Kurban Bayramı İstanbul Çıkışlı Klasik Karadeniz ve Yaylalar Turu (Bamtur)

1. Gün: Kurban bayramı tatilini, klasik Karadeniz ve Yaylalar turu ile değerlendirmek isteyen kurban bayramı turu misafirlerinin buluşmaları gereken yerler ve saatleri şu şekilde belirlenmiştir: Yeni Bostan Londra Kamping – 21:00, Beşiktaş Yıldız Cami – 22:00, Kadıköy Eski Salı Pazarı Otoparkı – 23:00, Çayırova Mc Donalds – 23:30, İzmit Halkevi Karşısı – 24:00… Belirlenen noktalarda toplanacak olan kurban bayramı turu misafirleri, Amasya’ya doğru, kurban bayramı turu yolculuğuna başlayacaklardır.
2. Gün: Sabah yolda, serbest kahvaltı molasının verilmesinin sonrasında Amasya’ya varış gerçekleşecektir. Amasya’da ilk gidilecek olan yer: Tarihi Su Kanalı’dır. Tarihi Su Kanalı gezisini tamamlayacak olan kurban bayramı turu misafirleri, daha sonra Amasya Merkez’e gideceklerdir. Amasya Merkez’de Gökmedrese gezisi gerçekleştirilecektir. Gökmedrese gezisinin de tamamlanmasının ardından Amasya’da Arkeoloji Müzesi gezisi gerçekleşecek; müze bahçesinde bulunan İlhanlı dönemine ait beş adet mumya da görülecektir. Daha sonra ise Amasya’da gezilecek olan yerler: İkinci Beyazıt Külliyesi, Amasya Kalesi, Kral Kaya Mezarları’dır. Daha sonra ise Yeşilırmak kenarında bulunan Şehzadeler Parkı’na gidilecek; ve park içerisinde yürüyüş gerçekleştirilecektir. Tarihi Saat Kulesi; ve Hazeranlar Konağı gezisinin de tamamlanmasından sonra ise, kurban bayramı turuna Tokat yolculuğu ile devam edilecektir. Tokat’a giderken yol üzerinde Ballıca Mağarası’nın ziyareti gerçekleştirildikten sonra Mahperi Hatun Kervansarayı dolaşılacak; ve burada kurban bayramı turu misafirleri öğle yemeği yeme şansına da sahip olacak; ve Tokat kebabı yiyebileceklerdir. Öğle yemeğinin ardından Tokat gezisine başlanacaktır. Tokat Müzesi ziyareti gerçekleştirildikten sonra Taş Han’a gidecek olan kurban bayramı turu misafirleri, burada alışveriş yapma şansına da sahip olacaklardır. Ardından, Tokat’ın daha yakından tanınması adına Sulu Sokak’ta bir yürüyüşe başlanacaktır. Burada, Aşevi, Ali Paşa Cami, Yağbasan Medresesi, Arastalı Bedesten görülecektir. Daha sonra ise Tokat’ta, Atatürk Köşkü, Latifoğlu Konağı; ve Mevlevihane gezisi gerçekleştirilecektir. Sonrasında ise otellerine gidecek olan kurban bayramı turu misafirleri, akşam yemeğini otelde yiyerek konaklayacaklardır.<!–adsense–>
3. Gün: Otelde sabah kahvaltısını yapacak olan kurban bayramı turu misafirleri, Ordu’ya doğru kurban bayramı turu yolculuğuna devam edeceklerdir. Ordu’ya varış gerçekleştirildiğinde ilk gidilecek olan yer Paşaoğlu Konağı’dır. Paşaoğlu Konağı Etnografya Müzesi olarak düzenlenmiştir. Buranın gezilmesinin tamamlanmasından sonra ise Boztepe’ye çıkılacaktır. Boztepe’de çay molası veren kurban bayramı turu misafirleri, Ordu’nun uçsuz bucaksız deniz manzarasını izleme keyfini yaşayacaklardır. Daha sonra bir öğle yemeği yenilecek; ardından da Giresun’a doğru, kurban bayramı turuna devam edilecektir. Giresun üzerinde, kurban bayramı turu misafirlerine, fındık alışverişi yapabilmeleri için olanak tanınacaktır. Ve sonrasında, Tirebolu’da bir çay fabrikası ziyareti gerçekleştirilecektir. Çay fabrikasında çay içmek için kısa bir mola verilecek; ve çay alışverişi yapma olanağı tanınacaktır. Ardından da kurban bayramı turu misafirleri Maçka’ya doğru kurban bayramı turu yolculuğuna devam edeceklerdir. Maçka’da otele yerleşilecek, akşam yemeği yenilerek konaklanacaktır.
