İstanbul Çıkışlı Uçaklı Karadeniz Turu (Bamtur)

1. Gün: Uçaklı Karadeniz Turu için tur misafirlerini belirtilen noktalardan belirtilen saatlerde alınacaklardır: 04:30 Yenibosna E-5 Londra Camping, 05:00 Beşiktaş Yıldız Cami, 05:30 Kadıköy eski salı pazarı Otoparkı… Ve buralardaki tur misafirlerimizi topladıktan sonra, Sabiha Gökçen Havaalanı’na gidiyoruz.

07:20’de Trabzon’a hareket olacak olan Sun Express havayollarına ait uçak ile Trabzon’a ulaşıyoruz. Havaalanında bizi bekleyen aracımız ile, önce konuklarımızın serbest olarak alacakları kahvaltımızı ediyor; ve sonrasında ise, Zigana Geçidi’ne hareket ediyoruz. Hamsiköy’de panaromik bir gezi yapıyor; ve buranın meşhur sütlacından yiyoruz. Zigana Geçidi’nde ise bir fotoğraf çekimi molası veriyoruz. <!–adsense–>Sonrasında ise yolculuğumuza Erzurum’a doğru devam ediyoruz. Erzurum’da, meşhur Cağ kebabı ile öğle yemeğimizi yiyoruz. Öğle yemeğinden sonra ise Erzurum’u gezmeye başlıyoruz. Çift Minareli Cami, Yakutiye Medresesi, Oltu Taşı Çarşısı ve Üç Kumbet gezilerimizden sonra Erzurum’un tarihi Türk evlerinde kısa bir çay molası veriyoruz. Çay molamızın sonrasında ise Sarıkamış’a doğru hareket ediyoruz. Sarıkamış’a Pasinler ve Horasan üzerinden Kafkasya projesini gerçekleştirmek amacı ile 1919 yılında başlatılmasına karşın, sonu tam olarak bir dram halini almış olan büyük bir harekatın kalıntılarını görmek üzere gidiyoruz. Sarıkamış, kış mevsiminde kayak için kullanılan bir yer olmasına karşın, yaz aylarının geleceğini haber veren bayar mevsiminde, yeşilin tüm tonlarını yansıtan çam ağaçlarına sahip bir bölgemizdir. Burada otelimize yerleşiyoruz. İsteyen tur misafirlerinin, çam ağaçları arasında yürüyüş yapabileceklerini de belirtmek isteriz. Otelimizde akşam yemeğimizi yiyor; ve konaklıyoruz.
İstanbul Çıkışlı Uçaklı Karadeniz Turu 2. Gün: Otelimizde sabah kahvaltımızı yapıyor, ve sonrasında ise, Ani Harabelerini görmeye gidiyoruz. Ani Harabeleri Arpaçay’ın kenarına kurulmuştur. Selçuklu ve Ermeni kültürünün en güzel yapı örneklerini göreceğimiz bölgede, Surp Kirkor, Katedral, Ebul Muhammeran Camii, Menücehr Camii, ve Sultan Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında ise Kars’a geçiyoruz. Kars’ta, Namık Kemal’in evini ve 12 Havariler Kilisesini ziyaret ediyoruz. Kars Kalesi’ni ise panaromik olarak ziyaret ediyoruz. Taş Köprü’yü de gördükten sonra Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Çıldır Gölü, efsanelere konu olmuş bir gölümüzdür. Çıldır Gölü Doğu Anadolu’nun en büyük 2. gölüdür. Kış aylarında gölün üzeri tamamen buz ile kaplanır ve isteyen herkes bu buzun üzerinde yürüyebilmektedir. Ancak buzun ortasında açılan bir delik içerisinden de balık avlamak mümkün olmaktadır. Çıldır Gölü’nden Aynalı Sazan çıkartılmaktadır. Yaz aylarında ise bu gölün çevresinde farklı pek çok çiçek açmakta; ve gölü süslemektedir. Çıldır Gölü’ndeki gezimizi tamamladıktan sonra buradan ayrılıyoruz. Ardahan Şavşat üzerinden Yavuz Köy’e ulaşıyoruz. Manzaranın muhteşemliğini izlemeye doyamayan; ve bu bölgeyi fotoğraflamak isteyen tur misafirlerimiz için bir fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında ise yolculuğumuza Artvin ile devam ediyor; bir kartal yuvasına benzetilen Artvin’i panaromik olarak görüyoruz. Sonrasında ise, Borçka üzerinden devam ettiğimiz yolumuzda Hopa’ya ulaşıyoruz. Hopa’da otelimize yerleşiyor, akşam yemeğimizi yiyor; ve konaklıyoruz.
