Ankaradan Haftasonu Turları: Sinop-Erfelek Şelaleleri 3-4 Nisan 2010

Ankaradan haftasonu turu arayanlar için Ayder turizm Sinop- Erfelek Şelaleleri turu hakkında bilgi vermek istedik. Ankaradan diğer haftasonu turları için tıklayın: Ankaradan haftasonu turları

Ayder Turizm Sinop-Erfelek Şelaleleri Turu 3-4 Nisan 2010

Öncelikle site editörü olarak daha önce Ayder Turizm ile Sinop – Erfelek Şelaleleri turuna katıldığımı belirtmek isterim. Turda aklımda en çok yer eden yerler, ünlü Sinop Cezaevi, Hamsilos Fiyordu ve tabii ki şelaleler. <!–adsense–>Doğa yürüyüşü sevenler için bulunmaz bir fırsat olduğunu özellikle vurgulamak istiyorum. Fotoğraf makinenizi alın ve düşünmeden tura katılın.

Ayder Turizm Sinop-Erfelek Şelaleleri Turu Programında Neler Var?

Sabahtan yola çıkıp Sinop’a varılıyor. Öncelikle “Gölge etme başka ihsan istemem” sözünün sahibi filozof Diogenes (Diyojen) M.Ö 413 yılında bu kentte doğduğu için büyükçe bir heykelini göreceksiniz. Sözü neden ve kime söylediğini rehberinizden öğrenirsiniz :)  Sinop Kalesini ve Sinop’un meşhur kotra (tekne) atölyeleri tur programında.

Sinop Cezaevi ise gezinin en farklı yanlarından birisi. Sebahattin Ali’ye Aldırma Gönül Aldırma mısralarını yazdıran hapisane, nice ünlüye durak olmuştur.

Akliman da programda mevcut. Birinici derece sit alanı ilan edilmiş olan Hamsilos Fiyordu da harikulade bir gezi durağı olacak.

Günün sonunda ise otelde konaklama.

2. gün ise Erfeleğe doğru yola çıkılıyor. 28 şelaleden oluşan Tatlıca Takım Şelaleleri, ince dar bir vadi içinde sizleri zorlu ve ıslak bir doğa yürüyüşüne bekliyor. Kayalarda tırmanmayı göze alamayanlar aşağıdaki büyük şelalenin orada bekleyip, oldukça yüksekten akan şelalenin manzara eşliğinde fotoğraf çektirebilir ve keyifli yolculuğa çıkanları bekleyecekler.

Sonra dönüş yolu  üzerinde Kastamonu var.  Şerife Bacı Anıtı, Saat Kulesi, Nasrullah Külliyesi, Liva Paşa Konağı ile (Etnografya Müzesi) dönüş yolculuğuna başlanılıyor.

Ayder Turizm Sinop-Erfelek Şelaleleri Turu 3-4 Nisan 2010 Fiyatları

İki kişilik odada kişi başı : 250.00 TL

Tek kişi : 280.00 TL

3 kişilik odada kişi başı : 245.00 TL

7-12 yaş : 220.00 TL

4-6 yaş : 100.00 TL

03 yaş ücretsiz

YORUMLAR

4 Yorum Yapılmış

  1. oğlum ve ben gittim süper biyer 03 yaşında

  2. herşey çok güzelde fiyatlar uçmuş………. bu fiyata kim gidebilirki…..turların fiyatları biraz her bütçeye uygun olması gerek diye düşünüyorum.

  3. erfelek şelalesi doga harıkassı….2kez gıttım…yolu kotu…kuzu cevırme nefıstı….şelalenın sularının içinden yukarıya tırmanıyorsun….tehlıkesız doga yuruyusu….herkese tavsıye ederım…inşallah yine giderim….

  4. Ben sinopluyum. ve gurur duyuyorum kendimle şehirde aslında bir çok gezilecek yer var ama merkezde kaçınılmaz bir güzellik var bence gitmelisiniz