İstanbul Çıkışlı Misya Turu (Ayvalık-Foça-Bozcaada) Kurban Bayramı (Bamtur)

1. Gün: Kurban bayramı turları arasında İstanbul çıkışlı kurban bayramı turuna katılmak isteyen kurban bayramı turu misafirlerinin buluşma saatleri ve buluşma noktaları şu şekilde belirlenmiştir: 21:00 – YeniBosna Londra Camping, 22:00 – Beşiktaş Yıldız Cami, 23:00 – Kadıköy Eski Salı Pazarı Otoparkı, 23:30 – Çayırova Mc Donalds önü, 00:00 – İzmit Halk Evi önü… Belirlenen saatlerde belirlenen yerlerde toplanacak olan kurban bayramı turu misafirleri, kurban bayramı turu için ilk olarak yola Ayvalık’a hareket ederek çıkacaklardır.
2. Gün: Kurban bayramı turu misafirleri, sabah saatlerinde Ayvalık’a varacak, otellerine yerleşerek bir süre dinleneceklerdir. Daha sonra ise, Cunda Adası’na gidip, kurban bayramı turu gezilerine başlayacaklardır. Cunda Adası’nda, taş sokaklar ve tarihi evlerin arasında bir gezi yapılacak; daha sonra ise Taksiyarhis Kilisesi gezisi gerçekleştirilecektir. <!–adsense–>Ardından ise, Ayvalık tekne turuna katılmak üzere limana gidilerek tekneye binilecektir. Tekne turunda, Ayvalık’ın birbirinden güzel koylarına gidilecek; ve yüzme molaları verilecektir. Öğle yemeği de teknede, ekstra olarak alınacaktır. Öğle yemeği menüsünde, papalina, salata ve sardalyadan oluşmaktadır. Tekne turunun ardından, Ayvalık’ın meşhur sakızlı dondurmasından ya da sakızlı kahvesinden tatma imkanı kurban bayramı turu misafirlerine sunulacaktır. Güneşin batışına doğru ise, Cunda Adası’ndan ayrılacak olan kurban bayramı turu misafirleri Şeytan Sofrası’na hareket edeceklerdir. Şeytan Sofrası’nda, şeytanın ayak izi görülecek, Ayvalık koyları; ve Midilli Adası kuşbakışı izlenecektir. Güneşin batışı da, yine Şeytan Sofrası’nda, çay içerek izlenecektir. Daha sonra otele gidecek olan kurban bayramı turu misafirleri akşam yemeklerini de yiyerek konaklayacaklardır.
3. Gün: Sabah kahvaltısının otelde yapılmasının ardından Bergama yolculuğu ile kurban bayramı turuna devam edilecektir. Bergama Merkez’de bir panoramik turun gerçekleştirilmesinin sonrasında, Akrapol’e gidilecektir. Zeus Sunağı, Tiyatro, Bergama Kütüphanesi, Bakhüs Tapınağı, Athena Tapınağı, Kızıl Kule, Onyx atölyelerine de gidilerek, onyx taşı hakkında bilgi alınacaktır. Daha sonra ise kurban bayramı turu yolculuğu Foça ile devam edilecektir. Siren Kayalıkları gezilerek, bura hakkında bilgi, kurban bayramı turu rehberinden alınacaktır. İncir Adası, Orak Adası, İngiliz Burnu gezilerinin gerçekleştirilmesinin sonrasında Foça’dan ayrılacak olan kurban bayramı turu misafirleri otellerine geri dönecek, akşam yemeğini yiyerek konaklayacaklardır.
4. Gün: Otelde sabah kahvaltısının yapılmasından sonra ekstra Bozcaada turu düzenlenecektir. Tura katılmak isteyenler, feribot binebilmek için Geyikli İskelesi’ne gideceklerdir. Geyikli İskelesi’nde, feribota binmeden önce, Bozcaada turu misafirlerine, çay ya da kahve içebilmeleri için serbest zaman verilecektir. Yarım saatlik yolculuğun ardından Bozcaada’ya gidecek olan kurban bayramı turu misafirleri, Ayazma Plajı, Rüzgar Değirmenleri ve Mermer Burnu’nu göreceklerdir. Daha sonra Göztepe’ye çıkacak olan kurban bayramı turu misafirleri, buradan Bozcaada’yı panoramik olarak izleyecek; daha sonra ise Sualtı Müzesi ve Ceneviz Kalesi’ni gezeceklerdir. Belirtilen yerlerin gezilmesinden sonra bir restouranta gidecek olan Bozcaada turu misafirleri, Ege balıklarından oluşan bir öğle yemeği yiyeceklerdir. Ve daha sonra, isteyen Bozcaada turu misafirleri, yürüyüş yapma şansına sahip olacaklardır. Yürüyüşün yapılacağı sırada, isteyen kurban bayramı turu misafirleri de Ayazma Plajı’nda denize girme ve güneşlenme şansına sahip olacaklardır. Daha sonra, burada bulunan köylü kadınların yapmış olduğu şarap ve domates reçeli alışverişinin yapılması için Bozcaada turu misafirlerine serbest zaman verilecek; sonra da sahilde çay molası verilecektir. Ardından ise feribota binecek olan kurban bayramı turu misafirleri otellerine giderek akşam yemeği yiyecek; ve konaklayacaklardır.
5. Gün: Otelde sabah kahvaltısının yapılmasından sonra Kaz Dağı’na gidecek olan kurban bayramı turu misafirleri, ilk olarak Hasan Boğuldu; ve Sütuven Şelalesi’ne gideceklerdir. Hasan ve Emine’nin hikayesinin kurban bayramı turu rehberi tarafından dinlenmesinden sonra, kurban bayramı turunda sırayı Zeytinli Köy alacaktır. Zeytinli Köy’de Meydan Kahvesi’nde çay içecek olan kurban bayramı turu misafirleri, daha sonra ise Tahta Kuşlar Köyü’ne gideceklerdir. Tahta Kuşlar Köyü’nde ilk olarak Tahta Kuşlar Etnografya Galerisi gezilecektir. Daha sonra ise Zeytinyağı Müzesi gezilecektir. Burada, zeytin yağı üretimi hakkındaki bilgiler alınacaktır. Daha sonra ise Adatepe Köyü’ne gidecek olan kurban bayramı turu misafirleri, burada Zeus atlarını göreceklerdir. Manzaranın seyrinin de gerçekleştirilmesinden sonra, Assos’a gidecek olan kurban bayramı turu misafirleri, burada öğle yemeklerini yiyeceklerdir. Balık menülü öğle yemeğinin yenilmesinden sonra ise Assos’ta gezilecek olan yerler şu şekilde sıralanmaktadır: Athena Tapınağı, Akropol, Sarnıçlar, Surlar, Banyo Odaları…. Belirtilen yerlerin gezilmesinin tamamlanmasından sonra ise, İstanbul’a dönüş için yola çıkılacaktır.
Kurban bayramı turunun kişi başı ortalama ücreti 389 TL’dir. Ücrete dahil olmayan hizmetler: ekstra organizasyonlar, öğle yemekleri, yemeklerin yanında alınacak olan içecekler, müze ve ören yerlerine giriş ücretleridir.

hasan boğuldunun hikayesi,ayvalık meydan,ets misya turu,etstur sekerbayrami misya turu,misya travel istanbul,ayvalık turları istanbul çokışlı
etiketler:
1.746 okunma

YORUMLAR