Ankaradan Haftasonu Bursa-Cumalıkızık-Mudanya Turu (Ayder Turizm)

1. Gün: Bursa – Cumalıkızık Turu için tur misafirlerinin toplanma yerleri ve buluşma saatleri şu şekildedir: Atatürk Lisesi önü 07:00, Ümitköy Galeria önü 07:30… Belirtilen noktalarda gerçekleştirilen buluşmanın sonrasında Bursa’ya doğru hareket edilecektir. Bursa yolculuğu sırasında, ilk olarak, yol üzerinde, Uludağ’ın eteklerine kurulmuş olan Cumalıkızık Köyü ziyaret edilecektir. Cumalıkızık, Osmanlıyerleşim birimleri arasında yer almaktadır. <!–adsense–>Cumalıkızık Köyü, Osmanlı kır mimarisinin en güzel örneklerini bünyesinde barındırmaktadır. Cumalıkızık Köyü’nün tarihi sokaklarında dolaşarak, tarihi evleri, çeşmeleri, camileri; ve hamamı görme şansına erişilecektir. Osmanlı’dan bir dönem esintisi yaşandıktan sonra ise, Bursa yolculuğuna, kalınan yerden devam edilecektir. Bursa’da ilk olarak, panoramik bir şekir turu gerçekleştirilecektir. Panoramik gezinin sonrasında ise, öğle yemeği için, tur misafirlerine serbest zaman verilecektir. Öğle yemeğinde, Bursa’nın yöresel yemekleri, köfte; ya da iskender yiyebileceksiniz. Öğle yemeğinin ardından ise, Ulu Cami gezilecek; Ulu Cami gezisinin ardından da Koza Han görülecektir. Koza Han’da, alışveriş için serbest zaman tur misafirlerine verilecektir. Alışverişin sonrasında Yeşil Türbe, Yeşil Cami gezilerek ziyaret edilecek; ve daha sonra da Tophane Parkı gezilecektir. Tophane Parkı’nın içerisinde yer alan, Osman Bey, Orhan Bey’in türbeleri, saat Kulesi; ve İstiklal Şehitleri Anıtı da görüldükten sonra, otele gidilerek yerleşilecektir. Akşam yemeği ve konaklama, otelde gerçekleştirilecektir.
2. Gün: Otelde yapılacak olan sabah kahvaltısının sonrasında, Siye Kasabası’na gidilecek; ve mümkün olduğu kadar korunabilmiş olan Rum evleri görülecektir. Siye Kasabası’nın sokakları gezilecek, Mudanya Mütarekesi’nin imzalandığı yalı olan Mutareke Evi ziyaret edilecektir. Mudanya Mutarekesi, tarihin önemli anlaşmalarından bir tanesidir. Bursa – Cumalıkızık turunda sırayı, Trilye Kasabası alacaktır. Trilye Kasabası’nda, önce bir öğle yemeği yenilecek; sonra da kasabayı gezmek, zeytin; ve zeytinyağı alışverişi yapmak için tur misafirlerine serbest zaman verilecektir. Serbest zamanın dolmasının ardından, tur misafirleri, belirlenen noktada buluşarak, Ankara’ya dönüş yolculuğuna başlayacaklardır.
Bursa – Cumalıkızık turunun belirlenen ortalama ücreti 220 TL’dir. Ücrete, öğle yemekleri, müze ve ören yeri giriş ücretleri, yemeklerin yanında alınacak olan içecekler dahil değildir.

ayder turizm bursa,ayder turizm hafta sonu turları,ankaradan 1 gunluk bursa turu,mudanyada tekne turları 2013,mudanya günübirlik tekne turu,mudanya dan yunan adalarına turlar
etiketler:, ,
1.544 okunma

YORUMLAR