İzmir Çıkışlı 23 Nisan Kıbrıs Gezisi (Fma Travel)

İzmir Çıkışlı 23 Nisan Kıbrıs Gezisi (Fma Travel) 1. Gün: 23 Nisan turu için belirlenen buluşma saati: 08:30; buluşma yeri ise: Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali FMA TRAVEL kontuarı’dır. 09:40’ta, Pegasus Havayolları’na ait uçak ile Kıbrıs’a hareket edilecek, ve Kıbrıs’ta, 23 Nisan turu misafirlerini bekleyen otobüse binilerek Girne’ye doğru yola çıkılacaktır. Beşparmak Dağları’nı izleyerek gerçekleştirilen Girne yolculuğu sonrasında Bellapais Manastırı, ve Beylerbeyi Köyü’ne ulaşılacaktır.<!–adsense–> Burada yenilecek olan öğle yemeğinin sonrasında, Yavuz Çıkartma Plajı’na gidilecek, ve Karaoğlanoğlu Şehitliği ziyaret edilecektir. Buralarda, 23 Nisan turu misafirlerine, Kıbrıs’ın yakın tarihi hakkında, 23 Nisan turu rehberi tarafından bilgiler verilecektir. Daha sonra ise, Girne Limanı’na gidilecektir. Girne Limanı’nda, Çan Kulesi, Girne Kalesi; ve Archangelos Kilisesi ziyaretleri gerçekleştirilecektir. Güneşin batımına kadar Girne Limanı’nda kalındıktan sonra, konaklamak üzere Altınkaya Villa Hotel’e gidilecektir. Akşam yemeklerinin otelde yenilmesinden sonra, isteyen 23 Nisan turu misafirleri casinolara giderek şanslarını deneyebilecekleri gibi, Girne’deki gece hayatını da tadabilirler.
2. Gün: Otelde yapılacak olan sabah kahvaltısından sonra, ekstra olarak düzenlenen Güzelyurt – Lefke, ve Mavi Köşk turuna katılmak isteyen 23 Nisan turu misafirleri yola çıkacaklardır. İlk olarak Mavi Köşk ziyareti gerçekleştirilecek, bunun sonrasında ise Güzelyurt Körfezi’ne doğru 23 Nisan ekstra turuna devam edilecektir; Güzelyurt Körfezi, Kıbrıs’ın en batısında yer almaktadır. Güzelyurt Körfezi’nde ilk olarak, Güzelyurt Doğa Ve Arkeoloji Müzesi ziyareti gerçekleştirilecektir. Daha sonra ise, 23 Nisan turu rehberinin eşliğinde, St. Mamas İkon Müzesi ziyareti gerçekleştirilecektir. Müze ziyaretlerinin sonrasında, 23 Nisan turuna devam edilirken, yol üzerinde bulunan şehit pilot Cengiz Topel Anıtı görülecektir. Daha sonra ise, CMC Bölgesi panoramik ziyareti gerçekleştirilecektir; ki CMC bölgesi, bakır madeni ocakları ile ünlenmiş bir bölgedir. Sonrasında da Soli antik şehri ziyareti yapılacaktır. Soli antik şehri Gemikonağı bölgesinde yer almaktadır. Saray Kalıntısı, Tiyatro, Bazilika, Athena Tapınağı, Soli antik kentinde, 23 Nisan turu rehberi tarafından tanınacaktır. Belirtilen yerlerin gezilmesi tamamlandıktan sonra, Trodos dağlarının eteklerinde bulunan Lefke’ye gidilecek, ve burada panaromik bir gezi gerçekleştirilecektir. Piri Paşa Cami ziyaretinin de gerçekleştirilmesinin ardından otele geri dönecek olan 23 Nisan turu misafirleri, akşam yemeklerini otelde yiyerek konaklayacaklardır.
3. Gün: Otelde yapılacak olan sabah kahvaltısından sonra otelden ayrılacak olan 23 Nisan turu misafirleri Gazimagosa; ve Lefkoşa’yı gezmek üzere yola çıkacaklardır. Makarios Sarayı’nın panaromik olarak ziyaret edilmesinin ardından, Boğaz Şehitliği ziyareti gerçekleştirilecektir. Daha sonra ziyaret edilecek olan yer ise Barbarlık Müzesi’dir. Belirtilen yerlerin gezilmesinin ardından, Kıbrıs’ı iki farklı bölgeye ayıran Yeşil Hat sınır çizgisine gidilerek, panoramik olarak, Ledra Palas Oteli, Kesitler, Ledra Palas Sınır Kapısı ziyaretleri gerçekleştirilecektir. Daha sonra ise, 23 Nisan turuna Lefkoşa yolculuğu ile devam edilecektir. Kumarcılar Han, Venedik Sütunu, Saray Önü Meydanı, Mevlevi Müzesi, Tarihi Girne Kapısı, Lefkoşa Kent Surları… panoramik olarak ziyaret edilecektir. Sultan Ahmet Kütüphanesi, ve Kıbrıs’ın Ayasofyası da ziyaret edilerek Büyük Han’a gidilecek, ve burada 23 Nisan turu misafirlerine serbest zaman verilecektir. Verilen serbest zamanın dolmasından sonra, Mesarya Ovası’na; oradan da Gazimagosa’ya doğru, 23 Nisan turu yolculuğuna devm edilecektir. Panoramik olarak Enkomi şehrinin görülmesinin sonrasında, Arkeoloji Müzesi, ve St. Barnabas İkon ziyaretleri gerçekleştirilecektir. Kral Mezarlarının da ziyaret edilmesinin ardından, Salamis Antik kentine gidilecektir. Gymnasium, Roma Tiyatrosu, ve hamam ziyaretlerinin de gerçekleştirilmesinden sonra Gazimagosa’ya ulaşılacaktır. Tarihi Deniz Kapısı, Gazimagosa Surları, Venedik Sarayı Kalıntıları, Lala Mustafa Paşa Cami, Namık Kemal’in zindanı, Namık Kemal Meydanı… ziyaretlerinin gerçekleştirilmesinden sonra, 23 Nisan turu rehberinin verdiği serbest zaman 23 Nisan turu misafirleri tarafından değerlendirilecektir. Verilen serbest zamanın dolmasından sonra Canbulat Kapısı’nın panoramik ziyareti gerçekleştirilecektir. Kapalı Maraş sınır bölgesinin de görülmesinden sonra Ercan Havaalanına gidilecektir. 19:55 uçağı ile 23 Nisan turu sona erecek; ve İzmir’e dönüş yolculuğu başlayacaktır.
23 Nisan Kıbrıs turu dahilinde müze ve ören yerlerine giriş ücretleri ile, Güzelyurt; ve Lefke ekstra turları, 23 Nisan turu ücretine dahil değildir. 23 Nisan turu kişi başı ücreti: 649 TL’dir.

fma travel izmir 2012,izmir güzelyurt,altınkaya villa hotel,fma 6 mayis,FMA TRAVEL NİSAN AYI İZMİR ÇIKIŞLI TURLAR,ets gemi turu resimleri
etiketler:, , , , , , ,
2.221 okunma

YORUMLAR