İzmirden Şeker Bayramı Kapadokya ve Kayseri Turu FMA Travel

1. Gün: Şeker Bayramı için düzenlenen Kapadokya Kayseri turu için gerçekleştirilecek olan buluşma saatleri ve yerleri şu şekilde belirtilmektedir: 29 Ağustos 19:00 Ege Park, 19:15 Bostanlı Vapur İskelesi, 19:30 FMA Travel Ofisi önü, 19:45 Lozan Atatürk Lisesi, 20:00 Hatay Üçyol Kamil Ko., 20:15 Ege Üziversitesi Kampüs kapısı.

İzmirden Şeker Bayramı Kapadokya Turu FMA Travel
Sabah saatlerine kadar gerçekleştirilecek olan yolculuğun sonrasında yol üzerinde bir sabah kahvaltısı alınacaktır. Sabah kahvaltısının sonrasında ise, dünya tarafından tanınan Göreme Açık Hava Müzesi’ne gidilecektir. Göreme Açık Hava Müzesi’nin gezilmesi sırasında, kayalara oyularak yapılmış olan kiliseler, şapeller; ve manastırlar gezilecektir. Buralarda görülen resimlerin hikayeleri tur rehberi tarafından tur misafirlerine anlatılacaktır.Göreme Açık Hava Müzesi’nin gezilmesinden sonra Uçhisar Kalesi’ne gidilecek; daha sonra ise Güvercinlik Vadisi gezilecektir. Güvercinlik Vadisi süslü güvercin evleri ile tanınmaktadır. Kapadokya bölgesinin en büyük peribacalarının bulunduğu Paşabağları ve Zelve gezilecek; ve daha sonrasında da öğle yemeği yenilecektir. Öğle yemeğinin ardından ise, Ürgüp’ü bir zamanlar ziyaretçi akımına uğratan Asmalı Konak ve Ürgüp gezilecektir. Kapadokya şaraplarının ünü herkes tarafından bilinmektedir. Ürgüp’te, bu şarapların mahzenleri gezilecektir. Aynı zamanda şarapların tadına bakma fırsatı da tur misafirlerine sunulacaktır. Günü tamamlarken de Avanos’a geçilecektir. Avanos, çömlekleri ile ünlüdür. Kızılırmak çamurunun nasıl işlenerek çömlek yapıldığının bilgilerini almak üzere, bir çömlek atölyesine gidilecek; istenilen bilgiler tur misafirleri tarafından alınacaktır. Avanos gezisinin tamamlanmasından sonra Nevşehir’e doğru yola devam edilecek; ve Nevşehir’de Viva Kapadokya Hotel’de konaklanacaktır.
2. Gün: Konaklanan otelde yapılacak sabah kahvaltısının sonrasında, yolculuk Hacı Bektaş gezisi ile devam edecektir. Hacı Bektaş kasabası’nda, Balım Sultan ve Hacı Bektaş-ı Veli türbeleri; ve Külliye ziyaret edilecektir. Hacı Bektaş gezisinin sonrasında ise Kayseri’ye geçilerek, Kayseri mutfağının en ünlü yemeklerinden olan Kayseri mantısı ile öğle yemeği yenilecektir. Öğle yemeğinin sonrasında Kayseri’de gezilecek olan yerler, Huand Hatun Cami Ve Medresesi, Kayseri Kalesi, Gevheri Nesibe Şifahanesi… Gün sonunda ise Pastırma Park’a gidilecek; ve pastırma ve sucuk satın almak isteyenlere burda alışveriş yapma imkanı tanınacaktır. Daha sonra konaklanacak olan otele gidilecek; ve akşam yemeği yenilecektir. Akşam yemeğinden sonra, ekstra olarak, dileyen tur misafirleri Türk Gecesi’ne katılma şansı yakalayacaklardır. Türk Gecesi, Kapadokya’nın kaya içine oyulmuş restorantlarından bir tanesinde gerçekleştirilecektir.
3. Gün: Otelde yapılacak olan sabah kahvaltısı sonrasında otelden ayrılınarak dönüş yolculuğuna başlanacaktır. Dönüş yolculuğu sırasında öncelikle Derinkuyu Yeraltı Şehri’ne gidilecek; ve yerin yedi kat altı ziyaret edilecektir. Derinkuyu Yeraltı Şehrinde, vaftizhane, şarap imalathaneleri, mahzen ve ahır gibi, geçmiş zamanda buralarda yaşamış insanlardan kalanlar ziyaret edilecektir. Burayı gezerken, kendinizi o zamanlarda yaşıyor gibi hissedeceksiniz. Derinkuyu Yeraltı Şehri’nin gezilmesinden sonra ise, Kapadokya’nın en gösterişli ve ünlü yerlerinden bir tanesi olan Ihlara Vadisi’ne gidilecektir. Ihlara Vadisi ile birlikte gezilecek olan Kaya Kilisesi’nin sonrasında ise, Anadolu’nun en büyük kervansarayı olarak bilinen Sultan Han’a doğru yolculuğa devam edilecektir. Sultan Han’ın yakından tanınmasından sonra ise Şeker Bayramı turu Akşehir ile devam edecektir. Gün sonunda Akşehir’e ulaşıldığında Nasreddin Hoca Türbesi ve Gülmece Park’ı ziyaret edilecektir. Akşehir’den sonra ise, İzmir’e gece saatlerinde varış gerçekleştirilecektir.
Kapadokya ve Kayseri Şeker Bayramı turu için kişi başı ücret 259 TL olarak belirlenmiştir. Ekstra ücretler, kredi kartı gibi ek detaylar, ücrete dahil edilmemiştir. Türk Gecesi, öğle yemekleri, müze ve ören yerleri ziyaretlerinin ücretleri bu fiyata dahil değildir.

FMA TRAVEL BAYRAM TURLARI,fma bayram turları,fma karşıyaka kapadokya kültür turu,fma tur bayram gezileri ankara,günübirlik kayseri turu,fma tur programları
etiketler:, , ,
2.230 okunma

YORUMLAR