Kurban Bayramı İstanbul Çıkışlı Misya Turu (Ayvalık-Foça-Bozcaada) (EtsTur)

Misya turu 1. Gün: İstanbul çıkışlı kurban bayramı turları arasında yer alan Misya turuna katılmak isteyenlerin buluşma saatleri ve buluşma yerleri şu şekilde belirlenmiştir: 22:45 – Yenibosna Londra Comping otoparkı, 23:00 – Şişli Evlendirme Dairesi otoparkı, 00:00 – Hasanpaşa Yeni Salı Pazarı otoparkı… Belirlenen saatlerde belirlenen yerlerden alınacak olan Misya turu misafirleri, Ayvalık’a ulaşmak üzere yola çıkacaklardır.

2. Gün: Sabah yolda verilecek olan kahvaltı molasının sonrasında, Cunda Adası olarak bilinen Alibey Adası’na gidilecektir. Sakız dondurması ve lokma tatlısının tadına bakılmasının sonrasında, Rum’lardan kalan eski evleri görmek için Cunda sokaklarında yürüyüş yapılacaktır. Teksiryannis Kilisesi’nin gezilmesinden sonra Ayvalık tekne turuna çıkılacaktır. Tekne turu sırasında, bölgenin meşhur koyları ziyaret edilecek; ve bu sırada, ekstra öğle yemeği alınacaktır. Öğle yemeğinde, sınırsız papalina balığı ve sardalya ile salata yenilecektir. Tekne turunun tamamlanmasından sonra Şeytan Sofrası ziyareti gerçekleştirilecektir. Şeytan Sofrası’nda, demir kafes içerisinde şeytanın ayak izi görülecektir. Daha sonra, Midilli Adası ve Ayvalık manzarası eşliğinde çaylar içilerek güneşin batışı izlenecek; ve daha sonra da kurban bayramı turu misafirleri otellerine gidecek, akşam yemeklerini yiyerek konaklayacaklardır.

3. Gün: Otelde yapılacak olan sabah kahvaltısının sonrasında, Misya turu misafirleri Bergama’ya gideceklerdir. Bergama’da ilk olarak panoramik bir şehir turu gerçekleştirilecek; ve daha sonra Akropol’e çıkılacaktır. <!–adsense–>Daha sonra ise, gezilecek yerler listesinde şuralar yer almaktadır: Zeus Sunağı, Tiyatro, Bergama Kütüphanesi, Bakhüs Tapınağı, Athena Tapınağı… Belirtilen yerlerin gezilmesinin sonrasında Kızıl Kule’ye gidilecektir. Kızıl Kule hakkında alınacak olan bilgilerin sonrasında Onyx taşı atölyesine gidilecek; ve onyx taşı hakkında bilgi alınacaktır. Bergama’da belirtilen yerlerin gezilmesinden sonra Foça’ya gidilecektir. Foça’dan tekneye binecek olan Misya turu misafirleri Foça tekne turunu gerçekleştireceklerdir. Görülmesi gereken koylarda yüzme molaları verecek olan kurban bayramı turu misafirleri, Siren Kayalıkları hakkında da bilgi sahibi olacaklardır. Foça tekne turunun tamamlanmasından sonra Foça’dan ayrılacak olan kurban bayramı turu misafirleri otellerine geri dönerek akşam yemeği yiyecek ve konaklayacaklardır.

4. Gün: İstanbul çıkışlı kurban bayramı turları dahilinde düzenlenen Misya turunun dördüncü gününde, kurban bayramı turu misafirlerine iki seçenek sunulmaktadır. Birinci sçeenekte, isteyen Misya turu misafirlerine otelde kalmaları; ve dinlenebilmeleri için olanak tanınacaktır. İkinci seçenekte ise, tam gün Jeep Safari imkanı sunulmaktadır; ve kişi başı 75 TL’dir. Otelde yapılacak olan sabah kahvaltısından sonra Altınoluk’a doğru yola çıkılacaktır. Altınoluk’ta safari jeeplere binecek olan kurban bayramı turu misafirleri Kaz Dağları’nı gezmeye başlayacaklar. İlk olarak Milli Park giriş kapısı; ve seyir kayalıklarına gidilecektir. Ağlayan Çam bölgesinden geçerken, kurban bayramı turu rehberinin söylediklerinin iyice dinlenmesi gerekmektedir. Şahin Deresi Kanyonu’nda, fotoğraf molası verilecektir. Çoban Çeşmesi’nin bulunduğu bölge ziyaret edilecek; ve buradaki böğürtlenlerin tadına bakılacak. Daha sonra ise Daha sonra ise Dereçatı bölgesine gidilecektir. Burada bir öğle yemeği molası verilecek. Yemeğin sonrasında, kurban bayramı turu misafirleri, isterlerse doğal göletlerde yüzebilirler; isterlerse yürüyüş yapabilir; isterlerse de buldukları ağaç gölgelerinde dinlenebilirler. Kanyon’u diğer taraftan izlemek için karşıya geçecek olan kurban bayramı turu misafirleri, burada da fotoğraf çekimlerini gerçekleştirdikten sonra, otellerine geri dönerek akşam yemeklerini yiyecek; ve konaklayacaklardır.

