İstanbul Hareketli Şeker Bayramı Uçaklı GAP Turu Jolly Tur

1. Gün: Jolly Tur’un şeker bayramı turları çerçevesinde düzenlemiş olduğu Gap Turu’nda, tur misafirleri belirlenen noktalardan belirlenen satlerde alınacaktır. Şeker bayramı turuna katılacak olan tur misafirlerinin alınacakları yerler ve saatleri şu şekilde belirlenmiştir: 04.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi, 04.30 Harbiye Merkez Ofis önü… Bu noktalardan alınacak olan tur misafirlerinin havaalanına transferleri gerçekleştirilecektir.

THY’nın TK2602 sefer sayılı İstanbul / Diyarbakır uçağı, saat 07:15’te hareket edilecektir. Ve Diyarbakır varışı gerçekleştirilecektir.

Diyarbakır’da ilk olarak Jolly Tur şeker bayramı Gap turu misafirlerine bir kahvaltı zamanı verilecek; ve misafirler kahvaltılarını kendileri alacaklardır. <!–adsense–>Diyarbakır gezisi listesinde ise ilk sırayı Ulucami almaktadır. Ulucami gezisi sonrasında ise, Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evi ziyaret edilecektir. Daha sonra panoramik olarak Dicle Havzası, 10 Gözlü Köprü, Keçi Burcu ve Mardin Kapı gezilecek; sonrasında da Diyarbakır’dan ayrılınacaktır. Hasankeyf yolculuğu başlayacaktır. Hasankeyf’e giderken, Kör Zeynel’in türbesi ile Taş Köprü de görülecektir. Dicle Nehrikenarında yenilecek olan öğle yemeği sonrasında Mağaralar, Yeni Saray, Zekat Kuyusu, Darphane, Gözcü Kulesi, Tılsımlı Kapı, Ulucami, Büyük Saray, El-Ruzk Cami ve Zindan gezileri gerçekleştirilecektir. Şeker bayramı turu misafirlerine verilecek olan serbest zaman sonrasında Midyat’ta kısa bir gezinti yapılacak; ve burada telkari alışverişi yapma olanağı tanınacaktır. Midyat’ta da şeker bayramı turu misafirlerine kısa bir serbest zaman verilecek; ve sonrasında Mardin’e gidilerek konaklanılacak olan otele yerleşip, akşam yemeği sonrası konaklama gerçekleştirilecektir.

İstanbul Hareketli Uçaklı GAP Turu Jolly Tur 2. Gün

Sabah otelde yapılacak olan kahvaltı sonrasında Devrulzafaran Manastırı ile Mardin gezisine başlanacaktır. Devrülzafaran Manastırı’nda gezilecek olan yerler: Tıp Okulu, Kilise, Sin Tapınağı, Mezar, Vaftizhane… Mardin gezisi daha sonra Firdevs Köşkü ve Kasımiye Medresesi ile devam edilecektir. Daha sonra Mardin Merkez’e dönülecek ve İstiklal Mahkemesi, Mardin Sokakları, Hasan Ayyar, Sokul Bakar, Ulu Cami, Bakırcılar, Abbaralar, PTT Evi, Şehidiye Cami, Zinciriye Medresesi gezileri gerçekleştirilecektir. Daha sonra Mardin’de yenilecek öğle yemeği akabinde Şanlıurfa’ya doğru şeker bayramı turuna devam edilecektir. İlk olarak Harran’a gidilecek olan Şanlıurfa’da gezilecek olan yerler şu şekilde sıralanmaktadır: Konik Harran Evleri, Kervansaray, Ulu Cami, Harran Üniversitesi, Kale. Daha sonra ise şeker bayramı turu misafirleri Urfa sıra gecelerine katılacaklardır. Sıra gecelerine katılmak ekstra 30 TL ücretindedir.

İstanbul Hareketli Uçaklı GAP Turu Jolly Tur 3. Gün

Otelde yapılacak sabah kahvaltısının ardından ise Urfa gezisine başlanacaktır. Rizvaniye Camisi, Halil-ul Rahman Cami, Ayn-el Zeliha Gölü, Balıklı Göl, Hz. İbrahim Makamı Urfa’da gezilecek yerler arasındadır. Buraların gezilmesinin ardından, Gümrük Han ve Bedesten’de şeker bayramı turu misafirlerine serbest zaman verilecektir. Sonrasında ise Urfa’dan yola çıkılacak ve Atatürk Barajı gezisi gerçekleştirilecektir. Atatürk Barajı’nın gezilmesinin sonrasında ise şeker bayramı turu Adıyaman’a doğru devam edecektir. Adıyaman’da minibüslere binilerek Kahta’ya gidilecek; ve Kahta’da ilk olarak öğle yemekleri yenilecektir. Öğle yemeğinin sonrasında ise Eski Kahta’ya gidilecektir. Cendere Köprüsü, Karakuş, Eski Kale ve Arsemia Tapınağı gezileri gerçekleştirildikten sonra Nemrut Dağı’na çıkılacaktır. Zeus Oramastes, Doğu Ve Batı Terasları, Apollon Mithras, Kommagene, Herakles Artagnes, Kartal Heykelleri ve Koruyucu Aslan görülecek, Nemrut Dağı’ndan akşam güneşinin batışı izlenecek; sonrasında ise Adıyaman’a geri dönülecek, otele gidilerek akşam yemeği yenip konaklanacaktır.

İstanbul Hareketli Uçaklı GAP Turu Jolly Tur 4. Gün

Otelde yapılacak olan sabah kahvaltısı sonrasında Birecik’e gidilecektir. Birecik’te Kelaynak Koruma Çiftliğinin gezilmesi sonrasında ise Halfeti’ye gidilecektir. Halfeti’de verilecek olan kısa mola sonrasında Gaziantep’e geçilecektir. Gaziantep’te yenilecek olan öğle yemeği sonrasında Arkeoloji Müzesi gezilecektir. Daha sonra, Bakırcılar Çarşısı, Antep Kalesi, Baklavacılar, Elmacı Pazarı, Sedefçiler Çarşısı, Yemeniciler Çarşısı… gezilecek olan yerlerdir. Daha sonra Tahmis Kahvesinde kısa bir mola verilecek ve Adana’ya doğru yola çıkılacaktır. Adana’da gezilecek yerler: Taş Köprü, Sabancı Cami… Bu noktaların gezilmesinin ardından şeker bayramı turu misafirlerine bir serbest zaman verilecek; ve daha sonra ise akşam yemeği yenilerek havaalanına gidilecektir. 19:35’te kalkacak olan THY uçağı ile İstanbul’a dönüş gerçekleşecek; ve jolly Tur düzenlediği şeker bayramı turu sona erecektir.
Şeker bayramı Gap turu kişi başı ücreti ekstra ücretler dahil edilmeden, 819 TL olarak belirlenmiştir.

ets uçaklı gap turu,gap turu ets,ets 2012 şeker bayramı turları,ets tur günübirlik turlar,gap turuna ne zaman gidilir,istanbuldan gap turu
etiketler:, , , ,
2.452 okunma

YORUMLAR