İzmirden Şeker Bayramı Ağva ve Büyüadalı İstanbul Turu (FMA)

Fma Travel İzmir Çıkışlı Şeker Bayramı Ağva ve Büyüadalı İstanbul Turu 4 gün 3 gece

1. Gün: Şeker bayramı için düzenlenen Ağva’lı Büyükada’lı İstanbul turu için tur misafirlerinin alınacağı saatler ve buluşma yerleri şu şekilde sıralanmaktadır: Sabah 06:00 Mavişehir Ege Park, 06:15 Bostanlı İskele, 06:30 Karşıyaka FMA TRAVEL Ofis, 06:45  Lozan Atatürk Lisesi önü, 07:00 Hatay Üçyol, 07:15’de Bornova Manisa Kavşağı… Tur misafirleri belirli noktalardan alındıktan sonra başlayacak olan şeker bayramı turu yolculuğunda, Akhisar ve Susurluk’ta verilecek olan molaların sonrasında Marmara denizi vapurla geçilecek; ve İstanbul’a ulaşılacaktır. İstanbul’da ilk olarak Miniatürk ziyaret edilecektir. Daha sonra ise Piyer Loti’ye gidilerek keyif kahveleri içilecektir. Daha sonra ise Taksim’de yer alan Euro Plaza Hotel’e gidilerek yerleşilecektir. <!–adsense–>Akşam yemeği için otelden ayrılarak İstiklal Caddesi’ne gidecek olan şeker bayramı turu misafirleri, akşam yemeğinden sonra ise Çiçek Pasajı, Nevizade ve Fransız Sokağı yakından tanınacak olan yerler arasında sayılmaktadır.
2. Gün: Otelde yapılacak sabah kahvaltısının sonrasında Dolmabahçe Sarayı’na gidilecektir. Dolmabahçe Sarayı ziyaretinin sonrasında Beşiktaş Denizcilik Müzesi, Barbaros Hayrettin Paşa Türbesi, Barbaros Hayrettin Paşa Anıtı, Saat Kulesi, Yıldız Sarayı, Yıldız Müzesi, Hamidiye Cami… gibi yerler ziyaret edilecektir. Belirtilen yerlerin gezilmesinin ardından Kanyon Alışveriş Merkezi’ne öğle yemeği için gidilecek; ve burada şeker bayramı turu misafirlerine serbest zaman verilecektir. Öğle yemeği yenildikten ve serbest zamanın dolmasının ardından, ekstra tura katılmak isteyen şeker bayramı turu misafirleri Boğaz turuna çıkacaklardır. Boğaz turu sonrasında ise otele dönülecek ve kısa bir süre dinlenilecektir. Dinlencenin sonrasında Kumkapı’ya gidilecek ve FMA Travel ikramı ile balıklı mezeli akşam yemeği fasıl eşliğinde yenilecektir.
3. Gün: Otelde yapılacak olan sabah kahvaltısı sonrasında, tarihi yarım adaya gidilecektir. Ve burada gezilecek olan yerler: Topkapı Sarayı, Sultanahmet Cami, Yerebatan Sarnıcı, Ayasofya, Dikilitaşlar. Rehber eşliğinde gezilecek olan bu noktalarda pek çok bilgi, şeker bayramı turu misafirlerine verilecek ve çok sayıda öykü anlatılacaktır. Sonrasında ise İstanbul Forum’a gidilecek; hem öğle yemeği yenilecek; hem de Türkiye’nin en büyük akvaryumu Turkuazoo gezilecektir. Turkuazoo’da pek çok su altı canlısı yakından tanındıktan sonra Magic İce’ye gidilecektir. Magic İce, Türkiye’nin ilk ve tek buz müzesidir. Daha sonra ise İstanbul’un en güzel adasının gezilmesi için Adalar Vapuru’na binilecektir. Adalar Vapuru ile yapılacak olan keyifli yolculuk sırasında Heybeli Ada, Kınalı Ada; ve Burgazada uzaktan görülecektir. Büyükada’ya ulaşıldığında, isteyen şeker bayramı turu misafirleri ile birlikte ekstra tur olarak fayton gezisine çıkılacak; ve Büyükada’nın içlerine doğru bir gezinti yapılacaktır. Gün sonunda ise otele gidilecek; ve akşam yemeği yenilecektir.
4. Gün: Sabah kahvaltısının ardından Şile ve Ağva’ya doğru, şeker bayramı turu için yolculuğa devam edilecektir. İlk uğranacak yer Polenezköy olacaktır. Polenezköy’ün sonrasında ise şeker bayramı turu Şile yolculuğu ile devam edecektir. Şile’ye gelindiğinde, Ağva’lı Büyükada’lı İstanbul turunun rehberinden şile bezi hakkında ve deniz feneri hakkında bilgiler alınacak; sonrasında ise yolculuğa Ağva ile devam edilecektir. Ağva’ya ulaşıldığında, ilk olarak Göksu Çayı’nda bir tekne turu düzenlenecek; ve daha sonra öğle yemeği yenilecektir. Öğle yemeğinin ardından ise şeker bayramı turu sona erecek; ve İzmir’e dönüş yolculuğu başlayacaktır.
Ağva’lı Büyükada’lı İstanbul turu ile birleştirilen şeker bayramı turu için belirlenen kişi başı tur ücreti 399 TL’dir. Kredi kartına yapılacak olan taksit ve ekstra istekler tur ücretine dahil değildir. Tur ücretine dahil olmayan tur hizmetlerini şu şekilde sıralayabiliriz: Piyer Loti’ye gitmek için binilecek olan teleferik ücreti, ada vapuru, Ağva’da gerçekleştirilecek tekne turu ve Boğaz turu, Kumkapı’da yenilecek olan akşam yemeğinin yanında alınacak içkiler, Büyükada’da yapılacak fayton turu, birinci ve üçüncü gün yenilecek akşam yemekleri ve öğle yemekleri ile, müze ve ören yerlerine giriş ücretleri.

ankaradan ağva bayram turları ets,agva turu mayis izmir cikisli,izmir karşıyaka fayton tur fiyatları,izmir hareketli antalya turlari ramazan bayrami,izmir den istanbula tur,izmir den büyükada\ya tur
3.411 okunma

YORUMLAR