Kurban Bayramı İstanbul Çıkışlı Likya Turu- Fethiye’nin Cennet Köşeleri (EtsTur)

1. Gün: Kurban bayramı turları dahilinde düzenlenen İstanbul çıkışlı Likya turuna katılmak isteyenlerin buluşma noktaları; ve buluşma saatleri şu şekilde belirlenmiştir: Yenibosna Londra Comping otoparkı – 22:45, Şişli Evlendirme Dairesi otoparkı – 23:00, Hasanpaşa Yeni Salı Pazarı otoparkı – 00:00… Belirlenen saatlerde belirlenen noktalardan alınacak olan Likya turu misafirleri Akyaka’ya doğru kurban bayramı turu yolculuğuna başlayacaklardır.
2. Gün: Sabah, yol üzerinde bir kahvaltı molası verilecek; daha sonra ise Sakar Geçidi’ne doğru kurban bayramı turuna devam edilecektir. Sakar Geçidi’nde verilecek olan molayı diledikleri gibi değerlendirme şansına sahip olan Likya turu misafirleri, Sakar Geçidi’nden ayrılıp yollarına kısa bir süre daha devam ettiklerinde Akyaka’ya ulaşacaklardır. Akyaka’da tekneye binecek olan kurban bayramı turu misafirleri, Gökova’nın koylarını gezmeye başlayacaklardır. Su Altı Mağaraları Koyu, Gelibolu Adası, Sedir Adası ve plajı, İncekum Plajı, Lacivert Koy… gibi koylarda tekne turu sırasında yüzme şansı kurban bayramı turu misafirlerine verilecektir. Öğle yemeğini Çamlı Koy’da yiyecek olan Likya turu misafirleri, akşam üzeri tekne turunu sonlandıracaklardır. Akyaka’dan ayrılacak olan kurban bayramı turu misafirleri, Aşıklar Yolu’nda kısa bir yürüyüş yaptıktan sonra Fethiye’ye doğru yolculuklarına devam edecek; ve Fethiye’de otellerine yerleşerek akşam yemeği yiyip konaklayacaklardır.<!–adsense–>
3. Gün: Otelde sabah kahvaltısı yapacak olan Likya turu misafirleri, Oniki Adalar turu için Fethiye Marinası’na gidecek; ve buradan tekne turunu gerçekleştirecekleri teknelerine bineceklerdir. İlk olarak Göcek Koyları’na gidilecektir. Akvaryum, Yavan Su, Yaz Limanı, Kızılada, Yazmacılar koylarında duraklayacak olan Oniki Adalar tekne turu misafirleri, Yaz Limanı’nda öğle yemeklerini de yiyeceklerdir. Tekne turunun tamamlanmasının ardından Fethiye Marina’sına gidecek olan kurban bayramı turu misafirleri, tekneden indikten sonra otobüslerine binecek ve Mendos Dağı’na çıkacaklardır. Aminthas’ın mezarını ziyaret edecek olan Likya turu misafirleri, buradan Fethiye’nin güzel manzarasını resimleyebilirler de. Daha sonra ise, Telmessos Antik Kenti Tiyatrosu gezilecektir. Daha sonra ise kurban bayramı turu misafirleri otellerine geri döneceklerdir. Otelde akşam yemeklerini yiyip konaklayacak olan Likya turu misafirleri, dilerlerse Hisarönü eğlencesine de ekstra olarak katılabilirler.
4. Gün: Otelde sabah kahvaltısının yapılmasından sonra yola çıkacak olan Likya turu misafirleri Kaputaş Plajı’na gidecek; ve burada kısa bir fotoğraf molası vereceklerdir. Kaputaş Plajı’nda geçirilecek olan zamanın sona ermesinden sonra Üçağız’a doğru kurban bayramı turuna devam edilecektir. Üçağız’da teknelerine binecek olan kurban bayramı turu misafirleri Kekova tekne turuna çıkacaklardır. Bu tekne turu sırasında görülecek olan yerlerin listesi şu şekildedir: Tersane Koyu, Simena, Kekova Adası, Hamidiye Koyu, Batık Şehir, Kumlu İskele… Kekova tekne turunun tamamlanmasından sonra, sahilde, deniz kabuklarından yapılan ürünleri görebilme; ve bu ürünlerden alabilme şansına sahip olabilecek olan kurban bayramı turu misafirleri, daha sonra otobüslerine binerek, Demre’ye doğru yollarına devam edeceklerdir. İlk olarak Myra Antik Kenti’ne gidilecektir. Myra Antik Kenti’nde görülecek olan yerler: Sahne Binasının Frizleri, Tiyatro, Kaya oyma mezarlar… Myra Antik Kenti’nin ziyaretinin sonrasında ise Noel Baba Kilisesi’ne gidilecektir. Belirlenen yerlerin gezilmesinin sonrasında Fethiye’ye geri dönecek olan kurban bayramı turu misafirleri, otellerine giderek akşam yemeklerini yiyecek; ve konaklayacaklardır.
5. Gün: Otelde sabah kahvaltısının yapılmasının sonrasında, Ölüdeniz’e doğru yola çıkacak olan kurban bayramı turu misafirleri, Belcekız Plajı’na gidecek; ve buradan Ölüdeniz tekne turuna çıkacaklardır. Ölüdeniz tekne turunda görülecek olan ilk yer Kelebekler Vadisi’dir. Daha sonra ise, Akvaryum; ve Darboğaz Koyu gezileri gerçekleştirilecektir. Burada öğle yemeğini yiyerek yüzecek olan kurban bayramı turu misafirleri, daha sonra, Soğuksu Koyu’na gideceklerdir. Deve Plajı’nın da görülmesinden sonra Ölüdeniz tekne turu sona erecek; ve Belcekız Plajı’na geri dönülecektir. Belcekız Plajı’ndan yürüyerek Ölüdeniz Lagünü’ne ulaşılacaktır. Ölüdeniz Lagünü’nde yüzme için verilecek olan serbest zamanın dolmasından sonra ise, son olarak Kayaköy’e gidilecek; burada yürüyüş yapılarak resim çekme imkanı Likya turu misafirlerine verilecektir. Daha sonra ise Eski Kilise’yi görecek olan kurban bayramı turu misafirleri, daha sonra İstanbul’a dönüş yolculuğuna başlayacaklardır.
Likya turunun ücretine dahil edilmeyen hizmetler: öğle yemekleri, yemeklerin yanında alınacak olan tüm içevekler, ekstra harcamalar olarak belirlenen tur programlarıdır. Likya turu için belirlenen ortalama kişi başı ücret: 490 TL’dir.

istanbul çıkışlı likya turu,ankara fethiye turu,istanbul çikişli ramazan bayrami likya turlari,İSTANBUL-FETHİYE ÖLÜDENİZ LİKYA TURU,istanbuldan fethiye,kekova yazmacıları
1.426 okunma

YORUMLAR