İstanbul Çıkışlı Şeker Bayramı Batı Karadeniz-Sinop Gezisi (Bamtur)

Bamtur Batı Karadeniz-Sinop Turu (4 gece 5 gün)/Uğurlu Konakları/Şeker Bayramı

1. Gün: Şeker bayramı turları kapsamında düzenlenen Batı Karadeniz Sinop turunun birinci günü, tur misafirlerinin, belirlenen saatlerde belirlenen noktalardan alınarak, şeker bayramı turunun başlatılması ile gerçekleşecektir. Tur misafirlerinin buluşma noktaları şu şekilde belirlenmiştir: 21.00 Yenibosna Londra Kamping, 22.00 Beşiktaş yıldız cami önü, 23.00 Kadıköy Eski Salıpazarı otoparkı önü, 00.30 İzmit Halkevi karşısı… Tur misafirlerinin belirtilen saatlerde belirlenen noktalardan alınmalarının sonrasında, Bolu, Tosya, Boyabat istikametinden, şeker bayramı turu rehberinin bilgilendirici anlatımları ve otobüs içi ikramlar ile birlikte, Sinop’a doğru bir yolculuk gerçekleştirilecektir.<!–adsense–>

2. Gün: Sabah saatlerinde Sinop’a ulaşıldığında, ekstra sabah kahvaltısı alınacaktır. Kahvaltı sonrasında Sinop Limanı yolu izlenerek Sinop Kalesi’ne gidilecek; kale ile birlikte kale surları görülecektir. Bunun sonrasında ise, Kotra sanatının tanınması amacı ile bir kotra atölyesine gidilecektir. Deniz kenarındaki restourantlardan bir tanesinde alınan balık menülü öğle yemeği sonrasında, Tarihi Sinop Ceza Evi gezilecektir. Gün sonunda ise Sinop’tan ayrılınacaktır; ancak Sinop’tan ayrılmadan önce Hamsiloz Fiyordu’na gidilecek; Sinop’a son bir bakış atılarak bir fotoğraf çekimi molası verilecektir. Sinop’tan ayrılan tur misafirleri Boyabat , Taşköprü İstikametinden Kastamonu’ya geçecek; ve burada otele yerleşerek akşam yemeği yiyip konaklayacaklardır.

3. Gün: Otelde yapılacak sabah kahvaltısı sonrasında Araç yaylalarına gidilecektir. Sıragömü, Fındıklı ve Gölcük yaylalarında doğallığını yitirmemiş ahşap evlerin izlenmesi, kısa bir doğa yürüyüşü; ve bir çay içim molası verildikten sonra, Araç yaylalarından ayrılınarak Kastamonu’ya gelinecektir. Kastamonu’da ilk olarak Vedat Tek Kültür Merkezi gezilecektir. Kültür Merkezi içerisinde yer alan Cumhuriyet Evi’ndeki tarihi eşyaların görülmesinin sonrasında, Kültür Merkezi içerisinde yer alan restaurantta öğle yemeği yenilecek; ve öğle yemeğinin sonrasında da Nasrullah Cami, Nasrullah Meydanı, Şerife Bacı Anıtı, Münire Medresesi, Liva Paşa Konağı ve Etnografya Müzesi gezilecektir. Şeyh Şabanı Veli türbesi ziyaretinin de ardından Saat Kulesi ve Kastamonu Kalesi panoramik olarak görülecek, otele gidilerek akşam yemeği yenilecek; sonrasında da konaklanacaktır.

4. Gün: Otelde gerçekleştirilecek sabah kahvaltısı sonrasında yola çıkılarak Safranbolu’ya gidilecektir. Safranbolu’da ilk olarak Hıdırlık Tepesi’ne gidilecek; ve Safranbolu’ya yukarıdan bir bakış atılacaktır. Hıdırlık Tepesi’nde Safranbolu hakkında şeker bayramı turunun rehberi tarafından verilen bilgilerin alınmasının ardından ise Safranbolu gezilmeye başlanacaktır. Köprülü Mehmet Paşa’nın yaptırdığı cami ve caminin bahçesinde yer alan güneş saati ilk olarak görülecektir. Cinci Hanı ve Hamamı, Kaymakamlar Konağı, İzzet Mehmet Paşa Cami gibi yerlerin gezilmesinden sonra öğle yemeği yenilecek; öğle yemeğinin ardından da Arasta Çarşısı gezilecektir. Lokum Mağazası gezilecek; ve burada alışveriş yapma olanağı, Bamtur şeker bayramı turu misafirlerine tanınacaktır. Lokum Mağazası’nda izlenecek slayt gösterisi sırasında Bamtur ikramı olan çayların da içilmesinin ardından Yörük Köy’e gidilecektir. Yörük Köy’de gezilecek olan yerler Eski Çamaşırhane, Sipahioğlu Konağı ve Köy Pazarıdır. Buralardaki gezilerin tamamlanmasının ardından otele dönülecek, akşam yemeği yenilerek konaklanacaktır.

5. Gün: Otelde yapılacak olan sabah kahvaltısı sonrasında Amasra’ya hareket edilecektir. İlk olarak Bakacak Tepesi’nden Amasra izlenecek; sonrasında ise Amasra Bamtur şeker bayramı turu misafirlerine gezdirilmeye başlanacaktır. Amasra Kalesi, Fatih Cami, Kilise Şapeli, Boztepe, Sormagir Mahallesi, Çakıcılar Çarşısı, panoramik olarak Tavşan Adası… Gezilecek yer listesinin tamamlanmasının sonrasında öğle yemeği yenilecektir. Öğle yemeği sonrasında Devrek’e doğru bir hareket gerçekleştirecek olan şeker bayramı turu misafirleri bir baston atölyesine giderek baston yapımı hakkında bilgi alacaklardır. Sonrasında ise şeker bayramı turu tamamlanacak; ve İstanbul’a dönüş yolculuğu başlayacaktır.

Tur Ücreti:

Şeker bayramı turları çerçevesinde düzenlenen Batıkaradeniz Sinop turunun kişi başı belirlenen ücreti 479 TL’dir. Ücrete dahil edilmeyen hizmetler ise: Törük Köyü gezi ücreti, rehberlik hizmerleri ve müzelerle ören yerlerine giriş ücretleridir; ve bu ücretlerin ortalama değeri 90 TL olarak belirtilmiştir.

bayramda istanbul sinop yolu,günübirlik sinop turu,karadeniz turu sinop çıkışlı,2012 şeker bayramı istanbulda gezi,istanbuldan sinop turları,istanbuldan batı karadeniz turları sinop şeker bayramı
etiketler:, , ,
3.053 okunma

YORUMLAR