İstanbul Çıkışlı Ayvalık-Bozcaada-Çanakkale Turu – 23 Nisan Özel (Bamtur)

Tur misafirlerimiz, belirlediğimiz saatlerde belirlediğimiz noktalardan alınacak; ve turumuzun startı verilecektir. 21:00Yeni Bosna Londra Camping (Kültür üniversitesi yanı, Koçtaş karşısı), 22:00 Beşiktaş Yıldız Cami, 23:00 Kadıköy Eski Salıpazarı otoparkı, 23:30 Çayırova Mc, 24:00 İzmit Halk evi (Asya otel) karşısı. Belirlediğimiz noktalardan turumuza katılacak olan misafirlerimizi aldıktan sonra, Bursa, Balıkesir, Burhaniye istikametinden Ayvalık’a doğru yol almaya başlıyoruz.

İstanbul Çıkışlı Ayvalık-Bozcaada-Çanakkale Turu – 1 gece konaklamalı  23 Nisan Özel (Bamtur)
2. Gün: Sabah bir serbest kahvaltı molası veriyoruz; ve sonrasında da Geyikli İskelesi’ne doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Geyikli İskelesi’nde Bozcaada’ya doğru hareket edeceğiz. Sahilde bize bir serbest zaman veriliyor. <!–adsense–>Bu serbest zamanda bizi Bozcaada’ya götürecek olan feribotu bekliyoruz. Ve feribotumuz geldiğinde, yarım saatlik bir yolculuk ile Bozcaada’ya ulaşıyoruz. Bozcaada’da Ayazma Plajı’nı, rüzgar değirmenlerini; ve Mermer Burnu’nu görüyoruz. Sonrasında ise Göztepe’ye çıkarak burayı panaromik bir şekilde izliyoruz. Ardından Sualtı Müzesi ve Ceneviz Kalesi’ni de gezerek, Ege balıklarını tadabileceğimiz bir balık restouranta gidiyor ve öğle yemeğimizi yiyoruz. Öğle yemeği sonrasında, isteyen tur misafirlerimiz adada, ılık tüzgar ve sahil eşliğinde yürüyüş yaparken; dileyen misafirlerimiz de Ayazma Plajı’nda deniz keyfi yaşayıp güneşlenecekler. Ve bu süre dolduğunda da, Bölgedeki köylü kadınların yapmış oldukları domates reçeli alışverişi yapılacak; alışverişin de ardından deniz kenarında yudumlanacak çaylar sonrasında feribota binilerek otelimize gidip, akşam yemeğini yiyerek konaklayacağız.
3. Gün: Otelimizde sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Kaz Dağları’nı izlediğimiz yol boyunca ilerleyerek Assos’a geliyoruz. Bizans döneminin psikoposluk merkezi olan Assos, Behram Köyü’nde Aristo’nun felsefe okulunu da açarak, felsefe eğitimi verdiği yer olarak bilinmektedir. Assos’ta, Surlar Athena Tapınağı, Akropol, Banyo Odaları, Sarnıçlar, ve Anadolu’nun en büyük Nekropolünü geziyoruz. Bu gezilerimizin sonrasında ise, Assos Köyü içerisinde, tur misafirlerimize serbest zaman verilecektir. Assos’ta geçirilmesi gereken zaman tamamlandıktan sonra ise, Ezine üzerinden Truva’ya geçilecektir. Truva, tarihte, Doğu ile Batı arasında gerçekleşen ilk savaşın konusu olmuş bir bölgemizdir. Truva 5000 yıllık bir tarihe sahiptir; ve bu tarih içerisinde tam olarak 9 sefer yakılıp yıkılmış, sonrasında da yeniden kurulmuştur. Truva’da gezeceğimiz yerler arasında Sunak, Rampalı Kapı, İçiçe geçmiş surlar, Tiyatro, Hamam, Odeon, ev çeşitleri ve gerçeğe uygun olarak tasarlanmış olan tahta atı görüyoruz. Daha sonrasında ise, Çanakkale’ye doğru yola çıkıyoruz. Çanakkale yolu üzerinde, Çimenlik Kalesi ve Kilitbahir’i dışarıdan panaromik olarak görüyoruz. Daha sonra ise, Çanakkale’den feribota binerek Eceabat’a geçiyoruz. Eceabat’ta önce öğle yemeklerimizi yiyerek karnımızı doyuruyor; sonra ise, Çanakkale şehitler abidesine gidiyoruz. Burada gerçekleşen savaşta şehit olan 253.000 askerimizin anısını canlandırmayı amaç ediniyoruz. Buradan ayrıldıktan sonra ise, 57. Alay şehitliğine gidiyoruz. Burada, 57. alayın tüm askerlerinin şehit olduğunu öğreneceğiz. Şehitlik gezilerimizin ardından ise Conk Bayrı’na çıkıyoruz. Buradan bölgeyi panaromik olarak görme şansına erişiyoruz. Daha sonra ise yola çıkıyor; ve Keşan üzerinden Tekirdağ’a geçiyoruz. Burada Tekirdağ köftesinin tadına bakıyoruz. Köftelerimizi yedikten sonra ise İstanbul yolundan devam ederek, İstanbul’a 22:00 – 23:00 saatleri arasında dönüyor; tur misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyor; ve turumuzu sonlandırıyoruz.

Tur ücretimize dahil olan hizmetlerimiz: otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama, bir sabah kahvaltısı ve bir akşam yemeği, gidilecek olan yerlere ulaşım, otobüs içerisinde yapılacak olan tüm ikramlar; ve tur programımız dahilinde belirtilmiş olan tüm çevre gezileri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.