Ayvalık Assos Bozcaada Turu – 23 Nisan Özel – Grand Temizel (Bamtur)

Bamtur İstanbul Çıkışlı 23 Nisan Özel Ayvalık Assos Bozcaada Turu

1. Gün: Tur misafirlerimizi, belirlediğimiz saatlerde belirlediğimiz noktalardan alarak, turumuzu gerçekleştirmeye başlayacağız. 21:00 Yeni Bosna Londra Camping (Kültür üniversitesi yanı, Koçtaş karşısı), 22:00 Beşiktaş Yıldız Cami, 23:00 Kadıköy Eski Salıpazarı otoparkı, 23:30 Çayırova Mc, 24:00 İzmit Halk evi (Asya otel) karşısı… Misafirlerimizin tamamını bu noktalardan aldıktan sonra, turumuz için, Bursa, Balıkesir, Burhaniye üzerinden yolculuğumuza başlayacağız.<!–adsense–>

2. Gün: Sabah yolda, serbest sabah kahvaltımızı aldıktan sonra, Bozcaada’ya gitmek için Geyikli İskelesi’ne geçiyoruz. Geyikli İskelesi’nden bizi alarak Bozcaada’ya götürecek olan feribotu beklediğimiz sürede bize verilen serbest zamanı değerlendirmek üzere çay ya da kahvelerimizi içiyoruz. Feribotumuz bizi almak için Geyikli İskelesi’ne geldiğinde ise, yarım saatlik bir yolculuk sonrasında Bozcaada’ya varmanın keyfini yaşıyoruz. Bozcaada’da göreceğimiz yerler ilk olarak Mermer Burnu, Ayazma Plajı ve Rüzgar Değirmenleridir. Bu noktalara düzenlediğimiz gezimizi tamamladıktan sonra Göztepe’ye çıkıyor; ve bölgeyi panaromik olarak yukarıdan izliyoruz. Buradan sonra ise gezilecek yerler sırasını Ceneviz Kalesi ve Sualtı Müzesi almaktadır. Buraları da gezdikten sonra, Ege denizinin muhteşem balıklarından tatmak üzere bir balık restoranta gidiyoruz. Öğle yemeği için bizlere verilen serbest zamanın sonrasında, tur misafirlerimiz, dilerlerse sahil boyunca, Bozcaada rüzgarı ile yürüyüş yapabilme şansına sahip oluyorlar; isteyen tur misafirlerimiz de Ayazma Plajı’nda denize girmenin keyfini; ve güneşlenmenin mutluluğunu yaşıyorlar. Daha sonra ise, yapacağımız şeyler sıralamasında, köylü kadınların yapmış oldukları meşhur domates reçeli ile şarap alışverişi yer almaktadır. Alışverişlerimizi tamamladıktan sonra sahile geri dönüyor, çaylarımızı yudumluyor; bizi Bozcaada’ya getiren feribotumuza biniyor; ve otelimize geçiyoruz. Otelimize yerleşiyor, akşam yemeğimizi yiyor; ve burada konaklıyoruz.
3. Gün: Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısının sonrasında, Antik çağın en önemli kültür merkezlerinden bir tanesi olan Bergama’ya doğru yola çıkıyoruz. Pergamin antik kentini dolaşırken gezecek olduğumuz yerler arasında, Dyonisios Tapınağı, Akropol, Anfi Tiyatro, Zeus Sunağı, Skolastik Hamam, Kutsal Alan, Nekropol ve Agora’dır. Bu noktalardaki gezilerimizi tamamladıktan sonra, bizim için verilen serbest zamanı, öğle yemeğimizi yiyerek değerlemndiriyoruz.  Öğle yemeğinin sonrasında ise, Antik dönemin ilk sağlık merkezlerinden bir tanesi olan, insanların müzik aletleri ve su sesi ile ilk tedavi edildiği yer; hamam ve anfi tiyatro ile de süslenmiş olan asklepeion antik kentini dolaşmaya başlıyoruz. Asklepeion antik kentinde, bu bölgeden çıkartılan onyx taşlarının işlenerek şekillendirildiği onyx atölyesini görüyor; ve bilgi almak isteyen tur misafirlerimiz için bu konuda bilgi alma olanağı sunuyoruz. Atölyemizi de dolaştıktan sonra Ayvalık’a doğru hareketimizi gerçekleştiriyoruz. Önceki