İstanbul Çıkışlı Kurban Bayramı Klikya Turu (Ets)

1. Gün: Kurban bayramı tatilini Kilikya turu ile değerlendirmek isteyen kişilerin buluşma noktaları; ve buluşma saatleri şu şekilde belirlenmiştir: Yenibosna Londra Comping otoparkı – 22:45, Şişli Evlendirme Dairesi otoparkı – 23:00, Hasanpaşa Yeni Salı Pazarı otoparkı – 00:00… Belirlenen noktalardan belirlenen saatlerde alınacak olan kurban bayramı turu misafirleri, Kilikya turu için yola çıkacaklardır.
2. Gün: Sabah saatlerinde, yol üzerinde verilecek olan serbest zamanda alınacak kahvaltının sonrasında Adana ile, Kilikya turu başlayacaktır. Adana’ya gidildiğinde ilk olarak panoramik bir tur, otobüs ile gerçekleştirilecek; ve daha sonra, saat 12:00 civarında otele yerleşilecektir. Otelde kısa bir dinlence ile atılan yol yorgunluğunun sonrasında restouranta hareket edecek olan kurban bayramı turu misafirleri, burada, öğle yemeği için serbest zaman alacaklardır. Daha sonra Seyhan Nehri’ne gidecek olan Kilikya turu misafirleri, burada bulunan Taşköprü üzerinde fotoğraf molası vereceklerdir. Daha sonra ise Adana’da gezilecek olan yerler: Sabancı Cami, Ulu Cami, Saat Kulesi’dir. Belirlenen yerlerin gezilmesinden sonra otele dönecek olan kurban bayramı turu misafirleri, otelde akşam yemeği yiyecek ve konaklayacaklardır.<!–adsense–>
3. Gün: Otelde yapılacak olan sabah kahvaltısından sonra Tarsus’a hareket edecek olan Kilikya turu misafirleri, ilk olarak St. Paul’ün hayatının sona ermesine neden olan su kuyusunu gezecek, sonrasında ise, Yedi Uyurlar; ya da Eshab-ı Kehf olarak adlandırılan mağaraya gideceklerdir. Bu mağara kutsal olması sebebi ile kutsal kitaplarda da yer almaktadır. Belirtilen yerlerin gezilmesinin ardından Tarsus Şelalesi’ne gidecek olan kurban bayramı turu misafirleri burada bir kısa mola vereceklerdir. Daha sonra ise Tarsus’ta gezilecek olan yerler şu şekildedir: St. Paulus Kilisesi, Eski Cami, Şahmeran Hamamı, Kleopatra Kapısı, Makam-ı Şerif Cami, Deniz Kapısı, Daniyal Peygamber’in makamı… Belirtilen yerlerin gezilmesinden sonra kısa bir mola verecek olan kurban bayramı turu misafirleri, belirlenen saatte Adana’ya, otele geri dönecek, akşam yemeklerini yiyerek konaklayacaklardır.
4. Gün: Sabah otelde bir kahvaltı yapılacak; ve kahvaltıdan sonra Hatay’a gidilecektir. Hatay’da gezilecek olan yerler:  St. Pierre Kilisesi’ne gidilerek burada adak mumu yakılacaktır. Daha sonra Mozaik Müzesi’ne gidilecektir. Daha sonra Hatay Merkezde bir öğle yemeği yenilecek; ve Harbiye’ye doğru Kilikya turuna devam edilecektir. Harbiye Şelalesi gezisinden sonra İpekçiler Çarşısı’na gidecek olan kurban bayramı turu misafirleri burada alışveriş için serbest zaman alacak; ve serbest zamanın dolmasından sonra Adana’ya dönüş için yola çıkacaklardır. Adana’da otele gidecek olan kurban bayramı turu misafirleri, akşam yemeklerini otelde yiyerek konaklayacaklardır.
5. Gün: Otelde sabah kahvaltısının yapılmasından sonra Mersin’e doğru yola çıkacak olan kurban bayramı turu misafirleri, Mersin’de, Cennet Cehennem Obrukları, Zeus Tapınağı, Dilek Mağarası gezilerini gerçekleştirdikten sonra Kanlıdivane’ye gideceklerdir. Kanlı Divane’de görülecek olan yerler: Kaya Kabartmaları, suçluların içerisine atıldığı Ölüm Çukuru, Ölüm Kulesi, Kiliseler, Mezarlar; ve Kanlı Divane Antik Kenti’nin görülmeye değer diğer yapıları gezilecektir. Kanlı Divane gezisinin tamamlanmasından sonra, Elausia Sebaste Antik Kenti gezilecektir. Burada görülecek olan yerler: Mozaikler, Yer Altı Zindanları, Hamam, Lahit Mezarlar, Agora; Anfi Tiyatro’dur. Buranın da gezilmesinin tamamlanmasından sonra Kız Kalesi’ne gidilecektir. Kız Kalesi’nde tekne bulunmadığı takdirde, panoramik gezi gerçekleştirilebilmektedir. Kız Kalesi gezisinin de tamamlanmasından sonra Adana’ya dönecek olan Kilikya turu misafirleri, otelde akşam yemeklerini yiyerek konaklayacaklardır.
6. Gün: Otelde sabah kahvaltısının yapılmasından sonra Kurban bayramı turu misafirleri yola çıkacak, ve Konya’ya hareket edeceklerdir. Konya’da görülecek olan yerler şu şekildedir: İnce Minare, Mevlana Müzesi… Mevlana Müzesi’nin gezilmesinden; ve türbelerin görülmesinden sonra serbest zaman alacak olan Kilikya turu misafirleri, belirlenen serbest zamanın sonunda ise, kurban bayramı turuna veda ederek İstanbul’a dönüş yolculuğuna başlayacaklardır.
Kurban bayramı turu ücretine dahil edilmeyen hizmetler: tur programı içerisinde ekstra olarak belirtilen harcamalar, öğle yemekleri, yemeklerin yanında alınacak olan içecekler; ve özel harcamalardır. Kurban bayramı turları dahilinde organize edilen Kilikya turu için belirlenen ortalama kişi başı ücret: 588 TL’dir.

ets günübirlik kurban bayramı turları,klikya turu,ets kilikya turu,kurban bayramı günübirlik gezi,günübirlik turlar istanbul çıkışlı,ets izmir çıkışlı turlar kilikya
2.134 okunma

YORUMLAR