İzmirden Kurban Bayramı Şileli Ağvalı Batı Karadeniz Turu (Fma)

1. Gün: Şile’li Ağva’lı Karadeniz turu ile kurban bayramı turları arasında sizin için keyifli olabilecek bir tur için hareket noktası; ve hareket saati listesi şu şekildedir: Mavişehir Ege Park önü – 18:00, Bostanlı İskele – 18:15, Karşıyaka FMA TRAVEL Ofis önü – 18:30, Alsancak Atatürk Lisesi önü – 18:45, Hatay Üçyol – 19:00, Bornova Manisa Kavşağı – 20:00… Kurban bayramı turu misafirleri belirtilen yerde buluştuktan sonra Batı Karadeniz yolculuğuna başlanacaktır.
Sabah saatlerinde Şile’ye ulaşılacaktır. Şile’de önce kahvaltı yapılacak; kahvaltıdan sonra ise, deniz feneri; ve Şile bezi hakkında kurban bayramı turu rehberinden bilgi alınacaktır.<!–adsense–> Şile gezisinin tamamlanmasından sonra Ağva’ya gidilecektir. Ağva, kurban bayramı turu rehberi ile birlikte gezilecek; ve Ağva hakkında kurban bayramı turu misafirlerine bilgiler verilecektir. Ağva’da bir de tekne turu gerçekleştirilecek; ve daha sonra kurban bayramı turu yolculuğuna Karasu ile devam edilecektir. Karasu’da öğle yemeği molasının verilmesinden sonra ise, kurban bayramı turu misafirleri Akçakoca’ya doğru yolculuklarına devam edeceklerdir. Akçakoca’da verilecek olan kahve molasından sonra ise, kurban bayramı turu yolculuğuna Zonguldak ile devam edilecektir. Zonguldak’ta otele giderek yerleşecek olan kurban bayramı turu misafirleri, akşam yemeğini yiyerek konaklayacaklardır.
Şileli Ağvalı Batı Karadeniz Turu 2. Gün: Otelde yapılacak olan sabah kahvaltısından sonra Gökgöl Mağarası gezilecek; ve Zonguldak’tan ayrılınarak Amasra’ya doğru kurban bayramı turuna devam edilecektir. Amasra’da önce öğle yemeği yenilecek; daha sonra ise, Kemere Köprüsü, Amasra Kalesi, Kaleiçi Evleri ve Fatih Cami gezileri gerçekleştirilecektir. Amasra gezisinin tamamlanmasından sonra Zonguldak’taki otele geri dönülecek; akşam yemeği yenilerek konaklanacaktır.
Şileli Ağvalı Batı Karadeniz Turu 3. Gün: Otelde yapılacak olan sabah kahvaltısından sonra Safranbolu’ya doğru, kurban bayramı turuna devam edilecektir. Safranbolu’da ilk olarak, Safranbolu’nun tarihi evleri hakkında bilgi almak üzere bir tarihi konağa gidilecektir. Bu konakta, bir slayt gösterisi izlettirecek olan kurban bayramı turu rehberi, kurban bayramı turu misafirlerine, Safranbolu’nun mimari özellikleri ile ilgili bilgi verecektir. Daha sonra ise, Safranbolu’nun safran lokumları için alışveriş yapma imkanı, kurban bayramı turu misafirlerine sunulacaktır. Safranbolu’da koyu tandır ile yenilecek bir öğle yemeği sonrasında Safranbolu’nun gezilip görülecek yerleri şu şekilde sıralanmaktadır: Cinci Hanı, Kaymakamlar Konağı, Safranbolu Evleri, Hıdırlık Tepesi, Köprülü Cami, Yemeniciler Arastası, Eski Hükümet Konağı, Namazgah… Belirtilen yerlerin gezilmesi tamamlandıktan sonra Bolu’da otele yerleşecek olan kurban bayramı turu misafirleri, akşam yemeğini yiyerek konaklayacaklardır.
Şileli Ağvalı Batı Karadeniz Turu 4. Gün: Otelde sabah kahvaltısı yapılmasının sonrasında Yedigöller Milli Parkı’na doğru yapılacak olan yolculuk ile kurban bayramı turuna devam edilecektir. Bolu’da önce bir şehir turu gerçekleştirilecektir; daha sonra ise, ekstra olarak kiralanacak olan minibüsler ile Yedigöller Milli Parkı’na gidilecektir. Yedi tane gölün etrafında gerçekleştirilecek olan yürüyüşler ve geçirilecek olan güzel vakit sonrasında öğle yemeğinin yenilmesinin ardından Yedigöller’den ayrılacak olan kurban bayramı turu misafirleri Abant Gölü’ne doğru yolculuklarını sürdüreceklerdir. Abant Gölü kenarında da bir yürüyüş gerçekleştirilecek; ve sonrasında kurban bayramı turuna son verilerek İzmir’e dönüş yolculuğuna başlanacaktır.
Kurban bayramı turu için belirlenen ortalama kişi başı ücret 389 TL’dir. Ücrete dahil olmayan hizmetler ise, Yedigöller’e gitmek için kiralanacak olan minibüsler, Ağva’da gerçekleştirilecek olan tekne turu, öğle yemekleri; ve müzeler; ve ören yerlerine giriş ücretleridir.

fma batı karadeniz murban bayramı,http://www gunubirlikturlar com/izmirden-kurban-bayrami-sileli-agvali-bati-karadeniz-turu-fma html,İZMİR DE KURBAN BAYRAMINDA NE YAPILIR,fma batı karadeniz turları,kurban bayramı batı karadeniz turu izmirden,kurban bayramı 2013 ağva turları
1.890 okunma

YORUMLAR