Bayramda Ankara Çıkışlı Midyat`dan Hatay`a Gap Turu – Ayakizi

1. Gün: Akşam saat 21:00’da Atatürk Lisesi önünden gerçekleştirilecek olan buluşma ile, Midyat’tan Hatay’a Gap turuna başlanacaktır.
2. Gün: Sabah saatlerinde verilecek olan kahvaltı molasının sonrasında yolculuğa devam edilerek Mardin’e gidilecektir. Mardin’de ilk olarak Deyr-ül Zeferan Manastırı gezilecektir. Daha sonra ise Mardin merkeze gidilecek ve şehir merkezi gezilecektir. <!–adsense–>Mardin’de gezilecek olan yerler: Abbaralı Sokaklar, Çarşı, Bakırcılar Çarşısı, Pazar, Ulu Cami, Bedesten, Postane Binasi, Şerefiye Camisi, Ara Sokaklar, Kasımiye Medresesi ve Mardin evleri… Belirtilen yerlerin bazıları dışarıdan, bazıları ise içeriden gezilecektir. Otele gidildikten sonra bir akşam yemeği yenilecek; sonrasında Mardin’i gece görmek amacı ile bir kısa gezinti yapılacak; ve otele geri dönülerek burada konaklanacaktır.
3. Gün: Sabah kahvaltısı otelde yapılacak; ve sonrasında şeker bayramı turuna Midyat yolculuğu ile devam edilecektir. Midyat’taki çarşıda verilecek olan kısa moladan sonra ise Batman Hasankeyf’e gidilecektir. Hasankeyf’te, tüneller, saraylar, kale, El – Tızk Cami, kayaya oyulmuş mezarlar, Taş Köprü, Hazine Tepesi gibi yerler gezilecek; ve buraların fotoğraflarını çekmek için fırsat bulunacaktır. Daha sonra ise Raman Dağının eteklerinde yer alan petrol kuyularına gidilecek; ve burada, petrol çıkarılmasını sağlayan son at başları ile fotoğraf çekilecektir. Sonrasında ise Batman’dan geçerek Malabadi Köprüsü’ne gidilecektir. Malabadi Köprüsü üzerinde bir yürüyüş gerçekleştirildikten sonra akşam üzeri Diyarbakır’a geçilecektir. Diyarbakır’da Cahit Sıtkı Tarancı Evi ve Ulu Cami gezilecektir. Ardından da Kale Burcu’na çıkılacaktır. Daha sonra otele gidecek olan şeker bayramı turu misafirleri, akşam yemeklerini otelde yiyerek konaklayacaklardır.
4. Gün: Otelde yapılacak olan sabah kahvaltısından sonra, şeker bayramı turu misafirleri birbirleri ile bayramlaşacak; ve daha sonra otel ile Diyarbakır’dan ayrılınacaktır. Atatürk Barajı’nı görebilmek adına seyir terasına gidilecektir. Atatürk Barajı’nın izlenmesinin ardından da şeker bayramı turu Adıyaman ile devam edecektir. Adıyaman’da gezip alışveriş yapacak olan şeker bayramı turu misafirleri, öğle yemeklerini de yedikten sonra Kahta ilçesine gideceklerdir. Kahta’daki otellerine yerleşecek olan şeker bayramı turu misafirleri akşam yemeklerini yiyerek konaklayacaklardır.
5. Gün: Sabaha karşı 03:00 – 04:00 saatleri arasında güneşin doğuşunu izlemek üzere minibüslere binilerek Nemrut Dağı’na çıkılacaktır. Gezilecek olan yerler: Anıt Heykeller, Doğu Terası Tören Alanı, Töreni anlatan taş oymalar, Tören yolu, Rahip kabartmaları, Batı terasında yarım kalmış olan heykellerin görülmesi ve burada dileyenlerin fotoğraf çekmelerinden sonra, Arsemia kentine gidilecektir. Karakuş Tümülüsü ve Cendere Köprüsü gezilerinin ardından otele geri dönülerek kahvaltı yapılacaktır. Kahvaltı sonrasında da otelden ayrılacak olan şeker bayramı turu misafirleri Şanlıurfa’ya doğru yollarına devam edeceklerdir. Şanlıurfa’ya gidildiğinde ilk olarak otele yerleşilerek kısa bir süre dinlenilecek ve daha sonra Eyüp Peygamber’in işkence çektiği makam ziyaret edilecektir. Daha sonra ise Harran’a gidilecektir. Harran’da akşam yemeği yenilecek, ve sıra gecesine katılınacaktır. Ancak Harran’da öncelikle bir gezi yapılacak ve Harran Üniversitesi konik çatılı evler; ve Harran Höyüğü gezilecektir. Harran’da şeker bayramı turu misafirlerine verilecek olan serbest zamanda isteyen kişiler dinlenecek; isteyenler de fotoğraf çekerek alışveriş yapabilme imkanı bulacaklardır. Konik çatılı evlerden birinde gerçekleşecek olan akşam yemeği ve sıra gecesinin sonrasında otele dönülerek konaklanacaktır.
6. Gün: Otelde sabah kahvaltısı yapıldıktan sonra Şanlıurfa’da gezilecek olan yerlerin listesi şu şekildedir: Rizvaniye Camisi, Balıklı Göl, Hz. İbrahim’in doğruğu mağara, Gümrük Han, Çarşı, Bedesten… Gümrük Han’da şeker bayramı turu misafirlerine dinlenmeleri için serbest zaman verilecektir. Belirlenen yerlerin gezilmesinden sonra ise Birecik’e doğru şeker bayramı turuna devam edilecektir. Birecik’te kelaynak kuşlarının koruma alanı gezilecek, ve daha sonra Gaziantep merkeze gidilecektir. Gaziantep’te kale ve çarşıların gezilmesinden sonra otele gidilerek yerleşilecek, akşam yemeği yenilerek konaklanacaktır.
7. Gün: Otelde sabah kahvaltısı yapılacak, ve sonra Zeugma Mozaik Müzesi’ne gidilecektir. Müzenin gezilmesinin ardından Gaziantep’te kısa bir gezinti yapılacak; ve Hatay’a geçilecektir. öncelikle Habib Neccar Camisi gezilecektir. Daha sonra şeker bayramı turu misafirlerine Uzun Çarşı’da serbest zaman verilecek; ve ardından da Harbiye Şelaleleri’ne gidilecektir. Harbiye Şelaleleri’nin resimlerini çekerek, buradaki ipekçilerde ve defne sabunu satan yerlerde kısa molalar verilecektir. Şelale kenarında bir restoranda akşam yemeğinin de yenilmesinin ardından konaklamak için otele gidilecektir.
8. Gün: Otelde sabah kahvaltısının yapılmasından sonra Haroon Kabartması ve St. Pierre Kilisesi gezilecektir. Arkeoloji ve Mozaik Müzesi’ne de gidilmesinden sonra Hatay’dan ayrılacak olan şeker bayramı turu misafirleri, Ankara’ya dönüş yolculuğuna başlayarak; 23:30 civarlarında şeker bayramı turuna son verilecektir.
Bayramda Midyat’tan Hatay’a Gap turunun kişi başı ücreti 799 TL’dir. Belirlenen fiyata dahil olmayan hizmetler ise şu şekildedir: öğle yemekleri ve yemeklerde alınacak olan içecekler…

bayramda ankara çıkışlı turlar,jolly tur H ATAY ÇIKIŞLI,ankara çikişli bayramda günlük turlar,hatay turları,ankara hatay tur,Ankara çıkışlı konaklamalı hatay turu
1.997 okunma

YORUMLAR