İzmirden 23 Nisan Turu: Çanakkale Kaz Dağı Turu -FMA

Tur misafirlerimizin buluşma noktaları ve buluşma saatleri şu şekildedir: 07:15 Hatay Üçyol, 07:30 Atatürk Lisesi, 07:45 Karşıyaka FMA TRAVEL Ofisi, 08:00 Bostanlı İskele karşısı… Bu noktalarda toplanmamızın ardından, tur yolculuğumuzun startını vereceğiz:

İzmirden 23 Nisan Çanakkkale Turu

1. Gün: Yolumuz üzerinde bir kahvaltı molası veriyor; ve karnımızı doyurduktan sonra gezimize devam ediyoruz. İlk uğrayacağımız yer olan Gömeç’teki Atatürk Kayası’nı görüyoruz. Sonrasında ise, temiz orman havasını içimize çekmek ve ünlü efsanesi ile Hasan Beyoğlu Büveti ve Sutüven Şelalesi’ni ziyaret etmek için Kaz Dağı’na çıkmaya başlıyoruz. Kaz Dağı’nda, Emine Çınarı’nın yanında, rehberimizden Hasan ile Emine’nin hüzünlü aşk hikayesini dinliyoruz. Öğle saatlerine kadar dolaştıktan sonra, rehberimizin belirleyeceği güzel bir restoranda öğle yemeğimizi yiyoruz. Ve öğle yemeğimizi yedikten sonra Behramkale Köyü’ne geçiyoruz. Behramkale Köyünde, Assos ve Athena Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Athena Tapınağı’ndan zeytin diyarı Edremit Körfezi ve Midilli Adası’nı izleme şansına erişiyoruz. Antik Liman’da kısa bir gezinti yaptıktan sonra ise, Küçükkuyu’da bulunan otelimize yerleşiyor, akşam yemeğimizi yiyor; ve burada da konaklıyoruz.
2. Gün: Sabah kahvaltımızı yapıyor, otelimizden ayrılıyor; ve Çanakkale’ye doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yolculuğumuza ilk olarak Troia Antik Yerleşim merkezi ile başlıyoruz. Burası Anadolu’nun en çok ziyaret edilen antik yerleşim merkezidir. Troia Antik Kenti’ni ve tahta at’ı, rehberimiz eşliğinde tanımaya çalışıyoruz. Ve sonrasında, Çanakkale’ye doğru yolculuğumuza, kaldığımız yerden devam ediyoruz. Çanakkale’ye ulaştığımızda, vapur ile boğazı geziyor, ve Kilit-i Bahir Kalesi ve tabyaları ziyaret ediyoruz. Kilit-i Bahir’in anlamı Deniz Kilidi demektir. Sonrasında ise gezimize, Koca Seyyit Onbaşı Heykeli’ni görerek, Gelibolu Yarımadası’nda sürdürüyoruz. Seddülbahir Kalesi, Alçıtepe Köyü, Ertuğrul Tabyaları, Yahya Çavuş Anıtı, Çanakkale Şehitleri Anıtı Ve Müzesi ilk sıralarda olmak üzere, İngiliz Anzak, ve Fransız şehitliklerinde yapılmış olan anıtları tanıyor; ve 22. yüzyılın başlarında yaşanmış olan Çanakkale Savaşı’nın izlerini gözlemliyoruz. Öğle yemeğimizi yiyor, ve sonrasında ise Türk Askerinin düşmana karşı direnişinin en belirgin kanıtları olan siperleri görmek üzere Conkbayırı’na doğru yola çıkıyoruz. 57. Alay Şehitliği ki buradaki tüm askerlerimiz 57. Alay’ın, düşman saldırısına karşı kurtulamayan askerlerinden oluşmaktadır. Sonrasında ise, Mustafa Kemal Atatürk’ün, tam ortasından isabet ettirdiği Conkbayırı Tepesi ve Mareşal Fevzi Çakmak Paşa’nın kardeşinin mezarını ziyaret ediyoruz. Sonrasında ise İzmir’e doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz sırasında, Kazdağı’nın en güzel köyleri arasında yer alan Yeşilyurt Köyü’nde kısa bir mola veriyoruz. Yeşilyurt Köyü, eski bir Rum köyüdür. Buradaki tarihi evleri yakından tanıma şansına erişiyoruz. Ve sonrasında ise, keyifli bir kahve içimine nail oluyoruz. Sonrasında ise Kaz Dağı’ndan ayrılıyor, ve İzmir’e dönüş yolculuğumuza devam ediyoruz. İzmire geceyarısı civarlarında ulaşıyor, ve turumuzu sonlandırıyoruz.
Tur ücretimize dahil olan hizmetlerimiz arasında, otelimizde yarım pansiyon konaklama, ulaşım ve çevre gezileri ile rehberlik hizmetleri, otobüsümüzde verilecek olan ikramlar; ve feribot geçişleri yer alırken, ücretimize dahil edilmeyen hizmetlerimiz ise, Hasan Boğuldu dolmuş ücreti, öğle yemekleri; ve müze ile ören yerlerine giriş ücretleridir.
Tur ücretimiz kişi başı 159 TL, kredi kartına tek çekim ile 170 TL, kredi kartı 4 taksit ile 184 TL; ve kredi kartı 8 taksit ile 192 TL’dir. Bu ücretler tek kişilik odalarda kalmak isteyenler için daha yüksek, 6 – 12 yaş arası çocuklar için ise daha düşüktür.
Turumuzun gerçekleştirilme tarihi: 23 Nisan 2011’dir.

çanakkale turları izmirden 2011,çanakkale turları izmir 2011,izmirden çanakkale turları 2012,çanakkale turları izmirden 2012,izmirden çanakkale turları 2011,izmirden kaz dağları turu
etiketler:,
3.831 okunma

YORUMLAR