İzmir Çıkışlı Eskişehir Kütahya Ve Beypazarı Turu (Fma Travel)

Turumuza katılacak olan misafirlerimizi, belirlediğimiz noktalardan, belirlediğimiz saatlerde alacağız. Noktalarımız ve saatlerimiz ise şu şekildedir: 06:30 Mavişehir Ege Park, 06:45 Bostanlı İskelesi önü, 07:00 FMA TRAVEL Yalı Ofisi, 07:15 Lozan Meydanı’nda Atatürk Lisesi önü, 07:30 Hatay Üçyol. Bu noktalardan almış olduğumuz tur misafirlerimiz ile birlikte, yolculuğumuza başlayacağız.

Tur programımız şu şekildedir:

23 Nisan Özel İzmir Çıkışlı Eskişehir Kütahya Ve Beypazarı Turu (Fma Travel)
1. Gün: Tur misafirlerimizi toplayıp yolculuğumuza başladıktan sonra, kısa bir mola vererek kahvaltılarımızı yapıyor, ve sonrasında ise, Batı Anadolu’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde, Aizonai Antik Kenti’ne ulaşıyoruz.<!–adsense–> Aizonai Antik Kenti, Batı Anadolu’nın en sağlam kalmış olan tapınağı Zeus Tapınağı’na ev sahipliği yapmaktadır. Aizonai Antik Kenti’nde tarihi bir gezi yaptıktan sonra, yolculuğumuza Kütahya’ya doğru devam ediyoruz. Dünyanın farklı bölgelerinde, seramik ve çinileriyle ün yapmış olan Kütahya’nın, 18. yüzyıldan kalmış olan Kütahya evlerinin toplu bir şekilde yer aldığı Germiyan Sokağı ve Arnavut Kaldırımlarında tarihi bir gezi gerçekleştiriyoruz. Dönerler Camii, Ulu Camii, Macar Evi ve Mevlevihaneyi de dolaşarak, Kütahya gezimizi tamamlıyor; ve yolculuğumuza Eskişehir’e doğru devam ediyoruz. Sanat ve sanayi kenti olarak bilinen Eskişehir, son yıllarda Anadolu’nun, en çok kalkınan illerinden bir tanesi olma ünvanına kavuşmuştur. Eskişehir’e ulaştığımızda, 3 yıldızlı otelimize gidiyor, akşam yemeğimizi yiyor; ve günün yorgunluğunu atmak adına konaklıyoruz.
2. Gün: Otelimizde sabah kahvaltımızı alıyor, ve sonrasında, Eskişehir’in eski yapısını gözlemleyebileceğimiz Odunpazarı Semti’ne doğru yola çıkıyoruz. Odunpazarı’nda, Odunpazarı’nın, Eskişehir’in tarihini yansıtan tarihi evlerini, ve lületaşı satın alabileceğiniz Atlıhan Çarşısı’nı, Cam Eserler Müzesi ve Cumhuriyet Tarihi Müzesi’ni dolaşıyoruz. Öğle yemeğimize sıra geldiğinde, kent merkezine geçiyor, ve, Eskişehir’in ünlü çiğ börekleri ile bir restoranımızda karnımızı doyuruyoruz. Öğle yemeğimizi yiyip karnımızı doyurduktan sonra ise, Frigya ve Galatya kültürlerinin eşsiz eserlerini yakından görmek amacıyla Arkeoloji Müzesi’ne gidiyoruz. Buradan da ayrıldıktan sonra, gün sonunda, Porsuk Çayı kıyısında, keyifli bir yolculuğa bırakıyoruz kendimizi. Porsuk Çayı gezimiz de tamamlandıktan sonra, otelimize dönüyor, akşam yemeğimizi alıyor; ve konaklıyoruz.
3. Gün: Sabah kahvaltımızı otelimizde aldktan sonra, otelimizden ayrılıyor; ve Beypazarı’na doğru yola çıkıyoruz. Beypazarı, şirin mimarisi ile bilinen bir bölgemizdir. Beypazarı Kasabası’na geldiğimizde, ilk olarak kasabaya yukarıdan bakmak için Hıdırlık Tepesi’ne çıkıyoruz. Sonrasında ise, Beypazarı’nda tarihi bir yolculuğa başlıyoruz. Ahşap cumbalı evleri, taş sokakları, ve geleneksel tarihi yansıtan hayat anlayışı ile Beypazarını gözlemliyoruz. Taş Mektep ve Tarih Ve Kültür Evi’ni geziyoruz. Buralar Beypazarı’nın ortasında yer almaktadır; ve Tarih Ve Kültür Evi, eski bir Beypazarı konağıdır. Alaaddin Keykubat Camii ile Paşa Cammi’ni geziyoruz ki bu camiler de Beypazarı’nın en eski camileri arasında yer almaktadırlar. Paşa Camii’nin önünde yer alan 800 senelik anıtsal çınar ağacı ile tanışıyoruz. Beypazarı mimarisini yakından tanıyor; ve sonrasında da, geleneksel sanatların hala var olduğu kasabanın çarşısını ziyaret ediyoruz. Çarşıda, Beypazarı’nın ünlü ürünlerinden olan, telkari işçiliğinden elde edilen ürünleri, havuç lokumunu ve kuru alışveriş yapma şansını yakalıyoruz. Tüm bu gezilecek yerleri gezip gördükten sonra Beypazarı’nın otantik bir yerinde öğle yemeğimizi de yiyor, ve İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. İzmir’e varışımız ise gecenin geç saatlerine denk geliyor.
Tur ücretimize dahil olan hizmetlerimiz arasında, rehberlik hizmetleri, ulaşım ve çevre gezileri, 3 yıldızlı otelde yarım pansiyon konaklama ile, otobüste verilen ikramlardır. Tur ücretimize dahil edilmeyecek olan hizmetlerimiz, Porsuk Çayı’nda tekne turu, müze ve ören yerlerine giriş ücretleri; ve öğle yemekleridir.
Tur ücretimiz kişi başı 299 TL,
Turumuzun başlangıç tarihi: 21-23 Nisan 2013’tür.

ankara beypazarı gezilecek yerler,izmir çıkışlı eskişehir-ankara turu,izmir çıkışlı eskişehir kutahya gezisi,izmir çıkışlı kütahya eskişehir turları ağustos 2013,izmir çıkıişı eskişehir turu,18 mayıs 2013 izmir çıkışlı eskişehir beypazarı turları
etiketler:, ,
2.319 okunma

YORUMLAR