3. Gün: Otelimizde yaptığımız sabah kahvaltısının ardından Sarp’a ulaşıyoruz. Sarp, Türkiye’nin Batı’daki en uç noktasıdır; ve Kafkaslar’a açılan bir kapısı bulunmaktadır. Burada Gürcü evlerini görebilmemiz mümkündür. Hep birlikte toplu bir fotoğraf çektirdikten sonra, sınır kapımızdan ayrılıyoruz. Borçka’ya doğru hareketimiz sonrasında bizi bekleyen minibüslerimize binerek, Karagöl’e geçiyoruz. Yol boyu, ağaçlar etrafımızı öyle bir sarıyor ki, sanki tünelden gittiğinizi sanıyorsunuz. Ve yolun sonunda karşımıza çıkacak olan, dağların arasında saklanmış gibi görülen heyelan gölü, görenleri hayrete düşürecek derecede muhteşem bir güzelliğe sahip. Karagöl’e ulaştığımızda, tur misafirlerimize bir serbest zaman verilecektir. Bu serbest zamanı, göl kıyısında konuklarını bekleyen teknelere binerek; ya da yürüyüş yaparak değerlendirebilmeniz mümkündür. Karagöl gezimizi tamamladıktan sonra, tekrar minibüslerimize biniyor, ve otobüsümüzden ayrıldığımız yere gidiyoruz. Burada otobüsümüze binerek Ayder yaylasına doğru hareketimize başlıyoruz. Ayder yaylası, yaylaların sultanı ünvanı ile anılmaktadır. Burada UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınmış olan 50 ekosistem içerisinde yer alan Fırtına Vadisi’ni görüyor; ve Cenevizlerden miras kalan taş köprüleri takip ediyoruz. Ve yolculuğumuzun sonunda Ardeşen’e ulaşıyoruz. Ardeşen’de Fırtına Deresi kenarında, su sesinin büyüleyiciliği ile, yöresel yemeklerin tadına bakmak için öğle yemeğimizi yiyeceğimiz restaurantımıza geçiyoruz. Öğle yemeğimizi yedikten sonra ise, Çamlıhemşin üzerinden Ayder Yaylasına geçiyoruz. Gelintülü Şelalesi’ni geziyor, ve sonrasında ise tulumlarımızı giyerek horon tepiyoruz. Daha sonra ise otelimize gidip yerleşerek akşam yemeklerimizi yiyor; ve konaklıyoruz.
4. Gün: Otelimizde yapacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında otelimizden ayrılarak Rize merkeze doğru hareket ediyoruz. Rize merkezde bir alışveriş molası veriyoruz ve Gündoğdu’da üretilen Rize bezlerinden, tur misafirlerimizin alabilecekleri mağazaları dolaşmalarını sağlıyoruz. Ve sonrasında ise Of’a geçiyoruz. Of’ta bir çay fabrikasına gidiyor, ve dalından kopartılmış olan çayın, hangi işlemlerden geçirilerek demliklerimize geldiğini öğreniyoruz. Ve burada da çay alışverişi yapmak isteyen tur misafirlerimizin, alışverişlerini tamamlamalarını bekledikten sonra, Of’tan da ayrılıyor; ve sahilden iç kısımlara doğru ilerleyerek Uzungöl yolculuğumuza başlıyoruz. Yol üzerinde, yolun her iki yanına kurulmuş asma köprüler ve ağaçların arasından geçiyor, ve dağ yamaçlarına kurulmuş olan; belirsiz yollara sahip evleri görüyoruz. Uzungöl’e geldiğimizde ise ilk işimiz, yöresel tatlardan oluşan bir öğle yemeği yemek oluyor. Öğle yemeğinin sonrasında, minibüslere binerek, Uzungöl’ün yukarı kısmında bulunan yaylalara hareket ediyoruz. Minibüs yolculuğumuz sırasında, bizlere eşlik eden şoförlerimizin komik fıkralarını dinlerken, 1750 metre yüksekliğindeki Lustra Yaylası, 2000 metre yüksekliğindeki Karester Yaylası, 1500 metre yüksekliğindeki Yayla Önü gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Yayla Önü bölgesinde, fotoğraf çektirmek isteyen tur misafirlerimiz için bir fotoğraf molası veriyoruz. Yaylalarda göreceğiniz muhteşem manzara ile mutlaka ki etkilenme yaşayacaksınızdır. Daha sonra ise, Uzungöl’e geri dönüyoruz. Burada sizlere serbest zaman verilecektir. Bu serbest zamanda yürüyüş yapma imkanına sahip olacaksınız. Sonrasında ise Uzungöl’den ayrılacak, yol üzerinde Haldizen Vadisi’ni gezecek, ve Of’a geri dönüş yapacağız. Of’ta bir çay fabrikası daha görecek; ve bilgilerimizi pekiştirmeye devam edeceğiz. Ve sonrasında ise buradan ayrılarak Maçka’ya geçecek; ve otelimize yerleşeceğiz. Akşam yemeğimizi yiyerek konaklayacağız.
