Ankaradan Kurban Bayramı Kapadokya Turu (Ayder)

1. Gün: Kurban bayramı turu dahilinde Kapadokya turuna katılmak isteyen kurban bayramı turu misafirleri, sabah saat 07:30’da belirtilen noktada buluşacak; ve Kapadokya Hacıbektaş turu için Kapadokya’ya doğru yola çıkacaklardır.
İlk olarak Ihlara Vadisi’ne gidilecektir. Öğle yemeği molası verilecek, ve daha sonra da, hem Ihlara Vadisi gezilecek; hem de muhteşem doğal güzelliklerin keyfi çıkarılacaktır. <!–adsense–>Ihlara Vadisi’ni ziyaret etmek için 380 basamak inilecektir. Ihlara Vadisi ziyaretinin tamamlanmasından sonra, Kapadokya’nın ünlü yer altı şehirlerinden Kaymaklı, ya da Derinkuyu ziyareti gerçekleştirilecektir. Belirtilen yer altı şehirlerinden bir tanesinin ziyaret edilmesinden sonra ise, akşam yemeği ve konaklama için otele gidilecektir.
2. Gün: Sabah kahvaltısının yapılmasından sonra, ilk olarak Uçhisar Kalesi ziyareti gerçekleştirilecektir. Daha sonra ise Güvercinlik Vadisi’ne gidilecek; ve fotoğraf çekimi için kurban bayramı turu misafirlerine zaman verilecektir. Daha sonra, öğle yemeği için kurban bayramı turu misafirlerine serbest zaman verilecektir. Zamanın dolmasından sonra ise, Göreme Açık Hava Müzesi ziyareti gerçekleştirilecektir. Göreme Açık Hava Müzesi ziyaretinde kaya içerisine oyulmuş olan yerlerin ziyareti yapılacak; daha sonra ise Paşabağ Vadisi’ne gidilerek mantar şeklindeki peri bacaları görülecektir. Burada yapılacak olan yürüyüş ve fotoğraf çekiminin tamamlanmasından sonra ise Dervent Vadisi’ne gidilecektir. Dervent Vadisi’ndeki peri bacalarının şekillerinin bir takım canlılara benzetilmesi sebebiyle Dervent Vadisi’ne Hayal Vadisi ismi de verilmektedir. Belirtilen yerlerin gezilmesinin sonrasında kurban bayramı turu misafirleri Onyx taşı atölyesine gideceklerdir. Burada, kurban bayramı turu misafirlerine, alışveriş için serbest zaman verilecektir. Belirtilen yerlerin gezilmesinden sonra ise, Avanos için kurban bayramı turu yolculuğuna kalındığı yerden devam edilecektir. Avanos’ta, toprak şekillendirilerek çanak çömlekler yapılmaktadır. Avanos’ta da diğer Kapadokya yöresinde olan bölgeler gibi peri bacaları ile karşılaşmak olanaklıdır. Avanos’ta ayrıca, Taş Köprü, Zelve; ve Avanos’taki konakların ziyareti gerçekleştirilecektir. Avanos’ta bulunan konaklar, pek çok diziye ev sahipliği de yapmıştır. Belirtilen tüm yerlerin gezilmesinin tamamlanmasından sonra ise otele gidilerek akşam yemeği yenilecek; ve konaklanacaktır.
3. Gün: Otelde yapılacak olan sabah kahvaltısından sonra Hacı Bektaş-ı Veli’ye doğru yola çıkılacak; gereken molaların da verilmesinin sonrasında bölgeye varış gerçekleştirilecektir. Hacı Bektaş-ı Veli’de ilk olarak Hacı Bektaş Veli Müzesi ziyaret edilecek; daha sonra da Üçler Çeşmesi gezilecektir. Aslanlı Çeşme, Nadar Avlusu, Yemekhane, Hacı Bektaş Veli Türbesi, Meydan Evi, Balım Sultan Türbesi ziyaretleri gerçekleştirilecektir. Hacı Bektaş Veli ziyaretlerinin sonrasında ise Delikli Kaya’ya doğru kurban bayramı turu yolculuğuna devam edilecektir. Delikli Kaya ziyaretinin sonrasında Kırşehir’e gidilerek, Cacabey Medresesi ziyareti gerçekleştirilecektir. Ahi Evran Külliyesi ziyareti de gerçekleştirildikten sonra, kurban bayramı turu rehberinin belirleyeceği saatte Ankara’ya dönüş yolculuğuna başlanacaktır.
Kurban bayramı turları dahilinde düzenlenen Kapadokya turunun belirlenen kişi başı ücreti 430 TL’dir. Ücrete öğle yemekleri; ve diğer yemeklerin yanında alınacak olan içecekler dahil değildir.

kurban bayramında nereye gidilir 2012,kapadokya bayram 2012 günübirlik,ets turlari ramazan bayramikapadokya ramazan bayrami turlari,ıhlara 380 basamak,kapadokya dervent,kapadokya turları
1.802 okunma

YORUMLAR