Ankaradan Bayram Turları: Karadeniz Ve Batum Turu – Ayakizi

1. Gün: Bayramda Karadeniz Ve Batum turu için buluşma ve hareket saati 23:00’dır. Buluşma yeri ise, Sıhhiye Atatürk Lisesi önüdür. Belirlenen saatte ve belirlenen yerde gerçekleştirilecek olan buluşmanın sonrasında bayram turuna başlanacaktır.
2. Gün: Sabah saatlerinde Samsun – Çarşamba’ya varılacak; ve burada kahvaltı için mola verilecektir. Kahvaltı molasının sonr ermesinin ardından ise Ordu’ya doğru  bayram turu yolculuğuna devam edilecektir. Ordu’da ilk olarak Boztepe’ye çıkılacak; ve buradan, Karadeniz ile birlikte Ordu ve yaylalar izlenecek; dileyen tur misafirleri fotoğraf çekimlerini yapabileceklerdir. Boztepe sonrasında  bayram turuna Giresun ile devam edilecektir. Giresun’da Giresun Kalesi, Topal Osman’ın mezarı ziyaret edilecektir. Belirlenen yerlerin gezilmesinin ardından Giresun’dan da ayrılınacak; ve Trabzon’a doğru şeker bayramı turuna devam edilecektir. Öğle saatlerinde Akçaabat’ta olunacak ve, şeker fasülye salatası, Akçaabat köftesi ve ayran menülü bir öğle yemeği yenilecektir. <!–adsense–>Öğle yemeğinden sonra da Trabzon Boztepe’ye çıkılacaktır. Boztepe’den Trabzon’un izlenmesinden sonra otele gidilerek yerleşip akşam yemeği yenilecek; ve konaklanacaktır.
3. Gün: Sabah kahvaltısından sonra otelden ayrılarak Trabzon gezisine başlanacaktır. İlk olarak Maçka’daki Sümela Manastırı’na gidilecektir. Sümela Manastırı’na yürüyerek çıkmak istemeyenler minibüslere bineceklerdir, ve minibüslerin ücreti belirlenen tur ücretine dahil değildir. Sümela Manastırı gezisinden sonra öğle yemeği için mola verilecektir. Öğle yemeğinin ardından Ayasofya Müzesi ile birlikte Atatürk Köşkü ziyaret edilecektir. Uzun Sokak, Maraş Caddesi, Zağnos Burcu, Zağnos Köprüsü, Meydan Parkı, Fatih Parkı gibi belirli noktaların da kısa gezintisinin ardından otele gidilerek akşam yemeği yenilecek ve konaklanacaktır.
4. Gün: Otelde sabah kahvaltısının yapılmasının ardından otelden ayrılacak olan şeker bayramı turu misafirleri şeker bayramı turuna Uzungöl yolculuğu ile devam edeceklerdir. Uzungöl’e varış gerçekleştikten sonra Bayburt Yolu’na çıkılacaktır. Burada Uzungöl’ün yukarıdan seyredilmesi ve fotoğrafının çekilmesi işlemi gerçekleştirilecektir. Uzungöl kenarında gerçekleştirilecek olan yürüyüş; ve sonrasında yenilecek olan öğle yemeğinin ardından Uzungöl’den ayrılınacaktır. Önce bir çay fabrikasına gidilecek; ve çayın üretimi hakkında bilgi alınacak; daha sonra da Rize bezi atölyesinde şeker bayramı turu misafirlerine alışveriş için serbest zaman verilecektir. Akşam üzeri ise Artvin’e geçilerek otele yerleşilecek, akşam yemeği yenecek; ve konaklanacaktır.
