Kurban Bayramı İstanbul Hareketli Bodrum Turu (Ets)

1. Gün: Kurban bayramı tatilini, İstanbul çıkışlı turlar arasında yer alan Bodrum turu ile değerlendirmek isteyen kişilerin buluşma noktaları; ve buluşma saatleri şu şekilde belirlenmiştir: Yenibosna Londra Camping otoparkı – 22:45, Şişli Evlendirme Dairesi otoparkı – 23:00, Hasanpaşa Yeni Salı Pazarı otoparkı – 00:00… Bodrum turu misafirlerinin belirlenen noktalardan alınmalarının sonrasında, kurban bayramı turu yolculuğu başlayacaktır.
2. Gün: Sabahın ilk saatlerinde ulaşılacak olan Selçuk’ta verilecek olan serbest kahvaltı molasının sonrasında, Bodrum turu yolculuğuna devam edilerek Şirince’ye ulaşılacaktır. Şirince’de kurban bayramı turu misafirlerine serbest zaman verilecektir. Bu serbest zamanda, isteyen kurban bayramı turu misafirleri, köy içerisinde yürüyüş yapabilecek, isteyen kurban bayramı turu misafirleri, Şirince’nin ünlü şaraplarından alışveriş yapma şansına erişecek; <!–adsense–>isteyen kurban bayramı turu misafirleri de köy kahvaltısı yapabileceklerdir. Şirince gezisinin tamamlanmasının sonrasında, kurban bayramı turu misafirleri Efes Antik Kenti’ne giderek burayı gezmeye başlayacaklardır. Bazilika, Parlemento Binası, Odeon, Dometion Anıtı, Şehir Agorası, Herakles Kapısı, Kuretler Caddesi, Adrianus Tapınağı, Trajen Çeşmesi, Mozaikli Kaldırım, Skolastika Hamamı, Liman Agorası, Celsus Kitaplığı, Mermerli Cadde, Aşk Evi, Liman Caddesi, Antik Tiyatro… Efes Antik Kenti’nde görülecek olan yerler arasında sayılmaktadır. Efes Antik Kenti gezisinin tamamlanmasından sonra ise, Bafa Gölü kenarında bulunan Heraklia Antik Kenti gezisi yapılmaya başlanacaktır. Heraklia Antik Kenti gezisinin tamamlanmasından sonra Bodrum’a; ve burada bulunan otele ulaşacak olan kurban bayramı turu misafirleri, akşam yemeklerini burada yiyecek; ve konaklayacaklardır.
3. Gün: Otelde sabah kahvaltısının yapılmasının ardından kurban bayramı turu misafirleri Sakar Geçidi’ne ulaşacaklardır. Sakar Geçidi’nde kısa bir mola verecek olan Bodrum turu misafirleri, molanın sonrasında Akyaka’ya gideceklerdir. Akyaka’da tekneye binecek olan kurban bayramı turu misafirleri, Gökova’nın koylarını keşfetmeye başlayacaklardır. Sualtı Mağaraları Koyu, Gelibolu Adası, Sedir Adası, İncekum Plajı, Sedir Plajı, Lacivert Koy… gibi Gökova’nın görülmeye değer koylarında mola verecek olan kurban bayramı turu misafirleri, burada yüzebileceklerdir. Öğle yemeği de Çamlı Koy’da yenilecektir. Akşam üzeri tekne turu sona erecek; ve Bodrum turu misafirleri teknelerinden ayrılacaklardır. Akyaka’ya veda edecek olan kurban bayramı turu misafirleri Azmak Çayı’na gideceklerdir. Azmak Çayı’nda sandallar ile kısa gezintiler yapacak olan kurban bayramı turu misafirleri, buradan da ayrıldıktan sonra Aşıklar Yolu’na ulaşacaklardır. Aşıklar Yolu’nda yürüyüş yapacak olan kurban bayramı turu misafirleri, buradan da ayrıldıktan sonra Bodrum’daki otellerine dönecek; ve akşam yemeklerini yiyerek konaklayabileceklerdir.
4. Gün: Otelde yapılacak olan sabah kahvaltısından sonra ilk olarak Zeki Müren’in evine gidilecektir. Zeki Müren’in evinin dolaşılmasının sonrasında ise Bodrum Merkez’de bulunan Otantik Çarşı yürüyerek geçilecek, ve Bodrum Kalesi’ne ulaşılacaktır. Bodrum Kalesi gezisi başlayacaktır. İngiliz Kulesi, Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, Cam Batik Salonu, İtalyan Kulesi, Uluburun Batığı, Zindan, Karyalı Prenses Salonu Bodrum Kalesi’nde görülecek olan yerler arasında sayılmaktadır. Bodrum Kalesi’nde yapılan gezinin tamamlanmasından sonra Bodrum turu misafirlerine, sevdiklerine hediyelik eşyalar alabilecekleri alışveriş için serbest zaman verilecektir. Daha sonra ise, öğle yemeğinin yenilmesi için Gümüşlük’e gidilecektir. Eğer Gümüşlük’te öğle yemeği yemek istemeyen kurban bayramı turu misafirleri olursa, onlar da yürüyüş yaparak Tavşan Adası’na gidebilir, buradaki tavşanları görebilir, fotoğraf çekebilirler. Gümüşlük’te verilen serbest zamanın dolmasının ardından, Akyarlar – Karaincir Plajı’na gidilecektir. Burada kurban bayramı turu misafirlerine verilecek serbest zamanda, isteyen Bodrum turu misafirleri, diledikleri gibi yüzebileceklerdir. Daha sonra ise otele gidecek olan kurban bayramı turu misafirleri, akşam yemeklerini yiyerek otellerinde konaklayacaklardır. Akşam yemeğinden sonra Bodrum gecelerine katılmak isteyenler otelin lobisinde buluşabileceklerdir.
5. Gün: Otelde sabah kahvaltısının yapılmasının sonrasında yola çıkacak olan kurban bayramı turu misafirleri Bodrum Gümbet Limanı’na giderek buradan tekneye bineceklerdir. Tekne turunda gidilecek olan yerler: Akvaryum Koyu, Deve Plajı, Bağla Koyu, Adaboğazı… Belirtilen yerlerde yüzme molası da verecek olan kurban bayramı turu misafirleri Bağla Koyu’nda öğle yemeklerini de yiyeceklerdir. Dalgıç Koyu’na da uğrandıktan sonra, 30 dakikalık bir yolculuğun sonunda sahile çıkacak olan kurban bayramı turu misafirleri tekneden ayrılacaklardır. Daha sonra Bodrum’a gidecek olan kurban bayramı turu misafirleri Bodrum’da serbest zaman alacaklardır. Serbest zamanın tamamlanmasından sonra ise, kurban bayramı turu sona erecek; ve İstanbul’a dönüş yolculuğuna başlanacaktır.
6. Gün: Bursa’dan Bodrum turuna katılan kurban bayramı turu misafirleri Bursa’ya bırakıldıktan sonra, sabah erken saatlerde İstanbul’a varış gerçekleştirilecektir.
Tur programında ekstra olarak belirtilen etkinlikler, öğle yemekleri, tüm yemeklerin yanında alınacak olan içecekler, akşam yemeklerinin sonrasında yapılacak olan aktiviteler, Bodrum turu ücretine dahil edilmemektedir. Bodrum turu için belirlenen ortalama ücret: 448 TL’dir.

ets kurban 2012,ets kurban bayramı yunan adaları,ets günübirlik tur,izmir çıkışlı şebi aruz turları,izmir günübirlik turlar ets,kartepe tur ets
etiketler:
1.411 okunma

YORUMLAR