İzmirden 23 Nisan Kapadokya Kayseri Turu (Fma Travel)

Kapadokya bölgemizin eşsiz güzelliklerini, İzmir’li geziseverler ile buluşturmak için yapacağımız yolculuğumuz öncesinde, belirteceğimiz noktalardan, tur misafirlerimizi toplayacağız. Misafirlerimizin alınacağı noktalar ile; bu noktalarda olacağımız saatler şu şekildedir: 18:00 Ege Park, 18:15 Bostanlı Vapur İskelesi, 18:30 FMA TRAVEL Yalı Ofisi, 18:45Lozan Atatürk Lisesi, 19:00 Hatay Üçyol

İzmirden 23 Nisan Kapadokya Kayseri Turu (Fma Travel)

Tur programımız ise şu şekildedir:
1. Gün: Sabah kahvaltımızı extra alıyor; ve sonrasında ise, Hacı Bektaş Veli Dergahına doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Hacı Bektaş Veli Dergahı’nda, Balım Sultan Ve Hacı Bektaş-ı Veli türbelerini geziyor; ve külliyeyi dolaşıyoruz. Külliye, müze olarak kullanılmaktadır. Hacı Bektaş Veli gezimizi tamamladıktan sonra ise, Kayseri’ye doğru yolumuza devam ediyoruz. Kayseri kent merkezinde gezeceğimiz yerler: Huand Hatun Camii ve Medresesi, Kayseri Kalesi, Gevheri Nesibe Şifahanesi ve buna benzer Selçukku yapılarıdır. Bu yapıları gezip tanıdıktan sonra ise, Mantısı ile meşhur olan Kayseri’ye gelmişken, öğle yemeğinde mantı yemek üzere, restorantımıza gidiyoruz. Öğle yemeğimizi yedikten sonra ise, Kayseri’den ayrılarak Avanos’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Avanos, çanak çömlekleri ile ünlü bir bölgemizdir. Ustalardan, çanak çömlekler ile ilgili bilgiler alıyoruz. Ve sonrasında ise, günü tamamlayarak otelimize gidiyor, yerleşiyor, akşam yemeğimizi yiyor; ve burada konaklıyoruz.
2. Gün: Sabah kahvaltısını otelimizde alıyor; ve sonrasında ise, dünyaca bilinen Göreme Açık Hava Müzesi’ne doğru yolumuza koyuluyoruz. Kiliseleri, manastır ve şapelleri kayaları oyarak elde edilmiş olan müzeyi geziyor; ve buralarda elde ettiğimiz resimler hakkında, bize eşlik eden rehberimizden bilgiler alıyoruz. Buradan ayrıldıktan sonra ise, Güvercinlik Vadisi; ki burası süslü güvercin evleri ile ünlüdür; ve Uçhisar Kalesi’ni geziyoruz. Paşabağları ve Zelve’de, en büyük peri bacalarını görüyoruz. Ve gezimizde sırayı Ürgüp alıyor. Asmalı Konak’ın çekilmiş olduğu yeri ve Turasan Şarap Fabrikası’nı geziyor; ve ünlü Kapadokya şaraplarının tadlarına bakıyoruz. Gezimizin sonunda otelimize gidiyor, akşam yemeğimizi yiyoruz. Ve sonrasında, isteyen tur misafirlerimiz ile birlikte, Kapadokya kayalarının içine oyulmuş olan, özel restoranlardan birinde düzenlenen Türk Gecesine katılıyoruz. Bu bölgenin fasıl eğlencelerini kaçırmamanızı tavsiye ederiz, eğlencenin tadına, buralarda doyum olmaz çünkü. Ve sonrasında ise, otelimizde konaklıyoruz.
3. Gün: Sabah kahvaltımızı erken saatlerde yaptıktan sonra, 2 gece konakladığımız otelimizden ayrılıyor; ve dönüş yolculuğumuza başlıyoruz, ancak turumuzun henüz tamamlanmadığını, ve gezilerimizin devam ettiğini belirtmek isteriz. Yolumuz üzerinde karşımıza çıkan Derinkuyu Yeraltı Şehri ile karşılaşıyoruz. Burası, dünyada eşi benzeri görülmemiş olan bir yeraltı şehridir. Sonunun nereye çıkacağı herkes tarafından farklı yorumlanmakla birlikte, eski uygarlıkların, kendilerini buralarda korudukları anlatılmaktadır. Biraz dar, ve alçak olması nedeniyle, astımı olan kişilerin bu yer altı şehrine inmemeleri tavsiye edilmektedir. Yerin yedi kat altına iniyor, ve Derinkuyu’yu dolaşıyoruz. Burada, kiliseler, mahzenler, şarap imalathaleleri ve vaftizhaneler ile karşılaşacaksınız. Gittikçe daha fazla gitmek isteyeceksiniz, ancak Derinkuyu’nun ucu bucağı yok gibidir. Derinkuyu gezimizin ardından ise, Kapadokya’nın en görkemli yerlerinden biri olarak isimlendirilen Ihlara Vadisi ile Kaya Kiliselerini dolaşıyoruz. Ve sonrasında, yolculuğumuza Konya ile devam ediyoruz. Öğle yemeğimizi Konya’da yiyor, ve sonra Mevlana Müzesi’ne geçiyoruz. Konya’daki zamanımızı da doldurduktan sonra Akşehir’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Burada, dünyaca ünlü gülmece ustası Nasrettin Hoca Türbesi’ni ve Gülmece Parkını ziyaret ediyoruz. Gün sonuna doğru ise, İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyor, ve gece saatlerinde İzmir’e varıp, turumuzu tamamlıyoruz.
Tur ücretimize dahil olan hizmetlerimiz: İlhan Hotel’de Yarım Pansiyon Konakalama, Ulaşım ve çevre gezileri, otelde alınacak olan sabah kahvaltısı ve akşam yemeği, otobüsümüzde verilecek olan ikramlar, ve rehberlik hizmetleridir.
Tur ücretimize dahil olmayan hizmetlerimiz: otelde extra alınacak olan yiyecek ve içecekler, öğle yemekleri, müze ve ören yerlerinin giriş ücretleri, ve katılacağınız extra Türk Gecesi ücreti.
Tur ücretimiz Kişi başı peşin ödeme ile 269 TL, kredi kartından tek çekim 289 TL, kredi kartı 4 taksitle 312 TL ve kredi kartı 8 taksitle 328 TL’dir. Tek kişilik odalarda konaklamak isteyen tur misafirlerimiz için tur ücretlerimiz biraz daha fazla iken; yaşları 6 – 12 arasında değişen çocuklarımız için ise, daha düşük bir fiyat ile ücretlendirilmektedir.
Turumuzun başlangıç tarihi: 21 Nisan 2011’dir.

fma travel izmir 2011,fma tur,İZMİR BAŞLANGIÇ ÇANAKKALE TURU GÜNÜ BİRLİK,gunubirlik turlar izmirden nisan kapadokya kayseri turu fma travel,fma turizm izmir 23 nisan turu,izmirden kapadokya turları 2011
etiketler:, , , , ,
3.422 okunma

YORUMLAR

1 Yorum Yapılmış

  1. ızmırden kayseri kapadokya turu ıstıyoz 6 kısiyız tel 05557011172