Kurban Bayramı Ankara Çıkışlı Karadeniz Turu (Ayder Turizm)

Ankara çıkışlı Kurban Bayramı turu arayanlar için Ayder Turizm tarafından düzenlenen Kısa Karadeniz Turu hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Kurban Bayramı Ankara Çıkışlı Karadeniz Turu (Ayder Turizm)

1. Gün: Kurban bayramı için düzenlenen Karadeniz turuna katılmak isteyen tur misafirleri, Ümitköy Galeria önünde saat 23:30’da buluşarak, 23:00’da da Sıhhiye Atatürk Lisesi önünde bekleyen Karadeniz turu misafirlerini aldıktan sonra Karadeniz turu kurban bayramı özel etkinliğine başlayacaklardır.
2. Gün: Ordu’ya varış gerçekleşecektir. Ordu’da sabah kahvaltısı açık büfe şeklinde alınacaktır. Ordu’daki sabah kahvaltısının sonrasında, Kurban bayramı Karadeniz turu, Giresun yolculuğu ile devam edecektir. Giresun’da Giresun Kalesi gezilecek; daha sonra ise Akçaabat’a doğru Kurban bayramı Karadeniz turu yolculuğuna devam edilecektir. Akçaabat’ta alınacak olan öğle yemeği Akçaabat köftesinden oluşmaktadır Öğle yemeğinin ardından Rize’ye doğru, Kurban bayramı Karadeniz turu yolculuğuna devam edilecektir. Rize’de çay bahçesinde Karadeniz turu misafirlerine ikram edilecek olan çayın ardından otele gidilerek yerleşilecek; akşam yemeği yenilerek Rize’de konaklanacaktır.
3. Gün: Rize’de sabah kahvaltısının yapılmasının sonrasında Ayder’e doğru kurban bayramı Karadeniz turuna devam edilecektir. Taş Kemer Köprüler görülecektir. Taş kemer köprüler Fırtına Vadisi’nde bulunmaktadır. <!–adsense–>Ayder’e varıldığında ise ilk olarak Tar Deresi’ne gidilecektir. Tar Deresi’nin patika ve doğa harikasında gerçekleştirilecek olan yürüyüş ile Göksu Şelalesi’ne varış gerçekleştirilecektir. Belirtilen yerlerin gezilmesinin tamamlanmasının sonrasında ise Ayder’e ulaşılacak; ve Ayder’de yöresel bir öğle yemeği yenilecektir. Ayder’de, Gelintülü Şelalesi; ve Kalegon Vadi ziyaret edilecektir. Daha sonra ise, Kurban bayramı Karadeniz turu misafirlerine serbest zaman verilecektir. Verilen serbest zamanda, isteyen tur misafirlerinin kaplıcalara girebilme imkanı bulunmaktadır. Daha sonra otele gidecek olan Kurban bayramı Karadeniz turu misafirleri akşam yemeğini ve konaklamayı otelde gerçekleştireceklerdir. Otele yerleştikten sonra, ekstra olarak, tulum eşliğinde horon etkinliğine; ya da Fırtına Deresi üzerinde rafting uygulamasına, kurban bayramı Karadeniz turu misafirleri katılabilirler.
4. Gün: Otelde yapılacak olan sabah kahvaltısından sonra Kurban bayramı Karadeniz turunda sırayı Rize alacaktır. Karadeniz turu misafirleri Rize’de Rize bezi alışverişi yapma olanağı bulacaklardır. Daha sonra Kurban bayramı Karadeniz turuna, Uzungöl yolculuğu ile devam edilecektir. Uzungöl’de önce öğle yemeği yenilecek; daha sonra da tur misafirlerine, göl kenarında yürüyüş yapma imkanı sunulacaktır. Ardından Kiremitli Köprü ziyaret edilecek; ve daha sonra da çay fabrikasının ziyareti gerçekleştirilecektir. Sonrasında ise Trabzon’a hareket edilecektir. Trabzon’un tarihi sokaklarında yürüyüş yapacak olan Karadeniz turu misafirleri, gümüşçüler çarşısında alışveriş yapma olanağı da bulacaklardır. Daha sonra ise otele gidilerek yerleşilecek, akşam yemeği yenilerek konaklanacaktır.
5. Gün: Otelde sabah kahvaltısı yapıldıktan sonra Sümela Manastırı ziyaret edilmeye başlanacaktır. Sümela Manastırı sonrasında Atatürk Köşkü gezilecektir. Akçaabat köftesi öğle yemeği olarak yenildikten sonra Ordu’ya doğru Karadeniz turuna devam edilecektir. Ordu’nun panoramik manzarası Boztepe’den izlendikten sonra, otele gidilerek yerleşilecek; akşam yemeği yenilerek konaklanacaktır.
6. Gün: Sabah otelde yapılacak olan kahvaltının sonrasında, Kurban bayramı Karadeniz turu misafirlerine, fındık ve fındık ürünleri alışverişi yapmaları için imkan sunulacaktır. Daha sonra ise Samsun’a doğru Karadeniz turuna devam edilecektir. Samsun’da gezilecek olan yerlerin listesi şu şekildedir: İlkadım Anıtı, Bandırma Vapuru, Atatürk Anıtı, Arkeoloji Ve Etnografya Müzesi… Samsun’da Karadeniz pidesi menülü öğle yemeği de yenildikten sonra, kurban bayramı Karadeniz turu sona erecek; Ankara’ya dönüş yolculuğuna başlanacaktır.

Kurban Bayramı Ankara Çıkışlı Karadeniz Turu Fiyatı: Kurban bayramı için düzenlenen Karadeniz turu için belirlenen ortalama fiyat 850 TL’dir. Bu ücrete dahil olmayan hizmetler: yemeklerin yanında alınacak olan su hariç tüm içecekler, Sümela Manastırı’na yürüyerek çıkmak istemeyenlerin vermeleri gereken minübüs ücreti, Kaplıcaya girmek isteyen Karadeniz turu misafirlerinin vermeleri gereken kaplıca giriş ücreti…

2012 ankara çıkışlı karadeniz turları ayder turizm ile,kurban bayramı ankara çıkışlı turlar,kurban bayramı ankara turları 2011,kurban bayramı ankara çıkışlı batı karadeniz turu,kurban bayramı 2012 turlar karadeniz çıkışlı,kurban bayramı 2012 karadeniz turu
etiketler:,
2.234 okunma

YORUMLAR