4. Gün: Otelde sabah kahvaltısının yapılmasından sonra Altındere Milli Parkı’na gidilecektir. Altındere Milli Parkı’na varış gerçekleştiğinde, kurban bayramı turu misafirleri otobüsten ayrılarak Sümela Manastırı’na doğru ilerleyeceklerdir. Sümela Manastırı’na yürüyemeyecek olanlar, ekstra dolmuş kiralayabileceklerdir. Sümela gezisinin tamamlanmasının sonrasında Zigana Geçidi’ne gidilecektir. Zigana geçidi’nde kısa bir fotoğraf molası alacak olan kurban bayramı turu misafirleri, daha sonra da Hamsiköy sütlacının tadına bakma fırsatı bulacaklardır. Ve buraların gezilmesinin tamamlanmasının ardından da Fırtına Vadisi gezisi gerçekleştirilecektir. Fırtına Vadisi gezisi; ve Fırtına Deresi kenarında Karadeniz mutfağının doyumsuz tatları eşliğinde yenilecek olan öğle yemeğinin sonrasında, horon tepme; ve horon tepenleri izleme şansı da kurban bayramı misafirlerine verilecektir. Daha sonra, Fırtına Deresi’nin karşısına geçirilecek olan kurban bayramı turu misafirleri, burada çay kesme imkanı da bulacaklardır. İsteyen misafirler de Fırtına Deresi üzerinde rafting yapabileceklerdir. Bu belirtilen aktivitelerin gerçekleştirilmesinin sonrasında Ayder’e gidecek olan kurban bayramı turu misafirleri Küçük Şelale ve Gelintülü gezilerini gerçekleştirdikten sonra otellerine giderek yerleşecek, akşam yemeklerini yiyerek burada konaklayacaklardır. Sabaha doğru, ekstra olarak kiralanan dolmuşlar ile, Aşağı Kavron; ve Yukarı Kavron’u gezme; ve buraların fırınlarında çıkartılan sıcak poğaçalar ile kahvaltı yapma olanağı bulacaklardır. İsteyen kurban bayramı turu misafirleri, Yukarı Kavron’da yürüyüş yapma olanağı da bulabileceklerdir.
5. Gün: Otelde yapılacak olan sabah kahvaltısından sonra Hopa’ya doğru yola çıkılacaktır. Hopa’da Sarp Sınır Kapısı ziyareti gerçekleştirilecek; ve daha sonra ise Borçka’ya doğru kurban bayramı turuna devam edilecektir. Yapılan yolculuk ile Karagöl’e ulaşılacaktır. Karagöl’de göl kıyısında, öncelikle bir öğle yemeği yenilecek; daha sonra ise, isteyen kurban bayramı turu misafirleri Karagöl kıyısında yürüyüş yapma imkanı bulurken; isteyen kurban bayramı turu misafirleri de Karagöl’de tekne ile gezme şansı yakalayacaklardır. Karagöl gezisinin tamamlanmasının ardından Rize’ye doğru yollarına devam edecek olan kurban bayramı turumisafirleri, Rize’de bir Rize bezi atölyesine konuk olacak; ve burada, Rize bezi hakkında bilgi alma şansını yakalayacaklardır. Daha sonra ise Rize’den ayrılınacak; ve Uzungöl’e doğru kurban bayramı turu yolculuğuna devam edilecektir. Uzungöl’de bulunan evleri gören kurban bayramı misafirleri, göl kenarında yürüyüş yapabilme şansını da yakalayacaklardır. Uzungöl gezisinin de tamamlanmasından sonra Sultan Murat Yaylası’na gidecek olan kurban bayramı turu misafirleri burada otele yerleşecek, akşam yemeği yiyerek konaklayacaklardır.
