üçyol – 19:00, Ege Üniversitesi Kampüs kapısı – 19:15… Belirtilen yerlerden kurban bayramı turu misafirleri alındıktan sonra, kurban bayramı turu yolculuğuna başlanacaktır.<!–adsense–>
Yol üzerinde alınacak olan sabah kahvaltısından sonra Kayseri’ye ulaşılacaktır. Kayseri Merkez’de gezilecek olan yerlerin listesi şu şekildedir: Huand Hatun Cami, Huand Hatun Medresesi, Kayseri Kalesi, Kurşunlu Cami, Gevheri Nesibe Şifahanesi… Kayseri gezisinin tamamlanmasının ardından ise yola Sivas yolculuğu ile devam edilecektir. Sivas’a gidildiğinde ilk olarak, Sivas yöresine ait yemek menüsünden oluşan bir öğle yemeği yenilecektir. Daha sonra ise Sivas’ta gezilecek olan yerler şu şekildedir: Ulu Cami, Atatürk Kongre Ve Etnografya Müzesi, Buruciye Medresesi, Çifte Minareli Medrese… Sivas gezisinin tamamlanmasından sonra ise kurban bayramı turu yolculuğu Tokat ile devam edecektir. Tokat’a giderken yol üzerinde bulunan Ballıca Mağarası ziyaret edilecek; sonrasında ise Tokat’a ulaşılacak, otele yerleşilerek akşam yemeği yenilip konaklanacaktır.
2. Gün: Sabah kahvaltısından sonra Amasya’ya gidilecektir. Amasya’da gezilecek olan yerlerin listesi şu şekildedir: Şehzadeler Müzesi, Hazeranlar Konağı, Kral Mezarları, Amasya Kalesi, Saat Kulesi, Yeşilırmak Köprüleri, Amasya Minyatür Kent Müzesi, 2. Beyazıt Külliyesi… Amasya’da belirtilen yerlerin gezilmesinden sonra yenilecek öğle yemeğinin ardından kurban bayramı turu yolculuğu Çorum ile devam edecektir. Çorum’da Çorum leblebisi alışverişi yapılacak; ve daha sonra otele yerleşilerek akşam yemeği yenilip konaklanacaktır.
3. Gün: Otelde yapılacak olan sabah kahvaltısından sonra kurban bayramı turu yolculuğu Hattuşaş ile devam edecektir. Hattuşaş’ta Yazılıkaya Açıkhava Tapınağı ilk olarak gezilecek olan yerdir. Hattuşaş ören yerine varıldığında, surlar ve kapılar, kurban bayramı turu rehberinin eşliğinde gezilecek, bilgiler alınacaktır. Bunun sonrasında Boğazköy’e gidilecek; ve burada öğle yemeği yenilecektir. Belirtilen etkinliklerin gerçekleştirilmesinden sonra kurban bayramı turuna Ankara yolculuğu ile devam edilecektir. Ankara’ya varış gerçekleştiğinde ilk olarak Anıtkabir’e gidilecek; ve saygı duruşunda bulunulacaktır. Daha sonra ise, müze ve sergi salonları gezilecek; ve ardından da Barış Parkı ziyareti yapılacaktır. Belirtilen yerlerin gezilmesinden sonra otele gidilecek, akşam yemeği yenilerek konaklanacaktır.
4. Gün: Otelde sabah kahvaltısının yapılmasından sonra Anadolu Medeniyetleri Müzesi’ne gidilecektir. Daha sonra ise, kurban bayramı turu, Beypazarı yolculuğu ile devam edecektir. Beypazarı’nda, Taş Mektep; ve Tarih ve Kültür evi ziyaretleri gerçekleştirilecektir. Daha sonra ise Alaaddin Keykubat Cami ziyareti gerçekleştirilecektir. Cami ziyaretinden sonra ise otantik bir ortamda öğle yemeği yenilecektir. Öğle yemeğinin ardından ise Beypazarı Çarşısı gezilecektir. Belirtilen gezilerin gerçekleştirilmesinden sonra Beypazarı’ndan ayrılacak olan kurban bayramı turu misafirleri Gordion’a doğru kurban bayramı turuna devam edeceklerdir. Gordion’da Gordion Müzesi; ve Kral Midas’ın mezarı görülecektir. Daha sonra ise kurban bayramı turu sona erecek; ve İzmir’e dönüş yolculuğu başlayacaktır.
Kurban bayramı turu için belirlenen kişi başı ortalama ücret 389 TL’dir. Ücrete, yolda alınan sabah kahvaltısı, öğle yemekleri; ve müzeler ile ören yerlerine giriş ücretleri dahil edilmemiştir.

kurban bayrami karadeniz izmir cikisli,karşıyakadan kalkışlı 2011 kurban bayramı turları,2011 izmir k yaka kurban bayramı kültür turları,izmir çıkışlı kurban bayramı turları 2012,izmir kalkışlı günübirlik tur 2011 kurban bayramı,karşıyaka kalkışlı yat turu
1.131 okunma

YORUMLAR