İstanbuldan Haftasonu Abant -Mudurnu – Göynük Turu (Bamtur)

Tur misafirlerimiz, belirttiğimiz noktalardan, belirttiğimiz saatlerde alınarak, tur yolculuğuna başlayacaklardır. Buluşma noktaları ve saatleri ise şu şekildedir: Yenibosna E-5 Londra Camping 07:00, Beşiktaş Yıldız Cami 07:30, Kadıköy Eski Salıpazarı otoparkı 08:30, Çayırova Mc, 09.45 İzmit Petrol Ofisi Önü 09:00

İstanbuldan Haftasonu Abant -Mudurnu – Göynük Turu

Misafirlerimiz ile birlikte, Bolu dağının eteklerinde kurulmuş olan Abant yolculuğumuza başlıyoruz. Misafirlerimizden isteyenler göl kıyısında yürüyüş yapma imkanına sahip olurken, dileyen misafirlerimiz de at ya da fayton ile gezinti yapma zevkini yaşayabilirler. Abant gezimizi tamamladıktan sonra, turumuzda sırayı Mudurnu alıyor. Mudurnu, hem tavuk çiftlikleri ile ünlüdür, hem de Osmanlı İmparatorluğundan kalma eserleri ile bilinmektedir. Osmanlı İmparatorluğunun ilk dönemlerinden olan Yıldırım Beyazıt Camii ile, Yıldırım Beyazıt Hamamını dolaşıyoruz. Daha sonra ise, Rumların yapılarından esinlenerek inşaa edilmiş olan Armutçu Konağı’nı dışardan görüyoruz. Daha sonrasında ise, Bakırcıları ve eski çarşıları dolaşarak, Mudurnu gezimizi sonlandırıyoruz. Daha sonra ise Sünnet Göl’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Sünnet Göl, 820 metre yüksekliğindedir. Burada çaylarımızı içtikten sonra, akşam saatlerinde, otelimize gitmek üzere Sünnet Göl’den de ayrılıyoruz.

2. Gün: Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısından sonra, yola çıkıyor; ve yolculuğumuza Göynük ile devam ediyoruz. Göynük, Türklerin ilk yerleştikleri yerlerden bir tanesidir. Fatih Sultan Mehmet’in eğitmenliğini yapan Pasteur’dan 400 sene önce, ilk mikrobu bulan kişi olan Akşemsettin’in memleketidir. Göynük’te Akşemsettin’in türbesi ile başladığımız gezimize, Romalılar döneminde kullanılmaya başlanan ve günümüze kadar da kullanılagelen hamam; ve İstiklal zaferimiz anısına 1923 – 1924 yılları arasında yaptırılan, 1960 yılında ise tekrar restore edilen Zafer Kulesi ile devam ediyoruz. Zafer Kulesinin en yüksek noktasına çıkıyor; ve burada Göynük’ü yukarıdan da görebilme; ve istek olursa fotoğraf çekebilme şansına sahip oluyoruz. Göynük gezimizin tamamlanmasının ardından Çubuk Gölü’ne geçiyoruz. Çubuk Gölü de yel değirmenleri ile meşhurdur. Çubuk Gölü’nde, tur misafirlerimizin diledikleri gibi kullanabilmeleri için, onlara serbest zaman veriyoruz. Ve sonrasında ise yeniden yola koyularak Taraklı’ya hareket ediyoruz. Taraklı’da, buranın geçmişini bizlere hatırlatan ahşap evler ile karşılaşıyoruz. Ve sonrasında da İstanbul’a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde ulaştığımız İstanbul’da tur misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyor; ve yeni bir turda buluşmak üzere turumuzu tamamlıyoruz.
Tur ücretimize dahil edecek olduğumuz hizmetlerimiz arasında, aracımız ile ulaşım, 1 gece otelimizde yarım pansiyon konaklama, 1 sabah kahvaltısı ve bir akşam yemeği, otobüsümüz içerisinde sizler için gerçekleştireceğimiz sınırsız ikramlarımız ve tur programında belirtmiş olduğumuz tüm gezilecek yerler bulunmaktadır.
Tur ücretimiz kişi başı 99 TL’dir. Çocuklar, kredi kartından çekim ve taksit yaptıracak olanlar; ve tek kişilik odalarda kalmak isteyen tur misafirlerimiz için tur ücretimiz biraz daha ucuz ya da pahalı olabilmektedir.
Turumuzun gerçekleşme tarihi: 9-10 Nisan 2011’dir.

bamtur günübirlik turlar,bamtur günübirlik geziler,bamtur günlük turlar,haftasonu turları istanbuldan,günübirlik göynük turu,bamtur abant
etiketler:, , ,
5.265 okunma

YORUMLAR