İstanbul Çıkışlı Uçaklı Karadeniz Turu (Jolly Tur)

İstanbul çıkışlı Karadeniz turları arasından otobüs yolculuğunu tercih etmeyenler için farklı bir alternatif, Jolly tur Uçaklı Karadeniz Turu… Tur ücreti ise 850 TL’den başlıyor…

İstanbul Çıkışlı Uçaklı Karadeniz Turu (Jolly Tur)

1. Gün: Tur misafirleri belirlenen noktalardan belirlenen saatlerde alınarak, turun başlangıcı yapılacaktır. Tur misafirlerinin alınacağı yerler ve saatleri şu şekilde sıralanmaktadır: 04.00 da Kadıköy evlendirme dairesi 04.30 Harbiye Jolly Tur Ofis Önü… <!–adsense–>Belirlenen noktalardan alınacak olan Jolly Tur misafirleri, Atatürk Havalimanına götürülecek. 05.15’te İç hatlar terminali Jolly Tur kontuarı önünde buluşma gerçekleşecektir. Check – in işlemleri ardından THY’ye ait TK2826 07.05 uçağı ile Trabzon’a uçuş. 08.45 sularında Trabzon’a varış gerçekleşecektir.
Trabzon’da binilecek olan Jolly Tur aracı ile şeker bayramı turuna başlanacaktır. Trabzon’da ilk gidilecek olan yer Sümela Manastırı’dır. Sümela Manastırı’nde gezilecek yerler: Mutfak, Şapel, Ana Kaya Kilisesi, Misafirhane, Öğrenci Odaları, Kutsal Ayazma Bölümleri ve Kütüphane gibi manastırın önemli noktalarıdır. Sümela Manastırı gezisinin tamamlanmasının ardından da Maçka’dan geçilerek Zigana’ya doğru yolculuğa devam edilecektir. Zigana’ya giderken, önce Hamsiköy’de bir sütlaç molası verilecek; sonrasında ise Zigana Geçidi’nden geçilecektir. Daha sonra ise Karaca Mağarası’nın ziyareti gerçekleştirilecektir. Gün sonunda otele yerleşilecek, akşam yemeği ve konaklama otelde olacaktır.
2. Gün: Otelde bir sabah kahvaltısının ardından, Arsin, Araklı ve Sürmene’den geçilerek çay fabrikasına gidilecektir. Çay fabrikasında alınan çay üretimi ile ilgili bilgilerin sonrasında çay alışverişi de yapılacak; ve yola çıkılarak Haldizen Vadisi’ne doğru hareket edilecektir. Lustra, Karaster; ve Yaylaönü yaylaları gezilecektir. Yaylalarda, bere ve patik alışverişi yapma imkanı da Jolly Tur misafirlerine sunulduktan sonra çay içme molası verilecek; ve verilen molanın ardından otele gidilerek, akşam yemeği ve konaklama gerçekleştirilecektir.
3. Gün: Otelde yapılacak olan sabah kahvaltısı sonrasında Sarp Sınır Kapısı’na gidilecek; ve burada isteyen tur misafirlerinin fotoğraf çekme olanakları olacaktır. Sarp Sınır Kapısı’nda gerekli bilgileri alan tur misafirleri, sonrasında Fırtına Vadisi’ne giderek öğle yemeklerini yiyeceklerdir. Fırtına Vadisi sonrasında Zilkale’ye doğru yolculuk devam edecektir. Zilkale’de gerçekleştirilecek fotoğraf çekimi sonrasında Ayder Yaylası’na gidilecektir. Ayder Yaylası’nda konaklanacaktır. Belirlenen otele yerleşen şeker bayramı turu misafirleri, dilerlerse otelde dinlenecek; dilerlerse de Ayder Kaplıcaları’ndan faydalanabileceklerdir. Akşam yemeği ise otelde, yöresel oyunlar ve tulum eşliğinde yenilecektir.
4. Gün: Otelde yapılacak olan sabah kahvaltısının sonrasında Çayeli’ye gidilerek bir şile bezi fabrikasına konuk olunacak; ve tezgahlarda çalışma imkanı Jolly Tur misafirlerine sunulacaktır. Şile bezi alışverişlerinin de yapılmasının ardından Trabzon’a gidilerek Atatürk Köşkü gezilecektir. Atatürk Köşkü’nün ardından Ayasofya Müzesi’nin gezilmesine gelecektir sıra. Telkari alışverişi ve Kazaziye sanatının inceliklerinin de öğrenilmesinin ardından Trabzon Havaalanı’na gidilerek şeker bayramı turu sonlandırılacaktır.
Jolly Tur tarafından düzenlenen şeker bayramı turuna katılan misafirlerin, belirlenen tur ücretine ek olarak ödeyecekleri tur hizmetleri ise şu şekildedir: müze ve ören yerlerine giriş ücretleri, ekstra turlar. Yemeklerle birlikte alınan içecekler, öğle yemekleri ve otel içerisinde yapılacak olan özel harcamalar. Bu ücretler haricinde Jolly Tur’un düzenlemiş olduğu şeker bayramı turunun kişi başı ücreti 850 TL’dir.

İstanbul çıkışlı tüm Karadeniz Turları için tıklayın

jolly izmir çıkışlı uçaklı doğu karadeniz turu,jolly turu karadeniz turları,izmir çıkışlı uçaklı doğu karadeniz turu,jolly tur uçaklı karadeniz turu,boydan boya uçaklı karadeniz turu,uçaklı karadeniz tur şirketleri
etiketler:, ,
3.422 okunma

YORUMLAR