İzmir Çıkışlı Safranbolu’dan Sarp’a KARADENİZ Turu (Fma Travel)

Fma Travel  SAFRANBOLU’DAN SARP’A KARADENİZ Turu

1. Gün: 26 Ağustos Cuma akşam saatlerinde kalkışı gerçekleştirilecek olan Safranbolu’dan Sarp’a Karadeniz turunun buluşma noktaları şu şekilde belirlenmiştir: 18:45’te Ege Park önünde geçrekleşecek olan ilk buluşma sonrasında, 19:00’da Bostanlı Vapur İskelesi, 19:45’te FMA Travel Ofisi, 19:30’da Lozan Atatürk Lisesi önü, 19:45’te Hatay Üçyol, 20:00’da Bornova Ege Üniversitesi Kampüs Kapısı… Belirlenen buluşma noktalarından alınan Safranbolu’dan Sarp’a Karadeniz turu misafirleri ile birlikte tur başlangıcı gerçekleştirilecektir.

27 Ağustos sabahı yol üzerinde bir kahvaltı alınacaktır. Kahvaltı sonrasında ise, Çorum’a varış gerçekleşecektir. Çorum’da önce bir panoramik şehir turu gerçekleştirilecek; sonrasında ise leblebi alışverişi yapılarak Amasya’ya doğru yola devam edileceltir. Amasya’da gezilecek yerler listesi şu şekilde belirlenmiştir: Şehzadeler Müzesi, Hazeranlar Konağı, Kral Mezarları, Amasya Kalesi, Saat Kulesi, Yeşilırmak Köprüleri, Amasya Minyatür Kent Müzesi ve 2. Beyazit Külliyesi. Amasya’da gezilecek olan yerlerin tamamlanmasının ardından, yine Amasya’da bir öğle yemeği yenilecek; ve sonrasında İzmir Çıkışlı Karadeniz turunda yola, Samsun’a hareketle devam edilecektir. <!–adsense–>Samsun’a ulaşıldığında görülecek yerler: İlk Adım Anıtı, Heinrich Krippell’in yaptığı ünlü Atatürk Heykeli, Atatürk’ün Samsun’a çıktığı Bandırma Gemisi gezilerek, resim çekmek isteyenler tarafından fotoğraflanacak; ve sonrasında Samsun’da konaklamak için belirlenen otele gidilerek akşam yemeği yenilecek; ve Samsun’da bir gece konaklanacaktır.

2. Gün: Gece konaklamanın gerçekleştirilmiş olduğu otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrasında otelden ayrılınacaktır. Giresun’a doğru bir yolculuk ile Safranbolu’dan Sarp’a Karadeniz turuna devam edilecektir. Samsun – Giresun arası yol güzergahında, önce Yeşilırmak’ın denize döküldüğü yer olan Çarşamba, Terne, Ünye, Fatsa, Perşembe ve Ordu istikameti takip edilerek Giresun’a ulaşılacaktır. Giresun’a varışın ardından ilk olarak Giresun kalesi’ne çıkılacaktır. Giresun Kalesi’nde Topal Osman Anıtı çok yakından görülecektir. Giresun Kalesi’nde Topal Osman Anıtı görüldükten sonra ise Giresun manzarası izlenecektir. Giresun Kalesi’nden sonra ise, çayın başkenti olarak bilinen Rize üzerinden Ardeşen’e doğru, İzmir Çıkışlı Karadeniz turuna devam edilecektir. Ardeşen’de yer alan Fırtına Deresi’nin yanında, alabalık ve muhlama ile gerçekleştirilecek bir öğle yemeği molası verilecektir. Öğle yemeğinin sonrasında ise, tur misafirlerinin Fırtına Deresi ile birlikte Taş Köprü’yü resimleyebilecekleri bir zaman dilimi ayrılacaktır. Fotoğraf çekimlerinin ardından, isteyen tur misafirleri için özel dolmuşlar kiralanacak; ve Zil Kale ve çevresi gezilecektir. Gerçekleştirilecek olan ekstra turda, Zil Kale ve çevresini dolaşırken aynı zamanda, Bulut Şelalesi, Palovit Şelalesi, Cinciva Köprüsü, serender benzeri evler ve konakları ile tanınan Şenyuva ve Ortan köyleri de görülmüş olacaktır. Bu gezi sırasında Zil Kale’nin güzel manzarası izlenecek; ve yanında çaylar yudumlanacaktır. Zil Kale’nin keşfinin ardından ise, Hala Deresi yolu üzerinden Ayder Yaylası’na çıkılacaktır. Akşam saatlerinde ise, konaklamak amacıyla Ayder Yaylası’nda bulunan otele yerleşilerek akşam yemeği yenilecektir. Akşam yemeğinin sonrasında, dileyen tur misafirlerinin, bir Karadeniz gecesine katılmaları sağlanacaktır. Karadeniz ezgileri ve tulumlar eşliğinde keyifli bir eğlence, tur misafirlerinin turunu tatlandıracaktır.

