İzmirden 29 Ekim Özel Baştan Sona Akdeniz Sahilleri Turu (Fma)

1. Gün: İzmir çıkışlı Cumhuriyet bayramı turları kapsamında, Baştan Başa Akdeniz turuna katılmak isteyen Cumhuriyet bayramı turu misafirlerinin alınacakları noktalar; ve saatleri şu şekilde belirlenmiştir: Mavişehir Ege Park – 07:00, Bostanlı İskele – 07:15, Karşıyaka FMA TRAVEL Ofisi önü – 07:30, Lozan Atatürk Lisesi – 07:45, Hatay – Üçyol – 08:00… Belirtilen yerlerde gerçekleşen buluşmanın sonrasında Akdeniz gölleri; ve Akdeniz tarihi eserlerinin tanınması için çıkılacak olan Cumhuriyet Bayramı turunda, önce bir kahvaltı molası verilecek; sonrasında ise ilk olarak Denizli Serinhisar’a gidilecektir. Serinhisar’da leblebi alışverişinin yapılmasının ardından, Cumhuriyet Bayramı turunda sırayı Salda Gölü alacaktır.<!–adsense–> Salda Gölü manzarasının izlenmesinin sonrasında buradan ayrılacak olan Cumhuriyet Bayramı turu misafirleri, Akdeniz turunun yolculuğuna Burdur ile devam edeceklerdir. Burdur’da yapılacak olan ceviz ezmesi alışverişinin sonrasında Antalya’ya doğru Cumhuriyet Bayramı turu yolculuğuna devam edecek olan tur misafirleri, otellerine yerleşerek akşam yemeklerini yiyecek; ve konaklayacaklardır.
2. Gün: Otelde yapılacak olan sabah kahvaltısının sonrasında, Cumhuriyet Bayramı turu misafirlerine ekstra olarak Alanya ve Şelaleler turu düzenlenecektir. Bu tur için yola, kahvaltı sonrasında çıkılacaktır. İlk olarak Kaleiçi’ne gidilecektir. Burada Kaleiçi Evleri; ve Hadrian Kapısı tanıtılacak; ardından da Alanya’ya doğru yola devam edilecektir. Kızılkule; ve Damlataş Mağarası, Alanya’da gezilecek olan yerler arasında yer almaktadır. Alanya gezisinin tamamlanmasından sonra Manavgat Şelalesi’ni görmek üzere, Cumhuriyet Bayramı turu yolculuğuna devam edilecektir. Manavgat Şelalesi gezisinin tamamlanmasından sonra, Manavgat Çayı kenarında, keyifli bir öğle yemeği yenilecektir. Öğle yemeğinden sonra ise, Aspendos Tiyatrosu gezisi gerçekleştirilecektir. Daha sonra ise Cumhuriyet Bayramı turu yolculuğu, Düden Şelalesi ve Kurşunlu Şelalesi ile devam edecektir. Şelalelerde yapılacak olan yürüyüşlerin de sonrasında otele dönecek olan Cumhuriyet Bayramı turu misafirleri, akşam yemeği yiyerek konaklayacaklardır.
3. Gün: Otelde sabah kahvaltısının yapılmasının sonrasında Cumhuriyet Bayramı turu yolculuğuna Kemer ile devam edilecektir. Kemer’de, Cumhuriyet Bayramı turu misafirlerine serbest zaman verilecektir. Verilen serbest zamanın dolmasının sonrasında ise, Phaselis Antik Kenti, Cumhuriyet Bayramı turu rehberi ile birlikte gezilecektir. Daha sonra ise Ulupınar’a gidilecektir. Ulupınar şelalelerinin arasında bir öğle yemeği yenilecektir; ve yenilecek olan öğle yemeğinin menüsü alabalıktan oluşmaktadır. Öğle yemeğinin ardından, Olympos ağaçlarının arasından geçerek sahile inecek olan Cumhuriyet Bayramı turu misafirleri, Olympos Antik Kenti’ni Cumhuriyet Bayramı turu rehberinden aldıkları bilgiler ile tanıyacak; ve daha sonra da Olympos sahilinde yüzebileceklerdir. Daha sonra ise Finike yolculuğu ile Cumhuriyet Bayramı turuna devam edilecektir. Finike’de otele yerleşecek olan Cumhuriyet Bayramı turu misafirleri, akşam yemeği yiyecek ve konaklayacaklardır.
4. Gün: Otelde yapılacak olan sabah kahvaltısının sonrasında Cumhuriyet Bayramı turu misafirleri Kekova’ya doğru yolculuklarına devam edeceklerdir. Kekova yolculuğu sırasında, Demre’de bulunan Noel Baba Kilisesi de Cumhuriyet Bayramı turu misafirlerine gezdirilecektir. Cumhuriyet Bayramı turu misafirleri, rehberlerinden, Noel Baba ile ilgili bilgiyi de, kilise gezisi sırasında alacaklardır. Daha sonra Üçağız Sahili’ne ulaşacak olan Akdeniz turu misafirlerinden dileyenler, Ekstra tekne turuna katılacak; ve Kekova’yı ve batık şehirleri görebilme şansına erişeceklerdir. Öğle yemeği de tekne turunda açık büfe olarak alınacaktır. Kekova gezisinin tamamlanmasından sonra ise, Cumhuriyet Bayramı turu misafirleri Kaş’a doğru yolculuklarına devam edeceklerdir. Kaş’ta, Antiphellos Lahdi; ve Kaş evleri tanınacaktır. Bu gezilerin de tamamlanmasından sonra Cumhuriyet Bayramı turuna veda edilerek İzmir’e dönüş yolculuğuna başlanacaktır.
Cumhuriyet turları kapsamında düzenlenen İzmir çıkışlı Baştan Başa Akdeniz turu için belirlenen kişi başı ücret 299 TL’dir. Ücrete, öğle yemekleri, müze ve ören yerlerine giriş ücretleri, Kekova’da gerçekleştirilecek tekne turu; ve Alanya ile şelaleler turu ücretleri dahil edilmemiştir.

fma akdeni̇zz,29 ekim tur izmirden günübirlik tur,izmirden baştan sona akdeniz turları,izmirden akdeniz sahillerine günlük,izmirden 29 ekim turları,izmir sahilleri gezi
1.052 okunma

YORUMLAR