Cafe Tur İstanbuldan Kapadokya Gezisi

İstanbuldan Kapadokyaya düzenlenecek olan Cafe Tur Kapadokya turu için gerekli bilgileri alabileceğiniz bu yazımızda, fiyatlarımız ve gezilecek yerler hakkında bilgilendirileceksiniz:

Cafe Tur Kapadokya Gezisi 17-20 Şubat 2011

<!–adsense–>1. Gün: İstanbul’dan Kapadokya yöresine gidecek olan değerli misafirlerimiz ile, kalkış noktalarında buluşarak, Aksaray’a doğru hareketimize başlıyoruz.
2. Gün: Yol üzerinde, ücrete dahil edilmeyen bir extra kahvaltının ardından, Aksaray – Nevşehir yolu üzerindeki, Selçuklu dönemine ait bir yer olan Ağzıkara Han Kervansaray’ı gezdirilecek; ve sonrasında ise, konaklama yapılacak olan otelimize doğru yolculuğumuz devam edecek. Otele yerleşmenin ardından, yol yorgunluğunuzu atabilmeniz için, kısa bir dinlenme zamanı tanındıktan sonra, Göreme’ye hareket başlıyor. Burada, Göreme Açık Hava Müzesini gezerek, kiliseler, mutfak, kiler, yemekhane gibi yerleri dolaşacaksınız. Sonrasında ise, panoramik bir Ürgüp turu yapacaksınız. Ardından da, Kapadokya bölgesinin en meşhur yapıları olan şapkalı peri bacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz, Üçgüzeller bölgesine götürüleceksiniz. Bu bölgede aynı zamanda, Kapadokyayı panoramik olarak görme şansına erişeceksiniz. Çekilecek olan fotoğraflar ve doğa yürüyüşleri için tanınacak olan serbest zamanın ardından ise, Mustafapaşa Köyü’nü göreceksiniz. Bu bölgede Rum mimarisini en iyi şekilde tanırsınız; ve aynı zamanda burası, Asmalı Konak dizisinin çekilmiş olduğu yerdir. Sonrasında ise, Uçhisar bölgesini gezerek, Uçhisar kale gezisi yapıp; kalenin fotoğraflarını dilediğiniz gibi çekebilirsiniz. Ardından ise, yöreye ait baharatların da satıldığı halk pazarında size verilecek olan serbest zaman ardından yapacağınız doğal taşların işlendiği Onxy atölyesini gezdikten sonra, otelinize geri döneceksiniz.
3. Gün: Otelde yapılacak olan sabah kahvaltısının ardından, Çavuşin Ören Yerini gezeceksiniz. Buradan da çok başlı peri bacaları; ve keşiş hücrelerinin bulunduğu, Paşabağı’nda fotoğraf molası vereceksiniz. Buradan da Devrent Vadisini gezeceksiniz. Devamında ise, çanak çömlekleri ile ünlü Avanos’a yapacağınız bir yolculuk sizi bekliyor. Avanos’ta dilerseniz alışveriş de yaptıktan sonra, Hacıbektaş ziyaretine sıra geliyor. Hacıbektaş dönüşünde halı atölyelerinin ziyareti ile, bugünkü turumuzun da sonuna gelmiş bulunuyoruz.
4. Gün: Kahvaltı sonrasında otelden ayrılarak, Derinkuyu yeraltı şehrine gideceksiniz. Ihlara Vadisi ve kiliselerin gezilmesinin ardından ise, Tuz Gölü ziyareti ile, turumuzu tamamlamak üzere, Bolu – İstanbul yolu üzerinden İstanbul’a dönerek turumuzu tamamlıyoruz.

günübirlik turlar 2011,günübirlik turlar izmir 2011,cafe tur kapadokya,cafe tur kapadokya turu,izmir günübirlik turlar 2011,kapadokya turları cafe tur
etiketler:, ,
3.702 okunma

YORUMLAR