Kurban Bayramı Ankara Çıkışlı İSTANBUL-Edirne-Polonezköy-Şile-Ağva Turu (Ayder)

1. Gün: Kurban bayramında bir kaçamak yapıp, İstanbul ve Edirne’yi gezmek isteyen kişiler için önerebileceğimiz bu turun buluşma saatleri ve buluşma noktaları şu şekildedir: Akşam saat 22:30 – Atatürk Lisesi önü; 23:00 – Ümitköy Galeria önü… Belirlenen noktalardan alınacak olan kurban bayramı turu misafirleri için, Marmara tatili başlamış demektir…
2. Gün: Sabahın erken saatlerinde İstanbul’a varacak olan kurban bayramı turu misafirleri, öncelikle kahvaltı yapacak; daha sonra ise, Yeni Cami; ya da Valide Sultan Cami olarak adlandırılan, yapımı en uzun süre devam etmiş olan caminin ziyareti gerçekleştirilecektir. Cami gezisinin sonrasında ise Sultan Ahmet Meydanı’na gidilecektir. <!–adsense–>Sultan Ahmet Cami, Hipodrom, Ayasofya Müzesi, Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı gezileri gerçekleştirilecektir. Belirtilen yerlerin gezilmesinin sonrasında otele yerleşilecektir. Kurban bayramı turu misafirlerine serbest zaman verilecektir. Akşam yemeği otelde yenilerek, konaklama otelde gerçekleştirilecektir.
3. Gün: Otelde yapılacak olan sabah kahvaltısından sonra Edirne’ye hareket edilecektir. Edirne’de ilk olarak Selimiye Cami ziyareti gerçekleştirilecektir. Selimiye Camii’nin sonrasında Eski Cami; onun da sonrasında Üç Şerefeli Cami ziyaretleri gerçekleştirilecektir. Cami ziyaretlerinin sonrasında, Kırkpınar Güreş Alanı gezisi yapılacaktır. Daha sonra ise Sarayiçi; ve İkinci Beyazıt Külliyesi ziyaret edilecektir. Belirtilen yerlerin ziyaretlerinin gerçekleştirilmesinin sonrasında, kurban bayramı turu öğle yemeği ile devam edecektir. Öğle yemeğinden sonra ise, Pazarkapı görülecek; ardından da Lozan Anıtı ziyareti gerçekleştirilecektir. Tunca Nehri kenarında çay molası verecek olan kurban bayramı turu misafirleri, daha sonra merkeze geri dönüş yapacaklardır. Ali Paşa Bedesten’ine gidecek olan kurban bayramı misafirlerine alışveriş yapabilmeleri için serbest zaman verilecektir. Verilen serbest zamanın dolmasından sonra ise İstanbul’a geri dönülerek otele gidecek olan kurban bayramı turu misafirleri, akşam yemeğini yiyerek konaklayacaklardır.
4. Gün: Otelde yapılacak olan sabah lahvaltısının sonrasında feribota binilerek Boğaz turuna çıkılacaktır. Boğaz turunun tamamlanmasının sonrasında ise Dolmabahçe Sarayı’na gidilecektir. Miniatürk ziyaret edilecek; sonrasında ise Pierre Loti Tepesi’ne çıkılarak, panoramik olarak İstanbul seyri gerçekleştirilecektir. Pierre Loti hakkındaki hikaye de kurban bayramı turunun rehberinden dinlendikten sonra, otele gidilerek akşam yemeği yenilip konaklanacaktır.
5. Gün: Otelde sabah kahvaltısının yapılmasından sonra ise Polonezköy’e doğru kurban bayramı turuna devam edilecektir. Polonezköy’de görülecek olan yerler: dışarıdan Meryem Ana Kilisesi, ve Zosia Teyze Anı Evi’dir. Polonezköy gezisinin tamamlanmasının sonrasında kurban bayramı turu Şile yolculuğu ile devam edecektir. Şile’de, dünyadaki en büyük ikinci deniz feneri görülecektir. Daha sonra ise, Ağva’ya doğru kurban bayramı yolculuğuna devam edilecektir. Ağva’da, Göksu Nehri kenarında öğle yemeği molası verilecektir. Öğle yemeğinin sonrasında kurban bayramı turu misafirlerine serbest zaman verilecektir. Ağva’da verilecek olan serbest zamanda, kurban bayramı turu misafirleri, Göksu Nehrinde bir tekne turu gerçekleştirebileceklerdir. Serbest zamanın sona ermesinin ardından ise, Kurban bayramı turu sona erecek; ve Ankara’ya dönüş için yola çıkılacaktır.
Kurban bayramı turu dahilinde gerçekleştirilen tura ödenecek olan ortalama ücret 650 TL’dir. Ücrete sadece öğle yemeği, ve yemeklerin yanında alınacak olan içecekler ile ekstra harcamalar dahil değildir.

ankara çıkışlı kurban bayramı istanbul turları,kurban bayramı ankara çıkışlı istanbul turları,istanbul turu ankara çıkışlı bayramda,bayramda istanbul turları ankaradan hareketli,ankara çıkışlı turlar ets,doğu lahvaltısı
1.816 okunma

YORUMLAR