6.Gün: Otelde sabah kahvaltısını yapan kurban bayramı turu misafirleri, yolculuklarına Trabzon ile devam edeceklerdir. Trabzon’da gezilecek olan ilk yer: Küçük Ayasofya Kilisesi’dir. Daha sonra ise Trabzon gezisi Atatürk Köşkü ile devam edecektir. Daha sonra ise, hasır işleri, telkari sanatı; ve kazaziyenin yapıldığı bir yere gidilerek, kurban bayramı turu misafirlerine alışveriş yapma olanağı tanınacaktır. Alışverişin ardından ise, Yörük Çadırına gidecek olan kurban bayramı turu misafirleri, burada, bölgenin en güzel yemeklerinin; ve akçaabat köftesinin tadına bakma fırsatı yakalayacaklardır. Daha sonra ise Ordu’ya gidecek olan kurban bayramı turu misafirleri, burada otele yerleşerek akiam yemeği yiyecek; ve konaklayacaklardır.
7. Gün: Otelde sabah kavaltısının yapılmasından sonra Samsun’a doğru yola çıkılacaktır. Samsun’da, Bandırma Vapuru; ve Arkeoloji Müzesi gerileri gerçekleştirilecek; daha sonra da Sinop’a gidilecektir. Sinop’a gidildiğinde ilk görülecek olan yer Sinop Kapalı Cezaevi’dir. Daha sonra ise, kale ve burçlar görülecek, ardından da Ayhan Kotra’ya gidilecektir. Belirtilen yerlerin gezilmesinin sonrasında, mantı ya da balık menülü bir öğle yemeği yenilecek; ve ardından da Hamsilos Fiyordu görülecektir. Buraların da gezilmesinden sonra kurban bayramı turu, Kastamonu yolculuğu ile devam edecektir. Kastamonu’da gezilecek olan ilk yer: Münire Medresesi El Sanatları Çarşısı’dır. Nasrullah Cami, Şadırvan, Han ile Nasrullah Meydanı’dır. Daha sonra, Atatürk Anıtı, Şerife Bacı Anıtı, Rıfat Ilgaz Kültür Merkezi de Kastamonu’da gezilecek olan diğer yerler arasında sayılmaktadır Kale, Saat Kulesi, Tarihi Vilayet Binası gezilerinin de panoramik olarak gerçekleştirilmesinden sonra otele yerleşecek olan kurban bayramı turu misafirleri, akşam yemeklerini otelde yiyerek konaklayacaklardır.
8. Gün: Otelde sabah kahvaltısını yapacak olan kurban bayramı turu misafirleri, kahvaltıdan sonra Safranbolu’ya doğru yola çıkacaklardır. Safranbolu’da ilk olarak Safranbolu’ya kuşbakışı bakmak için Hıdırlık Tepesi’ne çıkılacaktır. Hıdırlık Tepesi’nin sonrasında ise Safranbolu Evleri’ne doğru bir yürüyüş gerçekleştirilecektir. Köprülü Mehmet Paşa Cami; ve Kaymakamlar Konağı gezisinin gerçekleştirilmesinden sonra, Bakırcılar Çarşısı; ve Yemeniciler Çarşısı gezisi gerçekleştirilecektir. İzzet Mehmet Paşa Camii’nin de gezilmesinin ardından, Lokum Konak’a gidilerek, yöresel yemeklerle öğle yemeği yenilecektir. Daha sonra lokum alışverişi yapabilecek olan kurban bayramı turu misafirleri, Bağlar Gazozu’nun da tadına bakacaklardır. Belirtilen yerlerde alışveriş için verilen serbest zamanın dolmasından sonra Yörük Köyü’ne doğru hareket edilecektir. Yörük Köy’de, Çamaşırhane, Sipahioğlu Konağı, Eski Köy Kahvehanesi gezileri gerçekleştirilecek; ardından da köy pazarında, kurban bayramı turu misafirlerine alışveriş imkanı tanınacaktır. Belirtilen tüm yerlerin gezilmesinden sonra ise, kurban bayramı turu sona erecek; ve İstanbul’a dönüş için yola çıkılacaktır.
Kurban bayramı turu için belirlenen kişi başı ortalama ücret:809 TL’dir. Belirlenen ücrete dahil edilmeyen hizmetler ise şu şekildedir: öğle yemekleri, tüm yemeklerin yanında alınacak olan içecekler, müze ve ören yerlerine giriş ücretleri, ekstra tur hizmetleri, özel harcamalar…

zigana geçidi,trabzonda kurban bayramında misafirlere verilen yemekler,ALTINDERE MİLLİ PARKI,karadeniz sümele manastırı,günübirlik turlar bamtur,tur karadeniz kısa 30 ağustos istanbul çıkışlı
etiketler:,
1.344 okunma

YORUMLAR