İzmir Çıkışlı Ramazan Bayramı Cide’li Maşukiye’li Batı KARADENİZ Turu

1. Gün: Şeker Bayramı turuna katılmak isteyen misafirlerin buluşma saatleri ile buluşma yerleri şu şekilde belirlenmiştir: 18.00 Mavişehir Ege Park önü, 18.15 Bostanlı İskele, 18.30 Karşıyaka FMA TRAVEL Ofis önü, 18.45 Alsancak Atatürk Lisesi önü, 19.00 Hatay Üçyol, 19.15 Bornova Manisa Kavşağı… Belirlenen buluşma noktalarından alınan şeker bayramı turu misafirleri ile brlikte, Cide’li Maşukiye’li Batı Karadeniz turu yolculuğuna başlanacaktır.
Batı Karadeniz’in incisi olarak nitelendirilen Abant’a ulaşım, sabahın erken saatlerinde gerçekleştirilecektir. Abant Gölü kenarında sabah kahvaltısı yapılacak. Sabah kahvaltısının ardından ise Abant yürüyüşü yapılacaktır. Abant programının tamamlanmasının ardından ise, şeker bayramı turu Bolu yolculuğu ile devam edecektir. Bolu’da Yedigöller Milliparkı’na gidilecektir. Ancak Yedigöller bölgesine gidilmeden önce, Bolu’da panoramik bir şehir turu atılacaktır. Bolu panoramik turunun sonrasında ise, ekstra olarak kiralanan dolmuşlar ile Yedigöller bölgesine gidilecektir. Yedi tane gölün yakından tanınmasından sonra ise, şeker bayramı turu Safranbolu yolculuğu ile devam edecektir. Safranbolu’ya gelindiğinde, öncelikle Safranbolu evleri tanınacak; sonrasında ise, tur misafirlerinin lokum alışverişi yapmalarına olanak tanınacaktır. Daha sonra ise Bartın’a gidilecek; ve Bartın’daki Varol Hotel’de akşam yemeği yenilerek konaklanacaktır.
2. Gün: Otelde yapılacak olan sabah kahvaltısından sonra şeker bayramı turu Cide yolculuğu ile devam edecektir. Cide’de ilk olarak Kurucaşile’ye gidilecek; ve burda sahil yürüyüşü yapılacaktır. Kurucaşile gezisinden sonra ise Cide yolculuğuna devam edilerek, Cide’ye varıldığında, bir keyif kahvesi içilecektir. Öğle saatlerinde ise Amasra yolculuğu ile şeker bayramı turu devam edecektir. Amasra’da Karadeniz balıklarından oluşan öğle yemeği Amasra salatası ile renklenecektir. Amasra’da yenilecek olan öğle yemeğinin ardından Amasra’da gezilecek yerler şu şekilde listelenmektedir: Kemere Köprüsü, Amasra Kalesi, Kaleiçi Evleri, Fatih Cami. Günün ilerleyen saatlerinde ise, bölgenin en uzun mağarası olan Gökgöl Mağarası gezilecek; ve daha sonra Zonguldak’da bulunan dört yıldızlı Emirgan Hotel’de konaklanacaktır.
3. Gün: Otelde yapılacak olan sabah kahvaltısı sonrasında, Cide’li Maşukiye’li Batı Karadeniz şeker baydamı turu Akçakoca yolculuğu ile devam edecektir. Akçakoca’da bir keyif kahvesi içilecek; ve sonrasında şeker bayramı turu, Sapanca Gölü yolculuğu ile devam edecektir. Sapanca Gölü’nde göl kıyısında bir yürüyüş yapılacak ve Sonrasında da Maşukiye yolculuğu ile tura kalındığı yerden devam edilecektir. Maşukiye’ye gelindiğinde Alabalık Vadisi’ne gidilerek bir öğle yemeği yenilecektir. Öğle yemeğinden sonra ise, Bursa – Balıkesir istikametinden İzmir’e dönüş yolculuğu ile birlikte, şeker bayramı turu tamamlanacaktır.
Cide’li Maşukiye’li Batı Karadeniz şeker bayramı turunda belirtilen tur programının ücreti kişi başı 289 TL’dir. Belirtilen ücrete, istenilen ekstra özellikler ve kredi kartı çekimi ile taksitlendirmeler dahil değildir. Ücrete dahil olmayan ekstralar, Yedigöller bölgesine gidilecek olan kiralık dolmuş, müze ve ören yerleri giriş ücretleri; ve öğle yemekleridir.

izmir çıkışlı batı karadeniz turları,bolu abant kahvaltı,bayramda izmir çıkışlı bolu 7 göller,izmir çıkışlı kastamonu cide turları,maşukiye gezi yerleri,bolu yedigöller izmir çıkışlı turlar
etiketler:, , , ,
2.022 okunma

YORUMLAR