zamanlarda Cunda olarak anılan; şimdiki adı ile Alibey olan adayı ziyaret ediyoruz. Adada bulunan 8 adet kiliseden, günümüze kadar başarılı bir şekilde korunarak gelmiş olan Taksiryannis Kilisesi’ni ziyaret ediyor; ve sonrasında da arnavut kaldırımlarında yürüyoruz. Yapmış olduğumuz yürüyüş sırasında görmüş olduğumuz Rumlardan kalma taş evleri gördüğümüzde ise, adeta büyüleniyoruz. Daha sonra ise, sıra, güneşin batışını izlemeye geliyor. Bunun için de tüm Ayvalık adalarına hakim olan yüksek bir nokta, Şeytan Sofrası’na çıkıyoruz. Burada önce, demir bir kafes içerisinde korunmakta olan, ve şeytanın ayak izi olduğu öne sürülen yeri görüyor; sonrasında ise, Midilli Adası ve Ayvalık koylarının muhteşem görüntüsü eşliğinde çaylarımızı içiyor; fotoğraf çekimlerimizi gerçekleştiriyor; bu sırada da güneşin batışını izlemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Daha sonra ise otelimize gidiyor; ve yemeğimizi yiyerek konaklıyoruz.
4. Gün: Otelimizde açık büfe sabah kahvaltımızı yapıyor; ve sonrasında, Assos’a doğru hareket ederek, Kazdağlarının muhteşem manzarası eşliğinde yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Assos’ta, Aristo felsefe okulu açmıştır, aynı zamanda da Bizans imparatorluğu dönemine ait psikoposluk merkezidir. Assos’ta gööreceğimiz yerler arasında, Athena Tapınağı, Sunak, Surlar, Sarnıçlar, Akropol, Banyo Odaları ve Anadolu’nun en etkileyici Nekropolünün gezilmesi işlemlerini tamamlayarak, Assos’u bir de kendi istediği gibi gezmek isteyen tur misafirlerimiz için serbest zaman olanağı sunuyoruz. Sonrasında ise, Ezine Köyü üzerinden Truva’ya geçiyor; ve tarihte, Doğu ile Batı arasında yaşanan savaşlara konu olmuş olan bu bölgeyi dolaşmaya başlıyoruz. Tarihte var olduğu 5000 yıl içerisinde 9 sefer yakılıp yıkılmış, ancak her seferinde de aynı yere yeniden inşa edilmiş olan bölgeyi görüyor ve geziyoruz. İç içe geçmiş olan surlar, rampalı kapılar, sunak, hamam, tiyatro, ev çeşitleri ve odeon ile gerçeğine uygun olarak yapılan tahta atı da gördükten sonra, Çanakkale’ye doğru olan yolculuğumuza başlıyoruz. Yolculuğumuz sırasında, Kilitbahir ve Çimenlik Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Çanakkale’ye ulaştığımızda ise, feribot ile Eceabat’a geçiyoruz. Eceabat’a ulaştığımızda ise, ilk yapacağımız şey, öğle yemeğimizi yemek için aldığımız serbest zaman oluyor. Serbest zamanın dolmasından sonra şehitlik bölgesi Abide ve Kabatepe’yi ziyaret ediyor; ve daha sonra İstanbul’a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. İstanbul’a ulaştığımız saatlerde, tur misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyor; ve turumuzu sonlandırıyoruz.
Tur ücretimize dahil olan hizmetlerimiz: otelimizde iki gece konaklama, iki sabah kahvaltısı ve iki akşam yemeği, programda belirtilen tüm çevre gezileri, otobüsümüz içerisinde sizlere yapacağımız sınırsız ikram.
Tur ücreti 266 TL’dir, kredi kartı çekimleri ve taksitli ödemelerde fiyat değişmektedir.

bamtur 23 nisan turları,konya ayvalık bozcaada turu,grand temizel assos,eskisehir bozcaada gunubirlik,bamtur bozcaada turu,23 nisan bozcaada turları 2013
etiketler:, ,
1.436 okunma

YORUMLAR