3. Gün: Oteldeki gece konaklamasının ardından yapılacak olan sabah kahvaltısının sonrasında, ekstra tur olarak, dileyen tur misafirler, Kaçkarlar’da yer alan, Aşağı Kavron Yaylası ve Yukarı Kavron Yaylası, Gelin Tülü Şelalesi, Arena, Galen Düzü… gibi özel bölgeleri, kiralanan dolmuşlarla gezecekler. Düzenlenen ekstra tur sayesinde, çok sayıda bitki, şelale ve derenin tanıtımları da gerçekleştirilecektir. Ekstra tur sonrasında ise, Arhavi ve Hopa istikametinden Sarp’a doğru tur yolculuğuna devam edilecektir. Sarp sınır kapısında, Türkiye – Gürcistan sınırı görülecek; ve Gürcü yerleşimleri yakından tanıtılacaktır. Sarp sınır kapısından sonra ise Safranbolu’dan Sarp’a Karadeniz turunda sırayı Rize alacaktır. Rize’ye ulaşıldığında, tur rehberi tarafından verilen serbest zamanda, tur misafirlerinin Rize bezi alışverişi yapmaları sağlanacaktır. Rize bezi alışverişi için tanınan serbest zamanın sonrasında ise, öğle saatlerinde, Rize’nin ünlü Bekiroğlu Lokantası’nda yenilecek olan öğle yemeğinin menüsü lahana dolması ve kuru fasülyedir. Öğle yemeğinin yenilmesinin ardından bir çay fabrikasına götürülecek olan tur misafirleri, çay fabrikasında hem çay içecek; hem de çay alışverişi yapabileceklerdir. Çay fabrikasında, çay üretimi hakkında alınan bilgilerin de ardından, Çaykara istikametinden Uzungöl’e geçilecektir. Uzungöl’ün çevresi tamamen çam ormanları ile çevrelenmiştir. Uzungöl’de geçirilecek olan zamanın sonrasında ise, Hıdırnebi Yaylasına çıkmak üzere tur misafirlerini almak için kiralanan dolmuşlarla Hıdırnebi Yaylası’na çıkılacaktır. Hıdırnebi’de bulunan, Karadeniz’in en güzel yayla tesisi olarak tabir edilen Hıdırnebi Yaylakent’e yerleşen  İzmir Çıkışlı Karadeniz turu misafirleri, akşam yemeğinden sonra eğlenceli bir gece ile konaklamalarını da gerçekleştireceklerdir.

4. Gün: Otelde alınacak olan sabah kahvaltısının sonrasında, tur yolculuğu Trabzon ile devam edecektir. Ayasofya Müzesi ile birlikte Atatürk Köşkü gezilecektir. Trabzon yöresine ait telkari sanatı yakından tanınacak; ve tur misafirlerinin alışveriş yapma imkanları olacaktır. Buradan sonra ise Sümela Manastırı’na doğru bir yolculuk başlayacaktır. Sümela Manastırı’na çıkmak için tur misafirlerini bekleyen dolmuşlara binilmesi gerekmektedir. Sümela Manastırı ile ilgili detaylı bilgiler tur rehberi tarafından alınırken, aynı zamanda, Sümela Manastırı’ndaki eşsiz güzelliklerin izlenmesine olanak tanınacaktır. Sümela Manastırından sonra ise, kartalların yuvası olarak bilinen Zigana’ya doğru yolculuk devam edecektir. Zigana’da yer alan, sütlaçları ile tanınan Hamsiköy’e gidilerek öğle yemeği, eşsiz manzara karşısında yenilecektir. Öğle yemeğinin sonrasında ise, Karadeniz’in çatısı olarak nitelendirilen Zigana Geçidi’nden geçilerek Torul’da bulunan Karaca Mağarası’na gidilecektir. Karaca Mağarası Karadeniz’in eşsiz güzelliklerinden bir tanesidir, bu güzellik yakından görüldükten sonra Harşit Çayı üzerinde bulunan Torul Baraj Gölü ve Kürtün Baraj Gölü üzerindeki manzara seyri ile birlikte Giresun’a doğru gidilecektir. Giresun’a akşam saatlerinde varıldıktan sonra ise, konaklamak için seçilen otele yerleşerek akşam yemeği yenilip konaklanacaktır.