5. Gün: Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında otelimizden ayrılarak Altındere Milli Parkına doğru hareket edeceğiz. Yol üzerinde sağ tarafımıza baktığımızda, Coşandere’nin eşsiz güzelliği ile karşılşacağız. Altındere Milli Parkına geldikten sonra otobüsümüzden iniyoruz. Burada tur misafirlerimiz kendi tercihlerini yapıyorlar, dileyen misafirlerimiz minibüslerimizle, ve dileyen misafirlerimiz de 1200 metre yürüyüşün ardından Sümela Manastırı’na ulaşıyorlar. Yürüyüşümüz de kayın ve ladin ağaçları arasında gerçekleşeceği için oldukça keyifli ve rahatlatıcı olacaktır. Sümela Manastırına ulaştığımızda, Şifalı Su, Kütüphane-Ayazma, kilisedeki freskolar ve su kemerleri gibi yapıları gördükten sonra, geldiğimiz şekilde, otobüsümüzden indiğimiz yere geri dönüyoruz. Otobüsümüze bindikten sonraki hareket yönümüz Akçaabat’tır. Akçaabat’ta, meşhur Akçaabat köftesi ve piyaz ile, öğle yemeğimizi yiyip karnımızı doyuruyoruz. Öğle yemeğinden sonra ise, Trabzon merkeze geçiş yapıyoruz. Kommenos Sülalesi tarafından yaptırılmış olan Ayasofya Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Ayasofya Kilisesi, İstanbul Ayasofya Müzesi’nden esinlenerek yaptırılmış bir kilisedir. Ayasofya Kilisesi gezimizden sonra ise, ladin ağaçları arasından Atatürk Köşkü’ne geçiyoruz. Atatürk Köşkü de, bir Rum iş adamına ait bir konak iken, sonrasında Atatürk’e armağan edilmiştir. Sonrasında, Trabzon’un ünlü el sanatlarından Kazaziye, telkari ve hasırın, usta ellerde nasıl şekil bulduğunu görme şansına erişiyoruz. Bu sanat eserlerinden satın alabileceğiniz serbest alışveriş zamanını, siz değerli tur misafirlerimize verdikten sonra ise, Trabzon Havaalanına geçiyoruz. Sun Express ile İstanbul seferini yapacak olan uçağımıza binerek İstanbul’a doğru hareketimizi geçrekleştiriyoruz. İstanbul’da aracımıza binerek, tur misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyor; ve vedalaşıyoruz.
Tur ücretimize dahil olan hizmetlerimiz: Gidiş – dönüş uçak biletleri, havaalanına ait servis hizmetleri, otellerde konaklama 4 gece, 4 açık büfe sabah kahvaltısı ile 4 de açık büfe akşam yemeği, ya da yöresel lezzetlerden oluşan akşam yemekleri, ve program dahilinde belirtilen tüm çevre gezileri.
Kişi başı tur ücretimiz 699 TL’den başlamaktadır. Tek kişilik odalarda kalmak isteyenler, ya da kredi kartı ile taksitlendirme yapmak isteyenler için fiyatlarımızda değişiklik olabilmektedir.

istanbul çıkışlı karadeniz turları,bamtur karadeniz turu,istanbul çıkışlı kültür turları,uçaklı karadeniz turu,bamtur karadeniz turları,istanbuldan karadeniz turları
etiketler:, , , , ,
3.606 okunma

YORUMLAR