İzmir Çıkışlı Şeker Bayramı Göller ve Güller Yöresi Turu

1. Gün: Şeker bayramı turu nedeniyle düzenlenen Göller Ve Güller Yöresi turunda tur misafirleri belirlenen noktalardan belirlenen saatlerde alınacaklardır: 06.30 Ege Park, 06.45 Bostanlı İskele, 07.00 FMA Travel Ofis Önü, 07.15 Lozan Meydanı Atatürk Lisesi, 07.30 Hatay Üçyol – Betonyol Durağı ve 07.45 Üçkuyular Shell önü… Şeker bayramı turu misafirlerinin belirlenen noktalardan alınmasından sonra Göller Ve Güller Yöresi turu için yolculuk başlayacak; kahvaltı molasının ve ihtiyaç molalarının ardından Denizli Serinhisar Beldesi’ne ulaşılacaktır. Serinhisar’dan alınan leblebiler için yapılan alışverişin sonrasında devam eden şeker bayramı turu yolculuğunda sırayı Salda Gölü almaktadır. Salda Gölü’nün manzarasının izlenerek yenilen öğle yemeği sonrasında Salda Gölü sahilinde kısa bir gezinti yapılacak; ve daha sonra Burdur’a doğru yola devam edilecektir. <!–adsense–>Burdur’a giderken yol üzerinde Yarışlı Gölü ve Hacılar Kasabası görülecektir. İkindi saatlerinde Burdur’a varılacak, Burdur Gölü görülerek Burdur Müzesi ziyaret edilecektir. Yapılacak olan alışverişler ile alınacak olan Burdur’a özgü ceviz ezmeleri ile birlikte, gün batımı saatlerinde Eğirdir’e doğru yola çıkılacaktır. Eğirdir’e varıldığında Altıngöl Hotel’e gidilerek yerleşilecek, akşam yemeği burada yenilerek konaklanacaktır.
2. Gün: Otelde yapılacak olan sabah kahvaltısının sonrasında Kovada Gölü ve Yazılı Kanyon’un gezilmesi için otelden ayrılınacaktır. Şeker bayramı turunda ilk olarak Kovada Gölü’ne gidilecektir. Kovada Gölü kıyısında bir yürüyüş yapılacak; zaman öğleye yaklaştığında ise Yazılı Kanyon’a doğru yola çıkılacaktır. Yazılı Kanyon’a doğru yapılacak olan yolculuk sırasında, Göksu Nehri’nin kaynağı da görülecektir. Bu bölgede yer alan alabalık çiftlikleri arasından seçilecek olan alabalık çiftliğinde yenilecek olan öğle yemeğinin sonrasında ise Eğirdir’in yakından tanınması açısından Eğirdir gezilecektir. Eğirdir’de gezilecek olan yerler: Yeşil Ada, Can Ada, Yeşilada Evleri, Dündar Bey Medresesi, Eğirdir Kalesi, Hızırbey Cami… Eğirdir gezisinin sonrasında ise Eğirdir Gölü’nde isteyen şeker bayramı turu misafirleri bir tekne turuna çıkacaklardır. Eğirdir Gölü sahilinde güneşin batımı da izlendikten sonra otele geri dönülecek, akşam yemeği yenilerek konaklanacaktır.
3. Gün: Otelde yapılacak olan sabah kahvaltısı sonrasında Pisidia Antiochia’yı gezmek için Yalvaç Kasabası’na gidilecektir. Yalvaç gezisi sonrasında ise Göller Ve Güller Yöresi Şeker Bayramı turu Isparta yolculuğu ile devam edecektir. Isparta’da kent merkezinde öncelikle kısa bir gezinti yapılacak; sonrasında ise tur rehberi tarafından, öğle yemeğinin yenmesi için tur misafirlerine serbest zaman verilecektir. Öğle yemeği sonrasında Gülbirlik mağazasına gidilerek Isparta güllerinden elde edilen eserlerin alışverişi için tur misafirlerine olanak tanınacaktır. Öğleden sonra ise Isparta’ya veda edilecek ve İzmir’e dönüş yolculuğuna başlanacaktır. Yol üzerinde Sagalassos antik kenti gezilecektir. Sonrasında ise Göller Ve Güller Yöresi şeker bayramı turu sona erecek; ve İzmir’e ulaşılacaktır.
Göller Ve Güller Yöresi Şeker Bayramı turunun kişi başı ücreti 319 TL’dir. Belirlenen ücrete ekstra hizmetler ve kredi kartına taksitlendirme faizleri dahil değildir. Ekstra hizmetler ise şu şekilde listelenmektedir: Eğirdir’de yapılacak tekne turu, öğle yemekleri, müze ve ören yerlerinin giriş ücretleri

TÜM Şeker Bayramı Turları için tıklayın

izmir gölleri,izmir göller,şeker bayramı turları 2012 izmir çıkışlı,izmir göl,şeker bayramı,göller yöresi
etiketler:, , , ,
2.324 okunma

YORUMLAR