İzmir Hareketli Şeker Bayramı Olympos, Kekova ve Kaş’lı Batı AKDENİZ Turu

1. Gün: İzmirden Şeker bayramı turu için tur misafirleri ile buluşma noktaları şu şekilde belirlenmiştir: Sabah 06.45 Mavişehir Egepark önü, 07.00 Bostanlı İskele, 07.15 Karşıyaka FMA TRAVEL Ofis önü, 07.30 Lozan Atatürk Lisesi, 07.45 Hatay – Üçyol.
Belirlenen yer ve saatlerde gerçekleşecek olan buluşmaların sonrasında kahvaltı ve ihtiyaç molaları verilerek Denizli Serinhisar beldesine ulaşılacaktır. Burada Ege bölgesinin tüm leblebi ihtiyacı karşılanmaktadır. Bu nedenle, öncelikle leblebi alışverişi gerçekleştirilecek; sonrasında ise, şeker bayramı turu çerçevesinde Salda Gölü’ne doğru yolculuk devam edecektir. Salda Gölü, Anadolu’nun en berrak gölü olarak bilinmektedir. <!–adsense–>Burda sahilde kısa bir gezinti gerçekleştirilecektir. Sonrasında ise şeker bayramı turu Elmalı’ya doğru devam edecektir. Öğleden sonra ulaşılan Elmalı’daki Bektaşi Abdal Musa Tekkesi ve Bektaşi Abdal Musa Köyü ziyaret edilecektir. Burada bir de keyif çayı içildikten sonra, Finike yolculuğu ile Olympos, Kekova ve Kaş’lı şeker bayramı turu devam edecetir. Akşam saatlerinde ulaşılan Finike’nin sahil kesiminde yer alan Grand Finike Hotel’e yerleşilecek; canlı müzik eşliğinde akşam yemeği yenilerek konaklanacaktır.
2. Gün: Sabah otelde yapılacak olan kahvaltı sonrasında, şeker bayramı turu Kemer’e doğru devam edecektir. Kemer’e ulaşıldığında geçirilecek olan dakikaların ardından ise Phaselis Ören Yeri’ne doğru bir yolculuk gerçekleştirilecektir. Phaselis’in üç tarafı limanlarla çevrilidir. Phaselis’te hem gezilecek; hem de Phaselis sahilinde keyifli dakikalar geçirilecektir. Daha sonra ise, öğle saatlerine doğru Ulupınar yolculuğu başlayacaktır. Ulupınar’a ulaşıldığında, öğle yemeği şelalelerin ortasında alabalık menüsü ile yenilecektir. Öğle yemeğinin sonrasında ise Olympos sahilinde yüzmek üzere Olympos’a doğru yola çıkılacaktır. Olympos antik kentinin tanınmasından ve sahilinde geçirilen keyifli anların ardından ise, Finike’ye geri dönülerek otele gidilecek; akşam yemeği yenilerek konaklanacaktır.
3. Gün: Otelde yapılacak olan sabah kahvaltısından sonra Kekova’ya doğru yolculuğa devam edilecektir. Kekova yolculuğu sırasında Demre’ye uğranılarak Noel Baba Kilise’si gezilecektir. Noel Baba Kilisesi’nde rehber tarafından verilen bilgiler ile Noel Baba hakkında bilgi sahibi olunduktan sonra ise, yolculuğa devam edilerek Üçağız Sahili’ne gelinecektir. Üçağız Sahili’nde ekstra tur olarak düzenlenecek olan tekne turuna katılmak isteyen tur misafirleri, mavi bir yolculuk yaparak Kekova’nın batık kentlerini keşfetme şansını yakalayacaklardır. Açık büfe alınacak olan öğle yemeğinin sonrasında ise Kekova’ya veda edilecek; ve Akdeniz sahillerindeki yolculuk, şeker bayramı turunda devam edecektir. Öğleden sonra Kaş’a varılacaktır. Kaş’ta önce Kaş evleri tanınacak; sonrasında ise Antiphellos Lahdı tanınacaktır. Sonrasında ise Kalkan istikametinden İzmir’e dönüş yolculuğuna başlanacak; ve şeker bayramı turu sona erecektir.
Olympos, Kekova ve Kaş’lı Şeker Bayramı turunun kişi başı ücreti, ekstra tur hizmetleri ve kredi kartı faizleri eklenmeden 279 TL olarak belirlenmiştir. Şeker bayramı turunun ekstra hizmetleri ise müze ve ören yerlerinin giriş ücretleri, öğle yemekleri; ve Kekova tekne turu ücretidir.

kaş sahili,izmir olympos turu,Üçağız Sahili,kekova sahili,hareketli akdeniz resimler,olimpos gunubirlik turlar
2.336 okunma

YORUMLAR