Kurban Bayramı İstanbul Çıkışlı 1 gece konaklamalı Safranbolu Amasra Turu (Ets)

1. Gün: Kurban bayramı turları dahilinde düzenlenen İstanbul çıkışlı turlar içerisinde yer alan Safranbolu Amasra Bartın turuna katılmak isteyenlerin buluşacakları saatler; ve buluşma noktaları şu şekilde belirlenmiştir: 07:00 – Yenibosna Londra Kamping Otoparkı, 07:45 – Şişli Evlendirme Dairesi Otoparkı, 08:30 – Hasanpaşa Yeni Salı Pazarı Otoparkı… Belirtilen noktalarda buluşacak olan kurban bayramı turu misafirleri Safranbolu’ya doğru yola çıkacak; ve yolculuklarının sonunda Safranbolu’ya varış gerçekleşecektir. Safranbolu’da ilk gidilecek olan yer Yörük Köyü’dür. <!–adsense–>Yörük Köyü’nde görülecek olan yerler: Köy Çamaşırhanesi, Sipahioğlu Konağı… Daha sonra da köyde üretilen ürünlerin alışverişi için kurban bayramı turu misafirlerine serbest zaman verilecektir. Belirtilen yerlerin gezilmesinin ardından Yörük Köyü gezisi tamamlanacak; ve öğle yemeğinde, Kuyu kebabı yemek için bir restouranta gidilecektir. Öğle yemeğinin yenilmesinden sonra ise, tarihi Safranbolu’ya gidecek olan kurban bayramı turu misafirleri, önce Hıdırlık Tepesi’ne çıkacaklardır. Daha sonra ise, Hükümet Konağı, Eski Safranbolu, ve Saat Kulesi gezileri gerçekleştirilecektir. Sonrasında ise Safranbolu’nun Eski Çarşı’sına gidilecektir. Akçasu Kanyonu, Cinci Hanı, Cinci Hamamı gezileri gerçekleştirilecek; Köprülü Mehmet Paşa Cami, Kaymakamlar Konağı, Güneş Saati, İzzet Paşa Camii, Yemeniciler Arastası, Bakırcılar Çarşısı; ve Demirciler Çarşısı gezileri gerçekleştirilecek; sonrasında ise lokum imalatı hakkında bilgi sahibi olunabilecek bir slayt gösterisi izlenecektir. Belirtilen aktivitelerin tamamının gerçekleştirilmesinden sonra otellerine gidecek olan kurban bayramı turu misafirleri, akşam yemeği yiyerek konaklayacaklardır.
2. Gün: Otelde sabah kahvaltısının yapılmasının ardından Amasra’ya doğru yola çıkılacak; ve yol üzerinde Bakacak Tepesi’ne ulaşılacaktır. Bakacak Tepesi’nden Amasra’nın kşbakışı izlenmesinden sonra Amasra Merkez’e gidilecek; ve ilk olarak Amasra Kalesi gezisi gerçekleştirilecektir. Fatih Cami; ve Kemere Köprsü’nün de gezilmesinden sonra, balık menülü bir öğle yemeği yenilecek; yemeğin ardından ise, alışeriş için kurban bayramı turu misafirlerine serbest zaman verilecektir. Sonrasında ise, kurban bayramı turu sona erecek; ve İstanbul’a dönüş için yola çıkılacaktır.
Kurban bayramı turu için belirlenen kişi başı ücret 239 TL’dir. Ücrete dahil olmayan hizmerler: öğle yemekleri, yemeklerin yanında alınacak olan içecekler, müze ve ören yeri giriş ücretleri; ve tur programında ekstra olarak belirtilen hizmetlerdir.

amasra gece,amasra istanbul,ets kurban bayramı günübirlik safranbolu turları,izmir çıkışlı 1 gece konaklamalı turlar,safranbolu turları ets,safranbolu turu ets
2.846 okunma

YORUMLAR