İstanbuldan Şeker Bayramı Batı Karadeniz Ilgaz Turu (Bamtur)

Bamtur Batı Karadeniz Ilgaz Turu / (2 gece 3 gün – Elik Otel)

1. Gün: Şeker Bayramı turu olan Batıkaradeniz Ilgaz turuna katılacak olan tur misafirleri, belirlenen saatlerde belirtilmiş olan noktalardan alınacaklardır. Şeker bayramı turuna katılacak olan tur misafirlerinin alınacağı noktalar şu şekilde belirlenmiştir: Sabah 07.00 Yenibosna Londra Kamping otoparkı, 07.30 Beşiktaş Yıldız Cami Önü, 08.00 Kadıköy Eski Salıpazarı otoparkı, 09.00 Çayırova Mc Donalds Önü, 09.30 İzmit Halkevi karşısı… Şeker bayramı turu misafirlerinin belirtilen noktalardan alınmasının ardından İzmit Adapazarı istikameti kullanılarak Abant Gölü’ne ulaşılacaktır. Abant Gölü çevresinde yürüyüş yapma fırsatını bulacak olan tur misafirleri, Abant Gölü’nde birer çay içecek; ve sonrasında da bir köy pazarından alışveriş yapabilme şansını yakalayacaklardır. Daha sonra Abant Gölü’nden ayrılınacaktır. Abant Gölü sonrasında Karabük’e gidilecek; ve Karabük Demir Çelik Fabrikası panoramik olarak görülecektir. Daha sonra ise Safranbolu’ya gidilerek Unesco tarafından koruma altına alınan tarihi Safranbolu evleri ziyaret edilecektir. Safranbolu’da ilk olarak yemek yenilecek; sonrasında ise Dadybra Kalesi’nin bulunduğu tepeye çıkılacaktır. Burada Rum ve Türk mahallelerinin panoramik izlenmesi gerçekleştirilecek ve bilgiler alınacak; daha sonra ise Safranbolu’nun arnavut kaldırımlı tarihi sokaklarında bir yürüyüş gerçekleştirilecektir.<!–adsense–> Safranbolu’da gezilecek olan tarihi yapılar şu şekilde listelenmektedir: Saat Kulesi, Hükümet Konağı, Köprülü Mehmet Paşa Camii, Kaymakamlar Evi, Cinci Hamamı ve Cinci Hanı, İzzet Mehmet Paşa Camii, Arasta Çarşısı, Akçasu Kanyonu, Demirciler Çarşısı, Köy Kahvehanesi, Bakırcılar Çarşısı, Semerciler Çarşısı, Lokum Mağazası, Havuzlu Başoda… Havuzlu Başoda’da gerçekleştirilen slayt gösterisinin yanında verilecek olan çay ikramı sonrasında Safranbolu lokumu alışverişi yapma imkanı da tanınacak olan şeker bayramı turu misafirleri otele yerleştirilecek, akşam yemeği yenilerek konaklanacaktır.
2. Gün: Otelde yapılacak olan açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında, Kastamonu Merkez gezisi ile şeker bayramı turu devam edecektir. Şerife Bacı Anıtı, Etnografya Müzesi, Livapaşa Konağı, Nasrullah Meydanı ve Saat Kulesi, panoramik olarak Kastamonu merkezde görülecek olan yerler listesinde yer almaktadır. Panoramik gezi sonrasında Şeyh Şabani Veli türbesi ziyaret edilecek ve Kültür Merkezi ziyareti de yapıldıktan sonra Ilgaz Dağı’na doğru bir yolculuk başlayacaktır. Mangalda sucuk menülü öğle yemeği sonrasında yapılacak olan kısa bir doğa yürüyüşünün ardından Araç yaylalarına doğru şeker bayramı turuna devam edilecektir. Sıragömü, Fındıklı ve Gölcük yaylalarında yayla evleri görülecektir. Belirtilen yaylalardan bir tanesinde yapılacak doğa yürüyüşünün ardından birer çay içilecek; ve sonrasında otele dönülerek akşam yemeği yenilip konaklanacaktır.
3. Gün: Otelde yapılacak sabah kahvaltısı sonrasında Yörük Köyü’ne gidilecektir. Köy Pazarı, Sipahioğlu Konağı ve Çamaşırhane Yörük Köyü’nde gezilecek olan yerler arasındadır. Daha sonra ise Amasra’ya gidilecektir. Öğle yemeği sınırsız balık ve Amasra salatası ile Amasra sahilinde yenilecektir. Öğle yemeğinden sonra Amasra’da gezilecek yerler: Amasra Kalesi, Kale Mescidi, Fatih Cami, Çekiciler Çarşısı, Boztepe… Belirtilen yerlerin Amasra’da gezilmesinden sonra bir de Amasra tekne turuna çıkılacaktır. Amasra gezisinin tamamlanmasının ardından Devrek’e doğru yola devam edilecektir. Devrek’te bir baston atölyesi gezilecek ve istenilen alışverişlerinin yapılmasının sonrasında Devrek de geride bırakılarak İstanbul’a dönüş için yola çıkılacaktır.

Tur Ücreti
Şeker bayramı turları dahilinde düzenlenen Batı Karadeniz Ilgaz Turu kişi başı ücreti 369 TL’dir. Ücrete kredi kartı taksitlendirme faizleri ve ekstralar dahil değildir. Tur ücretine dahil edilmeyecek olan hizmetler şu şekilde sıralanmaktadır: Ekstra olarak düzenlenen Kastamonu turu, rehberlik hizmetleri ve müzeler ile ören yerlerine giriş ücretleri, tur ücretine dahil değildir. Ve bu hizmetlerin tutarı ortalama 70 TL’ye denk gelmektedir.

ılgaz turunda yanına alınacaklar,şeker bayramı batı karadeniz turları,sıragömü de bayram,sile agvali bati karadeniz
etiketler:,
2.462 okunma

YORUMLAR