5 Gün:  İzmirden Karadeniz turu beşinci gününün sabahında, Giresun’da konaklanan otelde alınan sabah kahvaltısının sonrasında Ordu’ya doğru bir yolculuk ile devam edecektir. Ordu’da ilk olarak Boztepe’ye çıkılacaktır. Boztepe’den, Karadeniz’in mükemmel sahilini ve vadilerini izledikten sonra ise, Safranbolu’dan Sarp’a Karadeniz turunda sırayı Sinop yolculuğu alacaktır. Sinop’ta öncelikle Sinop mantısı ve çiğ böreği yemek için, meşhur Teyzenin Yeri’ne gidilecek. Öğle yemeğinin ardından Sinop’ta gezilecek olan yerler: Sinop Kalesi, Tarihi Hapishane, Diyojen Heykeli gezilecektir. Bu gezilerin sonrasında ise, isteyen  İzmir Çıkışlı Karadeniz turu misafirleri ile birlikte, ekstra olarak, Sinop’un denizden izlenmesi amacıyla tekne turuna çıkılacaktır. Sinop gezisi bu şekilde tamamlandıktan sonra ise,  Ilgaz Dağı’na doğru bir yolculukla devam edecektir. Ilgaz Dağı’nda Ilgaz Dağbaşı Hotel’de akşam yemeği yenilecek; ve konaklama gerçekleştirilecektir.

6. Gün: Konaklaması gerçekleştirilen otelde alınan sabah kahvaltısının sonrasında Kastamonu’ya doğru devam edecek bir yolculukla  tur sürdürülecektir. Kastamonu’da gezilecek yerler: Hükümet Konağı, Şerife Bacı Anıtı, Kambur Köprü, Nasrullah Kadı Cami Ve Şadırvanı ve Saat Kulesi. Bu belirtilen yerlerin gezilmesinden sonra ise,  Safranbolu yolculuğu ile yola devam edecektir. Safranbolu’da gezilecek yerler: Kaymakamlar Konağı, Safranbolu Evleri, Yemeniciler Arastası, Cinci Hanı, Hıdırlık Tepesi, Köprülü Cami, Eski Hükümet Konağı, Namazgah. Buraların gezilmesinden sonra ise, öğle saatlerinde Amasra’ya geçilerek, Amasra’da bir öğle yemeği yenilecektir. Amasra’da yenilecek olan öğle yemeği menüsünde, Karadeniz balığı ve Amasra salatası yer almaktadır. Öğle yemeğinden sonra Amasra’da gezilecek yerler: Kemere Köprüsü, Amasra Kalesi, Fatih Cami. Bu belirtilen noktaların gezilmesinden sonra ise, Zonguldak yolculuğu ile devam edecektir. Zonguldak’ta sahilde yer alan dört yıldızlı Emirgan Hotel’e yerleşilerek akşam yemeği yenilecek; ve konaklama Emirgan Hotel’de gerçekleştirilecektir.

7. Gün: Konaklanan otelde yapılacak sabah kahvaltısından sonra Devrek’e doğru yolculuğa devam edilecektir. Devrek bastonların diyarı olarak bilinmektedir. Devrek’te ilk olarak bir baston ustasının atölyesine gidilecek; ve burada, baston yapımı ve baston yapımının incelikleri öğrenilecektir. Devrek’ten sonra ise Bolu’ya doğru tur devam edecek. Bolu’da Yedigöller Milliparkı’na gidilecektir. Yedigöller Milliparkı’na gitmeden önce Bolu’da bir panoramik şehir turu gerçekleştirilecektir. Sonrasında ise, ekstra kiralanan bir dolmuş ile Yedigöller Milliparkı’na geçilecektir. Yedi adet eşsiz güzellikteki gölün tanınmasının sonrasında, Yedigöller Milliparkı’na gitmeden önce alınmış olan kumanya ile Yedigöller Milliparkı’nda yenilen öğle yemeğinin sonrasında yolculuk Abant Gölü’ne doğru devam edecektir. Abant’ta yapılacak olan keyifli bir yürüyüşün sonrasında ise Bursa – Balıkesir istikametinden İzmir’e doğru yola çıkılacaktır.
Safranbolu’dan Sarp’a Karadeniz turu ücreti, 8 Hazirandaki tur için 599 TL, 22 Haziran çıkışlı tur için kişi başı 649 TL’dir. Kredi kartı ve ekstra isteklere bağlı olarak fiyat yükselebilmektedir. Ekstra tur olarak belirtilmiş olan gezilerin ücretleri tur misafirlerinden alınmaktadır.

izmir çıkışlı safranbolu turları,izmir çıkışlı karadeniz turu,abantta konaklanip gezi̇lecek,izmir çıkışlı safranbolu turu,izmir çıkışlı safranbolu,izmir cıkışlı safranbolu
etiketler:, ,
2.727 okunma

YORUMLAR

2 Yorum Yapılmış

  1. bana daha detataylı bilgi verirmisiniz.mesela 599tl 1kisilik ücre mi*?YOKSA 2KİSİLİK OADADA KİŞİ BAŞİMİ?

  2. Bu tur için iki kişilik odada kişi başı ücret 599 TL, ama tek kişilik odada kalmak isterseniz fiyat 799 TL… 6-12 yaş arası çocuk ücreti ise 499 TL…

    Detaylı bilgi için telefon numarası: 0 232 323 42 82 (Fma Travel)