5. Gün: Otelde sabah kahvaltısının yapılmasından sonra Geyikli’ye doğru Misya turuna devam edilecektir. Geyikli İskelesi’ne gidecek olan kurban bayramı turu misafirleri, buradan feribota binerek Bozcaada’ya gideceklerdir. Bozcaada’da önce su altı müzesi; sonrasında da Ceneviz Kalesi gezilecek; daha sonra ise öğle yemeğinde Ege balıklarından yenilmesi için bir balık restauranta gidilecek; ve Misya turu misafirlerine serbest zaman verilecektir. Yemek molasının sonrasında Ayazma Plajı’na gidecek olan kurban bayramı turu misafirleri, burada yüzmek ve istedikleri şekilde zaman geçirmek için serbest zamana sahip olacaklardır. Verilen serbest zamanın dolmasından sonra ise, burada yapılan domates reçeli; ve şarapların alışverişini gerçekleştirme imkanı bulacak olan kurban bayramı turu misafirleri, daha sonra feribot ile Geyikli’ye gidecek, oradan da otele döneceklerdir. Akşam yemeği ve konaklama otelde gerçekleştirilecektir.

6. Gün: Otelde sabah kahvaltısının yapılmasından sonra Behramkale; yani Assos’a doğru yola çıkılacaktır. Assos’a varış gerçekleştiğinde, ilk olarak surların arasında bir yürüyüş gerçekleştirilecek; daha sonra ise Athena Tapınağı’nın görülmesi için Akropol’e gidilecektir. Havanın açık olması halinde Akropol’de güzel bir manzara ile Girit Adasını dahi izleyebilirsiniz. Daha sonra ise Assos İskelesi’ne gidilecek, ve yol üzerinde, Tiyatro, Kral Mezarları, Agora ve Academia Kalıntıları görülecektir. Assos İskelesi’nde kısa bir dinlenme turu verecek olan Misya turu misafirleri, daha sonra Kaz Dağları’nın eteklerinde dolaşacak; ve ardından Truva’ya gideceklerdir. Truva’da ilk olarak Tahta At, Surlar, Surların aralarındaki kapılar, hamam, sunak, rampalı kapılar, Odeon ve Kanalizasyon görülecektir. Truva’da belirtilen yerlerin gezilmesinden sonra Çanakkale’ye gidecek olan kurban bayramı turu misafirleri, buradan feribota binecek; ve Eceabat’a gideceklerdir. Eceabat’ta, Gelibolu Yarım Ada Milli Park gezisine başlanacaktır. 57. Alay Şehitliği, Çanakkale Şehitleri Abidesi, Conk Bayrı gezileri burada gerçekleştirilecek olan gezilerdir. Daha sonra Tekirdağ’a gidilecektir. Tekirdağ’da ekstra Tekirdağ köftesi yiyecek olan Misya turu misafirleri, daha sonra kurban bayramı turunu sonlandırarak İstanbul’a geri döneceklerdir.
İstanbul çıkışlı kurban bayramı turları dahilinde düzenlenen Misya turu için belirlenen fiyata, öğle yemekleri, tüm öğünlerin yanında alınacak olan içecekler, tur programında belirtilen ekstra etkinlikler ile, gece turları dahil değildir. Misya turu için belirlenen ortalama fiyat kişi başı: 558 TL’dir.

Alternatif Misya Turu için Bamtur’un düzenlediği Misya Turu’na da bakabilirsiniz: Bamtur Kurban Bayramı Misya Turu

İstanbuldan tüm Kurban BAYRAMI Turları için tıklayın

ets tur bozcaada turu,2 gecelik konaklamalı k baayramı ayvalık bozcaada tur jolly tur,ets tur bozcaada turları,günübirlik foça,haftasonu turları istanbuldan,foça tekne turu fiyatları
etiketler:,
1.616 okunma

YORUMLAR