5. Gün: Yapılacak olan sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılacak olan şeker bayramı turu misafirleri Sarp Sınır Kapısı’na giderek, geçiş işlemlerini tamamlayıp Gürcistan’a geçeceklerdir. Burada Batum gezilecektir. Öncelikle Çoruh Nehri üzerinden geçilerek Gonio – Apsaros Kalesi gezilecektir. Kalenin gezilmesinin tamamlanmasından sonra ise Batum Botanik Bahçesi’ne gidilecektir. Botanik bahçesinin gezilmesinin ardından Batum merkeze gidilecek ve öğle yemeği molası verilecektir. Yemekten sonra Batum’da gezilecek yerler: Plaj, Sahil Park, Liman, Meryem Ana Kilisesi, Orta Cami, Medea Meydanı, Batum Katedrali, Medea Anıtı, Saat Kulesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Etnografya Binası, Meclis Binası, Tiyatro Binası, Akvaryum, Opera Binası, Buz Pateni Sarayı Elçilikler, Bakanlıklar, Heykeller gibi yerlerin kimileri yakından; kimileri ise panoramik olarak gezilecektir. Akşam saatlerinde yeniden Sarp Sınır Kapısı’na gelinerek pasaport işlemleri gerçekleştirilecek ve Sarp’ta yer alan otele yerleşilerek akşam yemeği yenecek; ve burada konaklanacaktır.
6. Gün: Otelde yapılacak olan saba kahvaltısından sonra otelden ayrılacak olan şeker bayramı turu misafirleri, Fırtına Deresi’ne gideceklerdir. Fırtına Deresi’nde taş kemerli köprüler ve çay ekim alanları görülecektir. Öğle yemeğinin de yenilmesinden sonra Ayder Yaylası’na doğru, Çamlıhemşin üzerinden şeker bayramı turuna devam edilecektir. Eski Boğa Güreşi alanının bulunduğu yerde şeker bayramı turu misafirleri için bir mola verilecektir. Daha sonra ise, Keloğlan Şelalesi, Gelintülü Şelalesi, Kavron Yaylası yolu Kaçkar Dağları, Ayder Kaplıcası, Çaymakçur Yaylası evleri, kayalar arasından süzülen sular, yayla evleri, Kestane Ağacı ve Doğu Ladini… gibi belirli noktalar gezilerek fotoğrafları çekilecektir. Akşam saatlerinde Giresun’daki otele gidilecek; akşam yemeği yenilerek konaklanacaktır.
7. Gün: Otelde yapılacak olan sabah kahvaltısından sonra otelden ayrılacak olan şeker bayramı turu misafirleri otelden ayrılacak; öğle saatlerinde ise Samsun’a ulaşacaklardır. İlk Adım Anıtı, Bandırma Vapuru, Otopark Atatürk Anıtı, Kurtuluş İskelesi gibi belirli noktalar Samsun’da gezildikten sonra öğle yemeği için mola verilecektir. Öğle yemeğinin yenilmesinin ardından Samsun’dan ayrılacak olan şeker bayramı turu misafirleri Çorum’a geçerek Çorum leblebisi alışverişi yapma imkanına sahip olacaklardır. Çorum’dan da ayrılacak olan şeker bayramı turu misafirleri, akşam saatlerinde Ankara’da olarak şeker bayramı turunu noktalayacaklardır.
Bayramda Karadeniz ve Batum turunun belirlenen kişi başı ücreti 749 TL’dir. Ücrete dahil olmayan hizmetler şu şekildedir: rehber ve kaptana verilecek olan bahşişler, otel ekstrası harcamaları ve kişisel harcamalar, öğle yemekleri, yemeklerle birlikte alınacak olan içecekler, Türk pasaportu olanların Gürcistan’a gitmek için Türkiye’den çıkış harcı olarak ödeyecekleri 15 TL, Yabancı pasaportu olanlardan alınacak olan vize ücretleri, müze ve ören yerlerine giriş ücretleri.

günübirlik batum turları,batumda gezilecek yerler,ayakizi tur,ankaradan bayram turları,günübirlik batum turu,ayakizi tur karadeniz tur fiyatı 2012
1.712 okunma

YORUMLAR