İstanbuldan Kurban Bayramı 2 Gece Eskişehir Odunpazarı Turu (Ets)

1. Gün: Kurban bayramı turları dahilinde düzenlenen İstanbul çıkışlı Kurban bayramı turları arasında yer alan Eskişehir – Odunpazarı turuna katılmak isteyen kurban bayramı turu misafirlerinin buluşma saatleri ve buluşma yerleri şu şekilde belirlenmiştir: 07:00 – Yenibosna Londra Camping otoparkı, 07:45 – Şişli Evlendirme Dairesi otoparkı, 08:30 – Hasanpaşa Yeni Salı Pazarı otoparkı… Belirlenen yerlerden belirlenen saatlerde alınacak olan kurban bayramı turu misafirleri, Kütahya’ya doğru yolculuklarına başlayacaklardır. Kütahya’ya varış gerçekleştiğinde gidilecek olan ilk yer Germian Sokağı olacaktır. <!–adsense–>Kütahya’da daha sonra gezilecek olan yerler ise: Kütahya Kalesi, Hıdırlık Tepesi, Kossulh Evi, Arkeoloji Müzesi, Döner Kule, Ulu Cami, Alipaşa Cami, Dönenler Cami, Kütahya Çini Müzesi… Kütahya’da belirtilen yerlerin gezilmesinden sonra bir de öğle yemeği yenilecektir. Kütahya’dan ayrılacak olan kurban bayramı turu misafirleri, daha sonra Eskişehir’e doğru yollarına devam edeceklerdir. Eskişehir’e varış gerçekleştiğinde otellerine varacak olan kurban bayramı turu misafirleri, akşam yemeklerini ve konaklamalarını otelde gerçekleştireceklerdir.
2. Gün: Otlede sabah kahvaltısının yapılmasından sonra Eskişehir gezisini gerçekleştirmeye başlayacak olan kurban bayramı turu misafirleri, ilk olarak Tülomsaş Fabrikası’na ulaşacaklardır. Daha sonra ise Devrim Arabası’nın görülmesi gerçekleştirilecektir. Ve belirtilen yerlerin gezilmesinden sonra, kurban bayramı turu misafirlerine, öğle yemeği için serbest zaman verilecektir. Öğle yemeğinin ardından ise, belirlenen saatte Odunpazarı’na doğru hareket edilecektir. Odunpazarı’nda ilk olarak Odunpazarı Evi Müzesi gezisi gerçekleştirilecektir. Daha sonra ise Atlıhan Tarihi Çarşı gezisi gerçekleştirilecek; ve bu gezi sırasında lületaşı atölyelerine gidilerek lületaşının nasıl işlendiği hakkında kurban bayramı turu misafirlerine bilgiler verilecektir. Daha sonra ise, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi gezisi gerçekleştirilecektir. Sonrasında ise Haller Gençlik Merkezi gezisi gerçekleştirilecektir. Haller Gençlik Merkezi’nde çay ve kahve molası verecek olan kurban bayramı turu misafirleri, burada su muhallebisinin tadına da bakmalıdırlar. Odunpazarı gezisinin tamamlanmasından sonra ise otele dönecek olan kurban bayramı turu misafirleri, akşam yemeklerini yiyerek konaklayacaklardır.
3. Gün: Otelde sabah kahvaltısını yapacak olan kurban bayramı turu misafirleri otelden ayrılacak, ve Kurşunlu Külliyesi ziyaretini gerçekleştireceklerdir. Kurşunlu Külliyesi ziyaretinin tamamlanmasından sonra ise Eskişehir Mevlihanesi’ne doğru yola çıkılacaktır. Buradaki gezinin tamamlanmasının sonrasında, kurban bayramı turu Kentpark gezisi ile devam edecektir. Kentpark’ta iskeleye gidecek olan kurban bayramı turu misafirleri, Eskişehir’e has esbotlara binecek; ve Porsuk Çayı’nı gezmeye başlayacaklardır. Kentpark gezisinin tamamlanmasının ardından buradan ayrılacak olan kurban bayramı turu misafirleri, Cumhuriyet Eserleri Müzesi’ne gideceklerdir. Cumhuriyet Eserleri Müzesi gezisinin tamamlanmasından sonra Karikatür Müzesi gezilmeye başlanacaktır. Buradaki gezinin de tamamlanmasından sonra, kurban bayramı turu misafirlerine öğle yemeği için serbest zaman verilecektir. Öğle yemeğinin ardından kurban bayramı turu yolculuğu, Mihalıççık ilçesine yapılacak olan yolculuk ile devam edecektir. Burada gezilecek olan yerler arasında ilk sırada Yunus Emre Türbesi; ve Yunus Emre Dergahı yer almaktadır. Mihalıççık ilçesi gezisinin de tamamlanmasından sonra Eskişehir – Odunpazarı turu sona erecek; ve İstanbul’a dönüş yolculuğuna başlanacaktır.
Kurban bayramı turu için belirlenen kişi başı ortalama ücret: 398 TL’dir. Ücrete dahil olmayan hizmetler: tüm yemeklerin yanında alınacak olan içecekler, öğle yemekleri, tur programında ekstra olduğu belirtilen aktiviteler, akşam yemeklerinden sonra gerçekleştirilecek olan aktivitelerdir.

eskişehir gezisi,istanbul dan günübirlik eskişehir ets tur hafta sonu günübirlik,istanbuldan,ets eskişehir turu,eskişehir turu ets,ets kurban bayramı eskişehir turu
2.104 okunma

YORUMLAR