Ankaradan Sivas – Divriği – Kemaliye – Malatya Turu (Saltur)

1. Gün: Saltur’un düzenlemiş olduğu Sivas, Divriği, Kemaliye, Malatya turunun başlaması için sabah saat 07:30’da Tunus Caddesi Numara 14’te buluşma gerçekleştirilecek; ve Sivas’a hareket edilecektir. Sivas’a varıldığında ilk olarak Sivas şehir turu yapılacaktır. Ve bu tur sırasında, Şifahiye Medresesi, Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi, Gök Medrese, Buruciye Medresesi, Çifte Minareli Medrese gezilecektir. Akşam üzeri de Sivas merkez’deki otele gidilerek akşam yemeği yenilecek; ve konaklanacaktır.<!–adsense–>
2. Gün: Otelde sabah kahvaltısı yapılacak; ve yapılan sabah kahvaltısının ardından da Kangal yolculuğu ile devam edilecektir. Kangal’da ilk olarak Kangal Köpek Çiftliği gezilecek; ve sonrasında da Balıklı Çermik’e gidilecektir. Balıklı Çermik’te Saltur misafirlerine bir serbest zaman verilecek; ve verilen serbest zamanın da tamamlanmasının ardından Divriği’ye doğru yola çıkılacaktır. Divriği’de Darüşşifa’sı ve Divriği Ulu Cami gezilerinin gerçekleştirilmesinden sonra, kurban bayramı turu misafirlerine serbest zaman verilecektir. Serbest zamanın sona ermesinden sonra Kemaliye’ye doğru yola çıkılacak; ve Kemaliye’ye varıldığında da otele gidilerek yerleşip akşam yemeği yenecek ve konaklanacaktır.
3. Gün: Önce sabah kahvaltısı yapılacak; daha sonra ise eski Kemaliye evleri ve eski Kemaliye sokakları dolaşılacak; sonrasında da Lökhane’de kısa bir mola verilecektir. Molanın ardından Mani yolunda bir yürüyüş yapılacak ve Taşdizi Mahallesi ile Tarihi Değirmen görülecektir. Belirlenen yerlerin gezilmesinin sonrasında da Sırakonak Köyü’ne gidilecektir. Sırakonak Köyü’nün gezilmesinden sonra 20 dakika kadar kısa bir yürüyüş yaparak Apçağa Köyü’ne gidilecektir. Taşbaşı restoranda bir öğle yemeği yenilecek; ve daha sonra da Apcağa Köyü gezilecektir. Kırkgöz Mesire alanına gidilecek ve buradan Kemaliye izlenecektir. Daha sonra Yuva Köyü’ne gidilerek teneye binilecek; ve Karanlık Kanyon gezisine başlanacaktır. Daha sonrasında akşam yemeği yenilecek ve üçüncü gün de tamamlanacaktır.
4. Gün: Sabah kahvaltısından sonra Doğa Tarih Müzesi gezilecektir. Ali Güler Müzesi de Doğa Tarihi Müzesi’nin ardından gezilecek olan yerdir. Belirtilen yerlerin gezilmesinden sonra Malatya’ya doğru tura devam edilecektir. Malatya’da Saltur misafirleri için Şıra Pazarı’nda verilecek olan serbest zamanın sonrasında tur tamamlanarak Ankara dönüş yolculuğuna başlanacaktır.
Saltur’un düzenlemiş olduğu turun belirlenmiş olan kişi başı ücreti: 640 TL’dir. Ücrete dahil olmayan hizmetler: son gün yenilecek olan akşam yemeği, tüm öğle yemekleri ve içeceklerdir.

malatyadan günübirlik turlar,günübirlik sivas turu,malatya günübirlik turlar,MALATYADAN YAPILACAK TURLAR,sivas günübirlik tur,saltur sivas
etiketler:,
2.435 okunma

YORUMLAR