Ankaradan Günübirlik Amasra Turu (Ayder)

Amasra turuna katılmak isteyenler için belirtilen buluşma saatleri ve buluşma noktaları şu şekildedir: sabah saat 07:30: Atatürk Lisesi önü; 08:00 Ümitköy Galeria önü… Belirtilen saatlerde; ve belirtilen noktalarda gerçekleştirilen buluşmanın ardından, Amasra turu misafirlerinin Amasra’ya doğru yolculukları başlayacaktır.<!–adsense–>
Amasra’ya giderken, yol üzerinde, Anadolu’daki ilk ve tek yol anıtı olan Kuş Kayası Yol Anıtı; ve Kral Heykeli görülecektir. Kuş Kayası Yol Anıtı ve Kral heykeli, yufka kabartma tekniği ile kayalara oyulmuştur; ve Roma’lılar döneminden günümüze kadar korunarak gelmiştir. Daha sonra ise, Amasra’ya ulaşılacak; ve Bakacak Tepesi’ne çıkılacaktır. Bakacak Tepesi’nden Amasra kuş bakışı izlenecek; ve Tavşan Adası seyredilecektir.
Bakacak Tepesi’nden sonra, Amasra Merkez’e inilecek; ve öğle yemeğinin yenileceği yere gidilecektir. Amasra’da yenilecek olan öğle yemeği, balık ve salata menüden oluşmaktadır. Öğle yemeğinden sonra ise Amasra Kalesi’ne çıkılacaktır. Amasra Kalesi’nin ardından Büyük Liman; ve Küçük Liman gezilecektir. Limanların da görülmesinin ardından Çekiciler Çarşısı’na gidilerek Amasra turu misafirlerine, alışveriş yapabilmeleri için serbest zaman tanınacaktır. Çekiciler Çarşısı’nda Amasra halkının Ihlamur ve şimşir ağaçlarından keserek yaptığı eşyalar yer almaktadır. Bu eşyalardan, Evliya Çelebi’de Seyahatname isimli eserinde söz etmektedir.
Amasra turu misafirlerine Çekiciler Çarşısı’nda verilen serbest zamanın sonrasında, tur misafirleri belirlenen noktada ve belirlenen saatte buluşarak Ankara’ya dönüş yolculuğuna başlayacak; ve Amasra turu sona erecektir.
Amasra turu için belirlenen ücrete, Öğle yemeğinde yemeğin yanında alınacak olan içecekler dahil olmamakla birlikte, Amasra turu için belirlenen fiyat, 95 TL’dir.

ayder amasra turu,ayder turizm amasra,günübirlik ayder tur afişleri,amasra kuş bakışı,amasra merkez,ayder turizm amasra turu
etiketler:,
3.801 okunma

YORUMLAR