İzmir Çıkışlı Şeker Bayramı Eskişehir- Kütahya- Beypazarı Turu

1. Gün: Şeker Bayramı turunda tur misafirlerinin alınacağı yerler ve saatleri şu şekilde belirlenmiştir: Sabah saat 06.30 Mavişehir Ege park, 06.45 Bostanlı İskelesi önü, 07.00 FMA TRAVEL Yalı Ofisi’nde, 07.15 Lozan Meydanı’nda Atatürk Lisesi önünde, 07.30 Hatay Üçyol, 07.45 Ege Üniversitesi Kampüs Kapısı…
Belirlenen noktalardan belirlenen saatlerde alınan tur misafirleri ile birlikte, yol üzerinde kısa bir kahvaltı molasının ardından, Zeus Tapınağı’na ev sahipliği yapan Aizanoi antik kentine ulaşılacak. <!–adsense–>Aizanoi’de yapılacak tarih gezisinin ardından, şeker bayramı turu Kütahya yolculuğu ile devam edecektir. Kütahya’ya varıldığında, ilk olarak 18. Yüzyıl’dan kalan Kütahya evlerinin yer aldığı Germiyan Sokağı ve Arnavut kaldırımlı yollar keşfedilecektir. Kütahya’da gezilecek yerler: Dönerler Cami, Ulu Cami, Macar Evi, Mevlevihane. Kütahya’da gezilecek olan yerlerin tamamlanmasının ardından ise, şeker bayramı turu Eskişehir yolculuğu ile devam edecektir. Eskişehir’e varıldığında, Şahin Park Hotel’e yerleşilerek akşam yemeği yenilecek; ve burada konaklanacaktır.
2. Gün: Konaklanan otelde yapılacak sabah kahvaltısının sonrasında, Odunpazarı’na gidilerek Eskişehir’in bozulmamış dokusu görülecektir. Odunpazarı’nda gezilecek olan yerler: Atlıhan Çarşısı,tarihi Eskişehir evleri, Cam Eserler Müzesi, Cumhuriyet Tarihi Müzesi, Lületaşı Müzesi, Kurşunlu Külliyesi. Atlıhan Çarşısı’nda, lületaşı alışverişi yapma olanağı şeker bayramı turu misafirlerine tanınacaktır. Öğle yemeği Eskişehir kent merkezinde bir yerde, Eskişehir’in meşhur çiğ börek menüsü ile yenilecektir. Öğle yemeğinin sonrasında Şahin Tepesi Şelalepark’a gidilecek, Eskişehir panoramik olarak görülüp resimleri çekilerek keyif çayları da burada içilecektir. Çayların içilmesinin ardından Kent Park’a gidilerek keyifli dakikalar geçirilecek, Kent Park’tan sonra da Porsuk Çayı’na gidilerek burada bir tekne turuna çıkılacaktır. Günün bu tekne turu ile tamamlanmasından sonra otele gidilecek, akşam yemeği yenilecek; ve konaklama gerçekleştirilecektir.
3. Gün: Otelde sabah yapılacak kahvaltı sonrasında Beypazarı’na doğru, şeker bayramı turu yolculuğu devam edecektir. Beypazarı’nda ilk olarak, kuşbakışı panoramik bir seyir için Hıdırlık Tepesi’ne gidilecektir. Sonrasında ise Beypazarı’nın tanınmasına başlanacaktır. Cumbalı ahşap evler, taş sokaklar, Beypazarı sokakları dolaşılarak tanınacaktır. Taş Mektep; ve Tarih Ve Kültür Evi gezilecek; Alaaddin Keykubat Camisi ziyaret edilecektir. Beypazarı’nı yapı itibariyle tanıdıktan sonra ise Beypazarı çarşısı gezilecek, telkari işçiliğinden elde edilen gümüş takı ve havuç lokumu alışverişi yapılabilecektir. Beypazarı’nda bu gezilerin tamamlanmasının ardından öğle yemeğinin de yenilmesinden sonra, tur tamamlanarak, İzmir’e dönüş yolculuğuna başlanacaktır.
Şeker bayramı turu olarak düzenlenen Kütahya, Eskişehir, Beypazarı turunun, kredi kartı ve ekstra tur hizmetleri dahil edilmemiş olarak belirlenen kişi başı ücreti 289 TL’dir. Tur ücretine dahil edilmeyen hizmetler: porsuk çayında yapılacak olan tekne turunun ücreti, öğle yemekleri; gezi ve ören yerlerinin giriş ücretleridir.

izmir çıkışlı eskişehir turları,izmir çıkışlı 2012 ramazan bayramı turları,izmir çıkışlı ramazan bayramı turları 2012,izmir çıkışlı şeker bayramı turları 2012,eskişehir turları izmir çıkışlı,şeker bayramı turları 2012 izmir çıkışlı
etiketler:, , , ,
3.553 okunma

YORUMLAR