Ankara Çıkışlı Şeker Bayramı Gap Turu- Saltur

1. Gün: Saltur şeker bayramı Gap turu için akşam saat 20:00’da Tunus Caddesi Numara 14’te buluşma gerçekleştirilecek; ve Adıyaman’a doğru yola çıkılacaktır.
2. Gün: Sabah saatlerinde Adıyaman’a varılacaktır. Adıyaman’da ilk olarak kahvaltı yapılacak, daha sonra ise otele yerleşilecektir. Saltur misafirleri otelde verilecek olan dinlenme zamanını istedikleri gibi değerlendirebileceklerdir. Dinlenme sonrasında minibüslere binilerek Kahta Barajıdilecektir. Kahta Barajı baraj gölü kenarında öğle yemeği yenilecek; ve öğle yemeğinden sonra da Nemrut Dağı’na çıkılacaktır. <!–adsense–>Cendere Köprüsü, Karakuş Tümülüsü; ve Arsemia gezilecektir. Belirtilen yerlerin gezilmesi, heykellerin ve tümülüslerin görülmesi; ve Nemrut Dağı’ndan güneşin batışının izlenmesinin sonrasında Adıyaman’a dönülecektir. Otele gidilerek akşam yemeği yenilecek ve konaklanacaktır.
3. Gün: Otelde sabah kahvaltısı yapılacak ve daha sonra Atatürk Barajı görülecektir. Sonrasında ise Diyarbakır’a doğru Saltur şeker bayramı Gap turu yolculuğu devam edecektir. Diyarbakır’da görülecek olan yerler: Ulu Cami, Şehir Surları ve kapıları, Dört Ayaklı Minare, Cahit Sıtkı Tarancı Evi, Gazi Köşkü… Diyarbakır’da belirtilen noktaların gezilmesinden sonra Hasan Paşa Hanı’na gidilecek ve Saltur şeker bayramı turu misafirlerine alışveriş için serbest zaman verilecektir. Serbest zaman sonrasında ise Mardin’e doğru Gap turuna devam edilecektir. Mardin’e varıldığında otele yerleşilecek, akşam yemeği yenilerek konaklama gerçekleştirilecektir.
4 Gün: Sabah kahvaltısının ardından Kasımiye Medresesi ve Ulu Cami gezilecektir. Daha sonra ise Mor Gabriel Manastırı gezilecektir. Belirtilen yerlerin gezilmesinin ardından şeker bayramı turu Midyat’a doğru hareketle devam edecektir. Midyat’ta Midyat Devlet Konuk Evi gezilecek ve sonrasında bir telkari atölyesine gidilerek alışveriş yapma olanağı Saltur misafirlerine tanınacaktır. Alışverişin ardından Hasankeyf gezilecek; ve daha sonra Mardin’e dönülerek otele gidilip akşam yemeği yenilecek ve otelde konaklama gerçekleştirilecektir.
5. Gün: Otelde yapılacak sabah kahvaltısının ardından Gap turu Şanlıurfa’ya doğru hareletle devam edecektir. Urfa’ya gidildiğinde ilk olarak Ayn Zeliha Gölü ve Balıklı Göl gezilecek daha sonra da öğle yemeği yenilecektir. Öğle yemeğinin ardından Harran’a hareket edilecektir. Harran’da ters fincan evleri, tarihi eserler ve Harran Üniversitesi gezilecek, sonrasında ise Urfa’ya geri dönülecektir. Urfa eski çarşılarında Saltur şeker bayramı turu misafirlerinin alışveriş yapabilecekleri bir serbest zaman verilecektir. Daha sonra otele gidilecek, akşam yemeği yenilerek konaklanacaktır. İsteyen Saltur misafirleri için de Urfa Sıra Geceleri organizasyonu gerçekleştirilecektir.
6. Gün: Sabah kahvaltısının sonrasında Gap turu Birecik’e hareketle devam edecektir. Birecik’te, koruma altına alınan Kelaynak kuşlarının korunduğu alan gezilecektir. Sonrasında ise Halfeti’ye doğru Gap turuna devam edilecektir. Birecik Baraj Gölü’nde bir tekne turu gerçekleştirilecektir. Yapılacak olan tekne turu sırasında, sular altında kalan Savaşan Köyü ve Rum Kale panoramik olarak görülecektir. Daha sonra ise Gaziantep’e doğru yola devam edilecek, Gaziantep’te otele yerleşildikten sonra akşam yemeği yenilip konaklanacaktır.
7. Gün: Otelde sabah kahvaltısı yapılacak, ve kahvaltının ardından Gaziantep Müzesi gezilecektir. Daha sonra ise panoramik olarak Antep Kalesi görülüp, serbest zaman Saltur şeker bayramı turu misafirlerine verilerek Antep Çarşısı’nda alışveriş yapma imkanı tanınacaktır. Alışverişin ardından ise şeker bayramı Gap turu tamamlanarak Ankara’ya dönüş yolculuğuna başlanacaktır.
Saltur‘un düzenlemiş olduğu şeker bayramı Gap turunun belirlenmiş olan kişi başı ücreti 790 TL’dir. Ücrete dahil edilmeyen ekstralar: özel müzelere ve ören yerlerine giriş ücretleri, öğle yemeği ücretleri, sra gecesi ve yemeklerin yanında alınacak olan her türlü içecek ile minibar kullanımı

ankara çıkışlı bayram turları,ayder turizim ankara gap,ankara çıkışlı şeker bayramı turları,saltur gap turu,birecik barajı tekne turu,efes turu saltur
1.614 okunma

YORUMLAR