İzmir Çıkışlı Kurban Bayramı Prestij Batı Karadeniz Turu (Fma)

1. Gün: Kurban bayramı turu ile Batı Karadeniz turuna katılmak isteyen kurban bayramı misafirlerinin buluşma noktaları ve buluşma saatleri şu şekilde belirlenmiştir: Mavişehir Ege Park önü – 06:15, Bostanlı İskelesi önü – 06:30, FMA TRAVEL Ofisi – 06:45, Lozan Atatürk Lisesi – 07:00, Hatay – Üçyol – 07:15, Bornova Manisa Kavşağı – 07:30… Kurban bayramı turu misafirleri belirtilen noktalarda gerçekleştirilecek olan buluşma ile kurban bayramı turu araçlarına alındıktan sonra, kurban bayramı turu dahilinde Batı Karadeniz turuna başlanacaktır. Yol üzerinde sabah kahvaltısı için bir mola verilecek; ve sonrasında kurban bayramı turunda Maşukiye’ye doğru ilerlenecektir. Maşukiye’ye giderken yol üzerinde bir öğle yemeği molası verilecektir. Daha sonra ise, Maşukiye’de Alabalık Vadisi’nde yürüyüş gerçekleştirilecektir. Daha sonra ise, Sapanca Gölü’nün kıyısında bir keyif çayı molası verilecektir. Sonrasında Bolu’ya varış gerçekleşecek, akşam yemeği ve konaklama için otele gidilecektir.<!–adsense–>
2. Gün: Otelde sabah kahvaltısının yapılmasından sonra ekstra kiralanan minibüslere binilecek; ve Yedi Göller bölgesine doğru yola koyulacak olan kurban bayramı misafirleri, yedi adet, doğa mucizesi gölün keyfini alacak, öğle yemeğini de yanlarında getirdikleri yiyecekleri ile temin edeceklerdir. Daha sonra ise kurban bayramı turu Abant Gölü ile devam edecektir. Abant Gölü’ne ulaşıldığında, göl kenarında bir yürüyüş gerçekleştirilecektir. Daha sonra ise Abant Gölü’nden ayrılacak olan kurban bayramı turu misafirleri, otellerine geri dönerek akşam yemeği yiyecek; ve konaklayacaklardır.
3. Gün: Sabah, otelde yapılacak olan kahvaltıdan sonra, Batı Karadeniz turunda Safranbolu’ya doğru, kurban bayramı turuna devam edilecektir. Safranbolu’ya gidildiğinde, ilk olarak havuzlu bir konak ziyareti gerçekleştirilecek; ve Safranbolu evleri için bir tanıtım filmi izlenecektir. Daha sonra ise, kurban bayramı turu misafirlerine lokum alışverişi yapma fırsatı sunulacaktır. Safranbolu’da daha sonra gezilecek olan yerler ise şu şekildedir: Cinci Hanı, Kaymakamlar Konağı, Safranbolu Evleri, Hıdırlık Tepesi, Köprülü Cami, Yemeniciler Arastası, Eski Hükümet Konağı ve Namazgah gezileri gerçekleştirilecektir. Safranbolu gezisinin tamamlanmasından sonra Amasra’ya gidecek olan kurban bayramı turu misafirleri, Amasra’da balık ve salata menülü bir öğle yemeği yiyeceklerdir. Öğle yemeğinin ardından ise, kurban bayramı turu rehberi ile birlikte Amasra’da gezilecek yerler şu şekilde listelenmektedir: Fatih Cami, Kemere Köprüsü, Amasra Kalesi, Kaleiçi Evleri. Amasra gezisinin tamamlanmasından sonra ise Zonguldak’a doğru kurban bayramı turu yolculuğuna devam edilecektir. Zonguldak’a varış gerçekleştiğinde otele yerleşilerek akşam yemeği yenilecek; ve konaklanacaktır.
4. Gün: Otelde yapılacak olan sabah kahvaltısından sonra Ereğli Sahili’ne gidilecektir. Ereğli Sahili’nde Cehenemağzı Mağarası ziyareti gerçekleştirilecektir. Batı Karadeniz turunda sıradaki gezilecek yer ise Ağva’dır. Ağva, kurban bayramı turu rehberi tarafından kurban bayramı turu misafirlerine tanıtılacak, gezdirilecektir. Daha sonra ise, Ağva’da ekstra tekne turu gerçekleştirilecektir. Tekne turunun da ardından öğle yemeği yenilecektir. Yemek sonrasında ise kurban bayramı turu sona erecek; ve İzmir’e dönüş yolculuğuna başlanacaktır.
Batı Karadeniz turu için belirlenen ortalama fiyat 389 TL’dir. Bu fiyata, öğle yemekleri, müze ve ören yeri giriş ücretleri, Ağva’da gerçekleştirilecek olan tekne turu ücreti, Yedigöller bölgesine gidilirken kiralanan dolmuş ücreti; ve ilk gün yol üzerinde alınacak olan sabah kahvaltısı ücreti dahil değildir.

izmir çıkışlı kurban bayramı turları 2012,izmir çıkışlı batı karadeniz turları,batı karadeniz turu izmir çıkışlı,izmir çıkışlı batı karadeniz turu,izmir çıkışlı yedigöller turu,izmirden kurban bayramı turları 2012
2.991 okunma

YORUMLAR