İstanbuldan Abant – Mudurnu – Yedigöller Turu – 19 Mayıs Özel (Bamtur)

1. Gün: Turumuzun başlangıcında, ilk olarak 07:00’da Yeni Bosna Londra Camping (Kültür üniversitesi yanı, Koçtaş karşısı)’ndan turumuza katılacak olan misafirlerimizi alıyor; ve devamında belirtilen noktalardan, belirttiğimiz saatlerde, konuklarımızı alarak turumuzu gerçekleştirmeye başlıyoruz. Misafirlerimizi alacağımız diğer bir nokta, 07:45’te Beşiktaş Yıldız Cami, 08:30 Kadıköy Eski Salıpazarı otopark, 09:00 Çayırova Mc ve tur misafirlerimizi son olarak da saat 10:00’da İzmit Halk evi (Asya otel) karşısından aldıktan sonra, Bolu Dağı’nın eteklerinde yer almakta olan Abant Gölü’ne doğru yolculuğumuza başlıyoruz. <!–adsense–>Abant Gölü’ne ulaştığımızda yapacağımız şey, konuklarımıza iki farklı seçenek sunmaktır. Seçeneklerimizden bir tanesi, Abant Gölü çevresinde yürüyüş, bir diğeri de fayton ve atlarla yapılabilecek olan gezintilerdir. Tur misafirlerimiz bu iki seçenek arasında tercih yaparak; vermiş oldukları kararları uyguluyorlar. Sonrasında ise Abant gezimizi tamamlıyor, ve Osmanlı döneminden kalan eserleri ve bunun yanında da tavuk çiftlikleri ile meşhur olan Mudurnu’ya geçiyoruz. Mudurnu’da gezilip görülecek yerlerin başında, Osmanlı dönemine ait ilk eserlerden olan, Yıldırım Beyazıt Camii ve hamamı bulunmaktadır. Buraları dolaştıktan ve tanıdıktan sonra, bölgede, o dönemlerde yaşayan Rum’lardan etkilenerek yapılmış olan Armutçular Konağını, içeriye girmeden dışarıdan görüyoruz. Mudurnu’da son olarak göreceğimiz yer ise, Bakırcılar ve eski çarşılardır. Mudurnu gezimizi buraların da gezilmesi ile tamamlıyor, ve yolumuza 820 metre yükseklikte olan Sünnet Gölü’ne geçerek devam ediyoruz. Sünnet Göl’de birer bardak çayımızı yudumlayarak keyif yapıyor; ve sonrasında Sünnet Göl’den de ayrılarak otelimize gidip yerleşiyoruz. Otelimizde, akşam yemeğimizi yiyor, ve konaklıyoruz.
2. Gün: Sabah kahvaltımızı otelimizde yaptıktan sonra, Bolu’ya gitmek üzere yola koyuluyoruz. Bolu’ya ulaştığımızda ise, Yedigöller Milli Parkı’na gitmek için, bizi bekleyen minibüslerimize biniyoruz. Öğle yemeğimizi Yedigöller Milli Parkı’nda pişirilecek olan mangalda etlerle yiyoruz. Ve sonrasında, Yedigöller Milli Parkı’nda yer alan Deringöl, Nazlıgöl, Seringöl, İncegöl, Sazlıgöl, Kurugöl ve Büyükgöl isimleri verilmiş olan yedi adet küçüklü büyüklü göllerin etrafında yapılmış olan parkurlarda yürüyüş yapma imkanı ile tur misafirlerimizi buluşturuyoruz. Yürüyüş için tur misafirlerimize vermiş olduğumuz serbest zamanın sonrasında, Yedigöller Milli Parkı’na gelmiş olduğumuz minibüslerimize yeniden biniyor; ve bizi bekleyen otobüsümüze ulaşıyoruz. Otobüsümüzle otelimize gidiyor, akşam yemeklerimizi yiyor, ve konaklıyoruz.
3. Gün: Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısından sonra otelimizden ayrılıyor; ve Türklerin ilk yerleşim merkezi olan; ve Akşemsettin’in de memleketi olduğu bilinen Göynük’e doğru yola çıkıyoruz. Göynük’te ilk olarak ziyaret edeceğimiz yer Akşemsettin türbesidir. Buradan ayrıldıktan sonra ise, Roma’lılar döneminden bu güne kadar kullanılmış olan hamamı ziyaret ederek gezimize devam ediyoruz. Hamam gezimizin de sonrasında 1923 – 1924 seneleri arasında yaptırılmış olan; ve İstiklal Zaferimizin anısını canlandıran; 1960 yılında da yeniden restore edilmiş olan Zafer Kulesi’ne çıkıyoruz. Zafer Kulesi’nde, Göynük’ü yukarıdan da fotoğraflama imkanını elde ediyoruz. Göynük gezimizi Zafer Kulesi ziyareti ile tamamladıktan sonra buradan ayrılıyor; ve Çubuk Gölü’ne doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Çubuk Gölü’nün, yel değirmenleri ile ünlü olduğunu belirtmek isteriz. Çubuk Gölü’nde, konuklarımıza serbest zaman veriyoruz. Verdiğimiz serbest zamanın dolması ile de yeniden yola koyuluyor; ve Taraklı’ya doğru hareket ediyoruz. Taraklı’da, nostaljik havayı bizlere gösterecek olan ahşap evleri görerek, İstanbul’a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde ise İstanbul’a varıyor; ve konuklarımızı aldığımız yerlere bırakarak, turumuzu sonlandırıyoruz.
Tur ücretimize dahil edecek olduğumuz hizmetlerimiz arasında, iki gece otelimizde yarım pansiyon konaklama, iki sabah kahvaltısı, iki akşam yemeği, ulaşım için kullanılan araçlar, programımızda belirtilen tüm çevre gezileri; ve araçlarımız içerisinde tur misafirlerimize yapmış olduğumuz ikramlarımızdır.
Tur ücretimiz, peşin ve nakit ödeme yapacak olan tur katılımcılarımız için 199 TL’dir. Bunun dışında, kredi kartından tek çekim yaptırmak isteyenler; ya da taksitli ödeme yapmak isteyenler; ve tek kişilik otel odalarında konaklamak isteyen misafirlerimiz için, tur ücretimiz daha farklı fiyatlandırılmaktadır.

abant yedigöller tur firmaları,19 mqyıs turları tekirdağdan,abant turu 19 mayıs,abant yedigöller tur şirketleri,ankaradan 19 mayıs bolu abant turu,istanbul çıkışlı abant yedigöller turu
etiketler:, ,
1.809 okunma

YORUMLAR