İzmirden Şeker Bayramı Çanakkale-Bozcaada- Kazdağı – Assos Turu (Fma Travel)

1. Gün: Şeker bayramı amacı ile düzenlenen turun misafirleri belirlenen buluşma noktalarından alınacaklardır. Belirlenen buluşma noktaları ile birlikte buluşma saatleri şu şekildedir: 07.00 Hatay Üçyol, 07.15 Lozan Meydanı Atatürk Lisesi önü, 07.30 Karşıyaka FMA TRAVEL Ofis önü, 07.45 Bostanlı İskelesi karşısı… Şeker bayramı turu misafirlerinin yola çıkmalarının ardından, öncelikle kısa bir kahvaltı molası verilecek; sonrasında ise şeker bayramı turu yolculuğu, Gömeç beldesinde yer alan Atatürk Kayası’nın tanınması ile devam edecektir. <!–adsense–>Daha sonra ise, Geyikli İskelesi’ne doğru yolculuğa devam edilecek; Geyikli İskelesi’nden Bozcaada’ya geçilecektir. Bozcaada’da ilk olarak öğle yemeği yenilecek; daha sonra ise Tarihi Bozcaada Kalesi şeker bayramı turunun rehberi tarafından tur misafirlerine bilgiler verilerek gezdirilecektir. Kalenin gezilmesinden sonra ise Ayazma’ya gidilecek; ve Ayazma’da keyifli zamanlar geçirilecektir. Ayazma dakikalarının sonrasında ise Bozcaada’da bir gezintiye çıkılacaktır. Bozcaada’nın gezilmesi sırasında Bozcaada’nın ünlü şaraplarının tadına bakmak ve şarap alışverişi yapmak için bir şarap fabrikasına gidilecek; daha sonra ise feribot ile Geyikli İskelesi’ne dönülerek Anafartalar Hotel’e gidilerek konaklamak için yerleşilecek; ve burada akşam yemeği yenilecektir.

2. Gün: Otelde yapılacak sabah kahvaltısı sonrasında Çanakkale boğazı geçilecek ve Kilit – i Bahir Kalesi; ve tabyalar gezilecektir. Gelibolu’da yapılan gezi Koca Seyyit Onbaşı Heykeli’nin ziyaret edilmesi ile sürdürülecektir. Seddülbahir Kalesi, Alçıtepe Köyü, Ertuğrul Tabyaları, Yahya Çavuş Anıtı, Çanakkale Şehitleri Anıtı, Çanakkale Şehitleri Müzesi, Anzak, İngiliz ve Fransız şehitleri için yapılmış olan anıtlar, sırayla gezilecektir. Belirtilen yerlerin gezilmesinin sonrasında ise öğle yemeği yenilecek; öğle yemeğinin sonrasında da şeker bayramı turu yolculuğu Conkbayrı’na doğru devam edecektir. Conkbayrı’nda Conkbayrı Tepesi ve Mareşal Fevzi Çakmak’ın kardeşinin kabirleri ziyaret edilecektir. Bu şekilde yapılan geziler ile tarih dolu anların akıllara kazınmasının ardından, gün sonunda otele geri dönülecek, akşam yemeği yenilecek; ve konaklanacaktır.

3. Gün: Otelde yapılacak olan sabah kahvaltısının sonrasında, şeker bayramı turunun son günüün ilk yolculuğu Assos’a doğru olacaktır. Assos’ta ilk olarak Behramkale Köyü’ne gidilecek; ve burada Athena Tapınağı gezilecektir. Athena Tapınağı’ndan Midilli Adası ve Edremit Körfezi’ne de bakılacaktır. Antik kentte kısa bir gezinti yapılacak; ve yapılacak bu gezintinin sonrasında yolculuğa devam edilerek Adatepe Köyü’ne geçilecek; burada kısa bir mola verilecektir. Adatepe Köyü’nde önce tarihi evler tanınacak; sonrasında ise bir keyif kahvesi içilerek yolculuğa devam edilecektir. Verilecek olan öğle yemeği molası sonrasında ise Kaz Dağı’na tırmanılacak; ve Hasan Boğuldu Büveti ile Sütuven Şelalesi gezilecektir. Emine Çınarı’nın yanında dinlenecek olan şeker bayramı turu rehberinin anlatacağı Hasan ile Emine’nin hikayelerinden sonra İzmir’e dönüş yolculuğuna başlanacaktır.

Şeker bayramı turları içerisine dahil edilen Çanakkale Bozcaada Kazdağı Assos turu kişi baş ücreti 289 TL’dir. Tur ücretine dahil olmayan ekstralar: Assos, Ayazma ve Kazdağı’na gidilecek olan dolmuşların ücretleri, ilk gün yolda alınan sabah kahvaltısı, öğle yemekleri ve müzeler ile ören yerlerine giriş ücretleridir.

fma travel şeker bayramı turları,ramazan bayramı turları 2013 kazdağı,ALİAĞADAN ASSOSA,izmirde gidilebilecek günübirlik turlar,izmirden assos turu,izmirden günlük çanakkale turu
etiketler:, ,
3.265 okunma

YORUMLAR