Ankaradan Günübirlik Eskişehir Turu (Ayder)

Eskişehir turuna katılmak isteyen Eskişehir turu misafirleri, Atatürk Lisesi önünden 07:30; Ümitköy Galeria önünden de 08:00’da alınacak; ve Eskişehir’e doğru yola çıkılacaktır.<!–adsense–>
Eskişehir’e varış gerçekleştiğinde, ilk olarak Odunpazarı’na gidilecek; Odunpazarı’nın tarihi ev ve sokakları ziyaret edilecektir. Odunpazarı’nda görülecek olan yerleri şu şekilde sıralayabiliriz: Kurşunlu Camii, Kurşunlu Külliyesi, Atlıhan, Lületaşı Müzesi.. Odunpazarı’nda belirtilen yerlerin gezilmesinin ardından, çiğböreği ile ünlü olan Eskişehir Merkez’e gidilecek; ve öğle yemeği molası verilecektir.
Öğle yemeğinin ardından, Türkiye’de bulunan ilk cam müzesi ünvanını taşıyan Çağdaş Cam Sanatları Müzesi gezilecektir. Türkiye’de üretilen ilk araba olan Devrim isimli araba görülecektir.
Belirtilen Eskişehir’in tarih ve kültür mirasının ziyaret edilmesinin ardından ise, Porsuk Çayı’na gidilecektir. Porsuk Çayı’nda,isteyen Eskişehir turu misafirleri, tekne ve gondol gezisi yapabileceklerdir. Porsuk Çayı’nın gezilmesinin sonrasında ise, Kent Park ziyareti yapılacaktır. Kent Park, içerisinde, Türkiye’nin ilk yapay plajını da barındırmaktadır. Kent Park’ta verilecek olan serbest zamanın da dolmasının sonrasında, Eskişehir turu sona erecek; ve Ankara’ya dönüş yolculuğu başlayacaktır.
Eskişehir turu için belirlenen kişi başı ücret 90 TL iken; tekne turu ekstra olarak Eskişehir turu misafirlerinden alınacaktır.

ankaradan günübirlik turlar,ankaradan günübirlik eskişehir turu,17 aralıkta günübirlik eskişehirden konyaya turlar,günübirlik eskişehir turları ankaradan,fma tur,eskişehir turları günübirlik ankaradan
2.392 okunma

YORUMLAR